Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

tulucy 11:04, 11 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
I ja mam kanapowe po południu do lekarza idę. Zmarzłam na szkoleniu w ubiegłym tygodniu. Za oknem ładnie, ale lodowato
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 11:08, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
co ile wyciagasz kasiu tulipany do suszenia i czosnki u mnie cos slabo z czosnkami zawsze na drugi rok od posadzenia marne sie strasznie robią


Kasiu, ja tak naprawdę to pierwszy raz się porządnie do tego wzięłam w zeszłym sezonie - wykopałam większość tulipanów i popatrzyłam na to mnożenie się cebul - najładniejsze po wykopaniu były exotic emperor. Podobnie flaming purissima. Dobrze się też mają van eijki. Inne odmiany raczej się podzieliły, "pokurczyły" i było w zeszłym roku gorsze kwitnienie niż 2 lata temu (albo tylko liście wypuściły).

Z czosnkami to tylko mnie mile zaskoczyły te duże wysokie, ale nie pamiętam jakie mam - czy to były gladiatory czy inne. Te się podzieliły na 2 ładne cebule. Krzyśki nie podzieliły mi się wcale i są chyba ciut mniejsze niż jak były kupione (za to u Johanki jakieś szaleństwo z nimi). Ale czosnków nie wykopywałam - zostały w gruncie (zostawiłam im liście do zasuszenia i w miarę przypilnowałam ogłowienia ich o czasie).

Czosnki sadziłam do doniczek i dołowałam - jesienią wykopałam, dołożyłam jakichś smakołyków do doniczki i zadołowałam ponownie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 11:08, 11 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Kasia_CS napisał(a)


O dziękuję Ewuś, muszę porównać z tym moim - choć już bez sprawdzania wiem, że w moim mikroorganizmów raczej nie ma


Kasiu, a w PL jest Neudorff? Jego nawozy z serii AZET mają w składzie mikroorganizmy.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 11:09, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anabuko1 napisał(a)

No takie widoki barw to sama radość, która będzie dawkowana każdego dnia


Oj tak - co prawda u mnie tylko krokusiki na razie cieszą, ale jak buchną tulipany to będzie czad
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:09, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
uwielbiam te wiosenne fotki. I z dnia na dzień będzie tylko piękniej. Miłego dnia Kasia


poza tym dzisiejszym sniegiem i ostatnimi wichurami, hihi Buźka i wzajemnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:13, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
I ja mam kanapowe po południu do lekarza idę. Zmarzłam na szkoleniu w ubiegłym tygodniu. Za oknem ładnie, ale lodowato


noo to się zrobiłyśmy.. ja w sobotę umierałam - marzyłam o opcji, ze przyychodzi jakaś pani z igiełką od akupunktury i mi ją wbija w miejsce w brwi, gdzie czułam jakbym miała taki mega skurcz wymagający rozluźnienia (co prawda nigdy nie miałam robionej akupunktury, ale wyobraźnia mi podpowiadała, że to idealne rozwiązanie na ten ból )

No ale wyszło na to, że to zatoki tak dają znać o sobie.. a ja prawie płakałam z bólu - a nie mogę zbytnio się niczym faszerować mocniejszym, bo karmię.. uroki tego etapu macierzyństwa
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 11:16, 11 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Biedna czasami mam zapalenie zatok, wiem jaki to ból i okropne samopoczucie...
____________________
Kasia_CS 11:17, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)


Kasiu, a w PL jest Neudorff? Jego nawozy z serii AZET mają w składzie mikroorganizmy.



Raczej mało ich produktów u nas jak tak patrzę, azet nie widzę nawet - najczęsciej preparat do kompostowania.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:24, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pokażę Wam amarylisa - cebulę miałam kupioną jako roślinka poprzedniej zimy w L. Zasuszyłam jak liście zaczęły więdnąć i odczekałam nieco i w grudniu wsadziłam do ziemi. Dopiero niedawno się obudził i uraczył kwiatem tylko jeden badylek, bo pewnie nie zasilony jak należy, ale kwiaty ma przepiękne

Najpierw był jeden:


A potem rozwinął kolejny pąk - tu juz zdjęcie w sztucznym świetle, więc nieco za żółto



A to sprzed kilku dni (na razie brak modeli do focenia )
Agrest

I krokusiki - niestety przekładałam zeszłoroczną rzeczkę, wiec i w tym roku dość rzadka jes, co najwyzej strumyczek z tej rzeczki


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:24, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Biedna czasami mam zapalenie zatok, wiem jaki to ból i okropne samopoczucie...


ja w sumie 2 raz w zyciu chyba mam - pierwszy raz był taki, że nie skojarzyłam, że to zatoki.. jakoś przeszło, ale wtedy nie bolało aż tak mocno.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies