Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

asiak 14:35, 26 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja mam u siebie między innymi Superba, kupiona w zeszłym roku. Pierwszy raz będę podziwiać jej kwiaty w tym roku Pod warunkiem, że ich nie zmrozi, już nie mogę się doczekać
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Pszczelarnia 15:03, 26 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasia_CS napisał(a)
A teraz taka historyjka

Poszłam wczoraj do B..i zobaczyć róże Kimono, o których Ania pisała, ze mają w sprzedaży.. i zdziwiłam się- napotkałam niezłą przeszkodę - nie mogłam wejść z wózkiem z Kają do sklepu drzwi przesuwne miały tak ustawione rozsuwanie, że było za wąsko, żebym mogła wjechać! dyskryminacja matek z dziećmi w wózkach normalnie

a Kimono i tak nie znalazłam


I jeszcze po drodze tor przeszkód dla matek i starszych w postaci poustawianych jakiś standów i zapychaczy.

Porażka. I czystość w tych sklepach pozostawia wiele do życzenia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasia_CS 15:44, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nowa12 napisał(a)


Ja mam Genie i pamiętam, że sporo kosztowała a jakoś mnie nie zachwyca.
A co do wózków dziecięcych to z moim bliźniaczym to prawie nigdzie nie mogłam wjechać .


Oj z bliźniakami to w ogóle inna bajka i niestety problem.. ja zwykle wjeżdżałam do tego konkretnego sklepu bez problemu, a tym razem odbiłam się w wejściu

Mnie się podoba kształt kwiatów Genie, ale cena już nie. No k ciemny kolor.. a x drugiej strony przecież magnolia kwitnie wczesna wiosną, gdy u mnie miałaby jasne tło za sobą.. mogłaby być w sumie i ciemna jakaś
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:49, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
W Casto widziałam mnóstwo roślinek ale ja jakoś nie ufam jakości roślin w takich przybytkach. W zeszłym roku kupiłam pięknego dużego stożka buksowego, który mi po miesiącu zdechł. Prawdopodobnie był zmarznięty. Hortensja ogrodówka tez piękna na początku, teraz ledwo zipie, dobrze, że choć dwa badylki zostały i widze, że pączki mają. Bratki, stokrotki, ciemierniki można kupować ale "poważniejsze" rośliny ja nie będę ryzykować.


Ja wstępnie w Casto nawet krzaczek wybrałam, o taki (soulangeana), nawet z 2 pąkami kwiatowymi

Ale jeszcze do przemyślenia sobie dałam. Mi 2 stożki cisy z LM nie przezyly, bo nie zajrzałam w doniczkę przy zakupie.. a tam korzenie urąbane..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:54, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Bratuszek twardziel
Bluszcz pięknie zarasta płot. Bardzo ładnie to wygląda.

Teraz jest tyle odmian Magnolii że trudno się zdecydować. Mnie bardzo podoba się Magnolia soulangiana 'Lennei' albo Magnolia soulangiana 'Sundew'. Śliczne mają kwiaty.


Mnie lennei też w sumie się podoba, najbardziej lennei alba. Sundew to też ten typ z kręgu moich wyborów, przypomniałas mi o niej

Bluszczyk dziękuje za uznanie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:01, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Patrzcie, co się u mnie dzieje, a do tego grzmi i błyska
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 16:02, 26 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mam to samo za oknem, oczom nie wierzę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asiak 16:09, 26 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
U mnie tak samo, ale bez burzy
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kasia_CS 16:23, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
asiak napisał(a)
Ja mam u siebie między innymi Superba, kupiona w zeszłym roku. Pierwszy raz będę podziwiać jej kwiaty w tym roku Pod warunkiem, że ich nie zmrozi, już nie mogę się doczekać


Alba superba? Tę odmianę mogłam kupić już w zeszłym roku u siebie w miarę rozsądnej cenie (zresztą nadal jest ich sporo w moim ogrodniku), ale wtedy się na lennei uparłam. W tym roku już dopuszczam inne odmiany - dojrzewam

Trzymam kciuki za Twoje kwiatuszki magnoliowe
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:25, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pszczelarnia napisał(a)


I jeszcze po drodze tor przeszkód dla matek i starszych w postaci poustawianych jakiś standów i zapychaczy.

Porażka. I czystość w tych sklepach pozostawia wiele do życzenia.


Tak to wygląda, nie jestem w stanie przejechać do niektórych alejek, bo ustawią coś w przejściu- sam człowiek przejdzie, ale ja z wózkiem już nie.. muszę krążyć dookoła.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies