Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 20:23, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)
Opuchlakami w zawciągu mnie zmartwiłyście, mam go od 20 lat, nieprzesadzany, łysy w środku, ale nie widziałam na nim nigdy opuchlaków, siedzą w korzeniach?

Róż masz już sporo, u mnie ponad 50 i myślę że to jest liczba max do ogarnięcia

Kimono też podziwiałam u Kasi i nawet myślałam o szpalerze z nich ale rozeszło się chciejstwo po kościach

Moje floksy szydlaste też marniejsze niż zeszłego roku.


Myślę, że gdybyś miała w nich opuchlaki to byś wiedziała, bo po tylu latach już by wypadły z ogrodu Łysy środek to raczej wina niedzielenia

Ty masz o wiele bogatszy ogród w rośliny do ogarnięcia! U mnie wciąż jest w budowie nieustającej i w toku myślenia co tu poprzesadzać, żeby to zaczęło stanowić całość W tym momencie róże mi go trochę spinają A jak będzie z ich ogarnianiem to się dopiero okaże - większość róż doszła dopiero jesienią i jeszcze nie wiem co to znaczy Podziwiam dziewczyny mające ilości w setkach i więcej - te są tytankami!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:25, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
JoannaDe napisał(a)


I u mnie anabelki najbardziej zaawansowane ale zdecydowanie za wysoko je przycięłam.

Mi z próby ukorzenionych limek jeden patyk się ostał Zapodział się gdzieś miedzy hortkami i go w zeszłym roku nie wyrzuciłam i okazało się ze puścił listki

Pięknie masz Kasiu


Ja zobaczę jak będą w tym roku kwitły, za rok może przytnę bardziej piętrowo - przód niżej, tył wyżej dla fajniejszego efektu stopniowania rośliny.

Dzięki Asiu! :*
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:30, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nasza czerwona porzeczka w tym roku całkiem nieźle obrodzi

Purple pion i casablanca

Wierzba już całkiem nabiera kształtu - niedługo będzie można znów ciąć do uzyskania planowanego kształtu na ten sezon


Tu mam przykład rabaty w tle połowicznie ogarniętej (albo nawet nie w połowie ). ALe widać już róże LO i Cinderellę, że już jako tako wypełniają swoje miejsce - od połowy w prawo mam jeszcze pole do popisu (choć rośnie tam już Artemis, tylko młodziutki)

Doll's minuet - w tym sezonie bardziej je jakoś doceniam

Ostróżka, agastache i jeżówka ładnie już zazielenione



A teraz sieweczki - czyżby werbena ?

Tu podejrzewam liatrę, bo rośnie tuż tuż, a zawsze zostawiam te suche miotełki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 21:37, 25 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Ty już masz takie jeżówki???
Jak to? U mnie dopiero co wylazły...
Też bym chciała, żeby mi się liatra wysiała .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 21:51, 25 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiu, wiesz co, te większe kępy jeżówek mam w większości takie, ale sadzone z zakupów na zieleń to życie ledwo parę listków niektóre wystawiły - nawet się martwiłam, czy przeżyły

Możesz brać moje siewki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kasja83 07:47, 26 kwi 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Kasia_CS napisał(a)
Kasiu, wiesz co, te większe kępy jeżówek mam w większości takie, ale sadzone z zakupów na zieleń to życie ledwo parę listków niektóre wystawiły - nawet się martwiłam, czy przeżyły

Możesz brać moje siewki

Ładne masz już kępki...u mnie jeżówki też fajnie wystartowały-jedne mniejsze, jedne większe.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
BKosimkArt 08:24, 26 kwi 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasiu to na bank werbena i liatra w siewkach... u mnie znowu jest milion siewej :/ trochę je usuwam bo nie chcę aż tyle...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Kasia_CS 14:01, 26 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasja83 napisał(a)

Ładne masz już kępki...u mnie jeżówki też fajnie wystartowały-jedne mniejsze, jedne większe.


Ja te jeżówki znów muszę jakoś pogrupować z kolei, bo mam trochę bezodmianowych od mamy, ale też mam trochę pełnych dzielonyych rok i 2 lata temu i już całkiem spore się porobiły. W tym roku im daruje dzielenie, tylko może przesadzę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:03, 26 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Kasiu to na bank werbena i liatra w siewkach... u mnie znowu jest milion siewej :/ trochę je usuwam bo nie chcę aż tyle...


No tak przypuszczałam, bo już mi się wysiewały, choć liatrę mam porozrzucaną w kilku miejscach i nie kojarzyłam, czy to na pewno ona. Cikawa jestem, czy miały szansę mi się wysiać jarzmianki i orliki. Jarzmianki to chyba bym jeszcze sobie podzieliła i dała w inne miejsce, bo tu rosną na patelni.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:05, 26 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No i mam taki problem... mam 3 kulki miriam, ale jak w zeszłym sezonie wyglądały bardzo ładnie, tak w tym jakies suche pędy się pojawiły.. mam podejrzenie - koty sąsiadów, które się czasem do nas zakradają i raz nawet przyłapałam jednego przy tej najgorzej wyglądającej kulce.. ale może to coś innego?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies