Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

inka74 23:33, 11 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasiu bólu zatok współczuję. Od stycznia mam z nimi problem i tak co roku prze miesiąc a czasami dwa się ciągnie.

Amarylis przecudny. Idealna śmietanka w kolorze.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 08:24, 12 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)
Dzięki za zdjęcia
Będę jednak ciąć teraz, tylko niech się wypada
Bardzo ładnie się zagęszcza i faktycznie rośnie jak goopia
Śliczną rabatę zrobiłaś pod Hakuro fajne trawki (jaka to odmiana) i obwódka bukszpanowa i czosnki... bardzo ładnie


Nie za ma co

Powiem Ci, że jak szukałam fotek do wstawienia, to niektóre ujęcia ogródka mnie pozytywnie zaskoczyły - wiadomo, że na zdjęciach często wygląda coś lepiej niż w rzeczywistosci, ale mimo wszystko wydało mi się na fotkach, że nie ma aż tak wielkiej tragedii tam, gdzie oceniałam miejsce na katastrofę

Trawki to turzyca Silver Sceptre - też rośnie jak głupia w tym roku będę ją porządkować, bo chcę mamie na nową rabatę dać, a odnóżek jest całe mnóstwo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:13, 12 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu bólu zatok współczuję. Od stycznia mam z nimi problem i tak co roku prze miesiąc a czasami dwa się ciągnie.

Amarylis przecudny. Idealna śmietanka w kolorze.


umarłabym jakby tego typu ból mnie męczył tak długo, ech...

z amarylisem jeszcze się nie zaprzyjaźniłam na tyle, żeby zrozumieć jego potrzeby kurcze - drugi zaczął chyba wypuszczać liść, ale widzę dziś, że ten listek zdechł... za to od cebuli z boku coś się zaczęło wyłaniać, ale nie wiem co Tylko ta cebula ma gorzej, bo rośnie w mchu- taka kompozycja gotowa była w L - raczej mu nie służy, bo mech nie trzyma tej wilgoci - wszystko przelatuje na dno naczynia. Muszę chyba wyjąć to z tego szkła i do ziemi przełożyć.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anabuko1 15:14, 13 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Kasia_CS napisał(a)
Pokażę Wam amarylisa - cebulę miałam kupioną jako roślinka poprzedniej zimy w L. Zasuszyłam jak liście zaczęły więdnąć i odczekałam nieco i w grudniu wsadziłam do ziemi. Dopiero niedawno się obudził i uraczył kwiatem tylko jeden badylek, bo pewnie nie zasilony jak należy, ale kwiaty ma przepiękne

Najpierw był jeden:


A potem rozwinął kolejny pąk - tu juz zdjęcie w sztucznym świetle, więc nieco za żółto



A to sprzed kilku dni (na razie brak modeli do focenia )
Agrest

I krokusiki - niestety przekładałam zeszłoroczną rzeczkę, wiec i w tym roku dość rzadka jes, co najwyzej strumyczek z tej rzeczki



Piękny amarylisek.
Moj jak na razie ma tylko jednego listka.
Fajnie tniesz Hakuro .Mój sąsiad prawie jej nie tnie, albo mało .A rośnie przy mojej siatce i ciągle te pędy mi przełażą
Ladna wiosna .
Tylko ,że cieplej było
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasia_CS 20:56, 13 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anabuko1 napisał(a)

Piękny amarylisek.
Moj jak na razie ma tylko jednego listka.
Fajnie tniesz Hakuro .Mój sąsiad prawie jej nie tnie, albo mało .A rośnie przy mojej siatce i ciągle te pędy mi przełażą
Ladna wiosna .
Tylko ,że cieplej było


I Twój pokaże na co go stać w swoim czasie

Hakuro niecięta trochę za bardzo postrzelona jest i wolę ją ujarzmiać, skoro "musi" u mnie w ogródku mieszkać

Marzę o cieple, choć z chorymi zatokami i tak pewnie nie powinnam "wychylac czoła" za drzwi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 13:22, 14 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Kasiu! Piękny Amarylis! Ja kupiłam sobie w tym roku, ma już dwa duże pąki, jeśli będzie kwitł jak Twój to super.
Fotki wiosenne piękne, i te krokusiki. I porządeczek Bardzo współczuję bólu zatok. Z tego co wiem, to bardzo ważne jest dobre ich leczenie, żeby nawrotów nie było. Pozdrawiam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 15:08, 14 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Cześć Agatko

Jak zakwitnie, to koniecznie pokaż, jestem oczarowana kwiatami Wiesz jaki Twój ma kolor?

Wierz mi, że kusi mnie wyjść do ogródka i zrobić mały obchód, bo aż 9stopni się pokazało na termometrze, ale nie chcę się doprawić i kisnę...

Też pozdrawiam cieplutko!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:13, 14 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ostatnio pospolite ruszenie na zamówienia roślinne obserwuję i mnie zachciało się pobuszować co nieco

Na moim celowniku Klon palmowy Orange dream - zasiała mi Ewelinka ziarno i wykiełkowało w głowie, że ładnie by się wpisał w miejsce, które planuję zmienić Konkurencją dla niego jest bez czarny Golden Tower, ale nie wiem czy nie będzie mu za ciemno..

No i znowu ta magnolia mnie męczy też ach...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
BKosimkArt 15:38, 14 mar 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Cudny amarylis Kasiu!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Brzozowadzie... 22:59, 14 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
Cześć Agatko

Jak zakwitnie, to koniecznie pokaż, jestem oczarowana kwiatami Wiesz jaki Twój ma kolor?

Wierz mi, że kusi mnie wyjść do ogródka i zrobić mały obchód, bo aż 9stopni się pokazało na termometrze, ale nie chcę się doprawić i kisnę...

Też pozdrawiam cieplutko!

Kupiłam białego, jak Twój Były jeszcze różowe. Na pewno pokażę Wcale Ci się nie dziwię, też już nie mogę w domu wytrzymać ale z drugiej strony łatwo się załatwić na takim zimnie i wietrze. Dziś tylko powiązałam długie baty róży pnącej i uciekłam do domu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies