Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 14:45, 24 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)


Wygląda na to, że ryzyko trzeba wliczyć w zakupy internetowe, więc spróbuję i zobaczę co będzie
A tak przy okazji, jak już się wreszcie do Ciebie wybiorę to poproszę wykład o pielęgnacji róż dla początkujących


Ja nadal początkująca jestem Aniu Ale tym co wiem, a jest tego niewiele, z chęcią się podzielę

Annak napisał(a)

Tak, z gołym korzeniem, mają być po 15 października. Zamówiłam u nich, bo mieli wszystkie, które chciałam kupić. Zobaczymy co będzie W ub. roku zamówiłam 4 chopiny w innej szkółce, były bardzo ładne, duże, po kilka gałązek w jednym krzaczku i co z tego, jak 2 nie przeżyły zimy
Tak czy siak ryzyko zawsze jest


Aniu, jeśli chcesz zrobić test sadzonek, to którąś z tych różyczek, które zamówiłaś we florib możesz odwołać u nich i możemy zamówić ją w rozarium (do mojego zamówienia dorzucić, więc nie ponosisz już dodatkowych kosztów przesyłki), a jak przyjdzie paka to odbierzesz ode mnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:47, 24 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Ja generalnie nie narzekam na F. Na te ilości nie jest źle. A nawet jak mi coś padło czy było nie to, jakaś pomyłka, to zawsze wymienili... W pozostałych zresztą też reklamacje uznają...


no pewnie, nie ma paniki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:59, 24 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Różana Dziewczyno. Obejrzała wszystkie planowane róże. Mam z nich tylko Leo. Piękna ta drobniutka Francis ale u mnie róże słabo rosną więc się powstrzymuję Mam Leosia posadzonego przy Limelightach i wydaje mi się, że ładnie się komponuje jego róż z różowiejącymi hortkami. Pozdrawiam ciepło!


Hej Agatko ja gdybym mogła to bym nasadzila tych róż mnóstwo, ale co robić, gdy miejsca brak no tak mi się właśnie wydawało, że Leo powinien się ładnie wpisać kolorystycznie w hortkę klimaty

Pozdrowienia i niebawem do zobaczenia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:08, 24 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
jolanka napisał(a)
Dziewczyny, ja kupowalam róże w 3 szkółkach internetowych. Kasiu, zamawiałaś teraz w Roz, polecam w 100%. Nawet jeśli były pomyłki to wymieniane bez problemu, nawet 2-krotnie Sadzonki przychodziły bardzo dobrej jakości, grube, z rozwiniętymi korzeniami. Telefoniczny kontakt z właścicielką fantastyczny
F. Generalnie też ale w tym roku znacznie się popsuli. Ja byłam tam wiele razy osobiście a teraz nikogo w firmie nie ma, kontakt tylko telefoniczny, sprzedaż tylko wysyłkowa a róże nie zawsze dobrze rozwinięte przy wysokiej cenie
Cóż, tam są teraz nowe inwestycje, może to tylko przejściowa sytuacja, bo wcześniej było naprawdę dobrze.


Cieszę się, że polecasz tę szkółkę, dobrze to wróży na przyszły sezon
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:09, 24 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Ja zamawiałam do tej pory tylko u Hyżego i było super, teraz też mam zamiar u niego zamówić

Tu też zamawiałam i byłam zadowolona
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
paulina_ns 18:05, 24 wrz 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Siedzę sobie, popijam herbatkę i czytam dobre wiadomości czyli powinnam być z róż zadowolona to będą moje pierwsze róże kupione jesienią, zawsze albo wiosną albo w doniczce kupowałam. Ja raz w F. reklamowałam Old port nie chciała mi w ogóle wiosną ruszyć kazali mi wysłać jej zdjęcie po wysłaniu dostałam porady co z nią zrobić i za 2 tyg miałam znów się odezwać, udało się róża ruszyła i nawet latem zakwitła dwoma kwiatami, ale faktycznie sklep się dużo pogorszył,jeszcze dwa lata temu piękne sadzonki wysyłali w tym tragedia.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
DorKa 07:52, 25 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a do kiedy można sadzić róże ? cały czas walczę z pragnieniem jej posiadania
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 09:04, 25 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
paulina_ns napisał(a)
Siedzę sobie, popijam herbatkę i czytam dobre wiadomości czyli powinnam być z róż zadowolona to będą moje pierwsze róże kupione jesienią, zawsze albo wiosną albo w doniczce kupowałam. Ja raz w F. reklamowałam Old port nie chciała mi w ogóle wiosną ruszyć kazali mi wysłać jej zdjęcie po wysłaniu dostałam porady co z nią zrobić i za 2 tyg miałam znów się odezwać, udało się róża ruszyła i nawet latem zakwitła dwoma kwiatami, ale faktycznie sklep się dużo pogorszył,jeszcze dwa lata temu piękne sadzonki wysyłali w tym tragedia.


Herbatka dobra myśl, rozgrzać się trzeba!

Mnie właśnie Janka Old port wybiła z głowy, że taka rozkapryszona trochę ta różyczka. Może to i lepiej, bo łatwiej rozplanuję resztę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:07, 25 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
a do kiedy można sadzić róże ? cały czas walczę z pragnieniem jej posiadania


Dorka, te z gołym korzeniem to dopiero zaczynają wysyłać po połowie października zgodnie z kolejnością zakupów, więc już masz ogląd, że pośpiechu wielkiego nie ma

Ale myślę, że listopad też spokojnie. Byle się zdążyły zaaklimatyzować, trochę ukorzenić przed zimą A jaką Ty byś chciała różyczkę?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:31, 25 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Stało się... zamówiłam rozplenice: 3x medium boy i 2 Hameln
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies