Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 09:40, 06 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzisiaj od rana pada, wyskoczyłam z nawozem do cebulowych i obsypałam wszystkie dookoła Mam nadzieję, że się odwdzięczą

Mrtwię się, że purple prince, których mam cały rząd na różance uraczą mnie samymi listkmi, bo jakieś takie cieniasy z nich.

A tulipany w każdym stadium mam - niektóre takie 10cm liście, a część ledwo czubeczki wystawiły z ziemi lubię w sumie taką opcję, bo dłużej można się cieszyć kwiatami
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Poppy 12:10, 06 mar 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Kasiu, Twoi sasiedzi maja piekny widok z okna

I dobrze, ze doczytalam u Ciebie o nawozeniu cebulowych, zawsze zapominam, w tym roku jest szansa, ze sie poprawie.

Fajnie miec wczesne i pozne tulipany, u mnie tez zawsze duze roznice.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Kasia_CS 14:42, 06 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Poppy napisał(a)
Kasiu, Twoi sasiedzi maja piekny widok z okna


I dobrze, ze doczytalam u Ciebie o nawozeniu cebulowych, zawsze zapominam, w tym roku jest szansa, ze sie poprawie.

Fajnie miec wczesne i pozne tulipany, u mnie tez zawsze duze roznice.


Dziękuję Czasem chwalą faktycznie i zaczepiają


no własnie ja też zwykle zapominałam albo robiłam to w zupelnie nieodpowiednim momencie

Czytałam ostatnio, że są 3 momenty nawożenia cebulowych - stadium kiedy ledwo pojawiają się czubeczki, drugi raz jak pojawiają się łepki kwiatowe i trzeci po opadnięciu płatków - czyli dla większości z nas to w momencie ogławiania tulipanów
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 15:25, 08 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Kasiu, gdzieś pytałaś, jak skład ma nawóz do cebulowych którego używam - NPK 7-3-10 z siarką i mikroorganizmami Bacillus amyloliquefaciens, B. licheniformis, B. megaterium, B. pumilus, Glomus intraradices oraz mykoryzą. Sorry za tak późną odpowiedź.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nicol21 21:20, 09 mar 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10345
Budzi Ci sie ogród do życia aż miło
u mnie też mam tulipany w różnych stadiach, nawet jakieś takie wątłe już główki kwiatów pokazały. krokusy prawie przekwitnięte, hiacynty pomału rozpoczynają. u sasiada magnolia już kolorki mocno pokazuje. a 2 lata temu pełnia kwitnienia była 27 marca dopiero. mieliśmy super ciepły tydzien w lutym i efekty widać już od paru dni.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasiolaaa 21:25, 09 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
co ile wyciagasz kasiu tulipany do suszenia i czosnki u mnie cos slabo z czosnkami zawsze na drugi rok od posadzenia marne sie strasznie robią
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
anabuko1 13:21, 10 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Kasia_CS napisał(a)
Dziewczyny, pierwsze krokusy mam ja!!
az mi sie buzia ucieszyła na ten widok




Stan tulipanów na dziś



A takie mini pączuszki ma trzmielina oskrzydlona:

No takie widoki barw to sama radość, która będzie dawkowana każdego dnia
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
DorKa 08:02, 11 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
uwielbiam te wiosenne fotki. I z dnia na dzień będzie tylko piękniej. Miłego dnia Kasia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 10:57, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Kasiu, gdzieś pytałaś, jak skład ma nawóz do cebulowych którego używam - NPK 7-3-10 z siarką i mikroorganizmami Bacillus amyloliquefaciens, B. licheniformis, B. megaterium, B. pumilus, Glomus intraradices oraz mykoryzą. Sorry za tak późną odpowiedź.


O dziękuję Ewuś, muszę porównać z tym moim - choć już bez sprawdzania wiem, że w moim mikroorganizmów raczej nie ma
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:59, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)
Budzi Ci sie ogród do życia aż miło
u mnie też mam tulipany w różnych stadiach, nawet jakieś takie wątłe już główki kwiatów pokazały. krokusy prawie przekwitnięte, hiacynty pomału rozpoczynają. u sasiada magnolia już kolorki mocno pokazuje. a 2 lata temu pełnia kwitnienia była 27 marca dopiero. mieliśmy super ciepły tydzien w lutym i efekty widać już od paru dni.


No u nas ta pogoda taka nierówna - dzisiaj rano lezał śnieg A teraz piękne słoneczko wychodzi i to już bardziej mi pasuje. Ale że sobie zwaliłam zatoki, to nie wyściubiam nosa.. Mam nadzieję, że do przyszłego tygodnia wydobrzeję, bo pewnie róze będzie można ciąć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies