Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

tulucy 16:39, 26 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
U mnie właśnie się zadyma śnieżna skończyła. Bez burzy na szczęście.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 16:50, 26 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Kasia_CS napisał(a)
Dziś popatrzyłam w okolicznych ogrodniczych i Casto na magnolie..

Na razie tylko stellaty kwiaty jakieś pokazały, ale one mnie nie rajcują tak jak inny typ kwiatów u magnolii. Była ładna Genie, ale nie chcę dawać prawie 300zł za drzewko. Podobnie bylo z Alexandrinami - nieduże egzemplarze były za 100.

A ja jak zawsze nie mogę się zdecydowac.. ale nie było jakiegoś wow w fajnej cenie, więc się nie "zmuszałam"
Genie to moja niespełniona miłość. Ma bardzo ładne kwiaty ale jest u mnie mocno kapryśna. Pierwsza mi uschła, druga jest 2 sezon i kwiatów tyle co na lekarstwo ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 16:50, 26 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
U mnie też nieźle posypało, brrr.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Annak 17:46, 26 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasia_CS napisał(a)
A teraz taka historyjka

Poszłam wczoraj do B..i zobaczyć róże Kimono, o których Ania pisała, ze mają w sprzedaży.. i zdziwiłam się- napotkałam niezłą przeszkodę - nie mogłam wejść z wózkiem z Kają do sklepu drzwi przesuwne miały tak ustawione rozsuwanie, że było za wąsko, żebym mogła wjechać! dyskryminacja matek z dziećmi w wózkach normalnie

a Kimono i tak nie znalazłam

Kasiu, ja te róże kimono to w B. po drodze na działkę widziałam. W mojej B. koło domu niestety nie ma (są inne, ale nazw nie pamiętam). Za to dużo lilii, mnóstwo mieczyków, kłącza liatry, floksów, itp. Czy jak kupię i wsadzę kłącza lilii i liatry to one jeszcze w tym sezonie będą kwitły?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 18:10, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Liatry, bym się nie spodziewała, za to lilia spokojnie zakwitnie w tym sezonie. Mieczyki też będą kwitły.. co do floksów to nie dam głowy.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Nowa12 19:11, 26 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
inka74 napisał(a)
Genie to moja niespełniona miłość. Ma bardzo ładne kwiaty ale jest u mnie mocno kapryśna. Pierwsza mi uschła, druga jest 2 sezon i kwiatów tyle co na lekarstwo ;(


Też tak z nią miałam. Ale w 3 roku już kwitnie jak trzeba .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Makusia 10:04, 27 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
W dobie polityki prorodzinnej, emerytur dla matek 4+ i 500+ sklep z drzwiami niedostosowanymi do wózka dziecięcego! Jak na jakiejś stacji paliw, pewna "celebrytka" dziecka przewinąć nie mogła, bo przewijaka nie było, to cały internet huczał, a stacja się kajała i przewijak zorganizowała.

Jednak pewne absurdy mnie przerastają. Gdybyś po mleko albo pieluchy szła, to rozumiem, ze albo dzieciaka na ręce, albo bez pieluch- szok!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
BKosimkArt 12:16, 28 mar 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasia_CS napisał(a)

Chcę chcę! Tylko jeszcze nie zdecydowałam gdzie go wsadzę.. do jakiej wysokości Ci dorasta?

hmmm teraz trudno powiedzieć, sam liście to z 30-40cm a z kwiatami ciut wyżej ale one potem trochę się przewieszają... więc też nie jakieś ogromne.
Już zaczęły wyłazić więc mus wykopać w poniedziałek mogę wysłać...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Zakrecona 13:18, 28 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Witaj Kasiu! Przybiegłam od Pszczelarni, bluszcz pooglądać
Widać, że ładnie panele zarasta, mam nadzieję, że mój paskudny płot też kiedyś zarośnie.

Fajny tworzysz ogród
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Kasia_CS 17:35, 01 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Makusia napisał(a)
W dobie polityki prorodzinnej, emerytur dla matek 4+ i 500+ sklep z drzwiami niedostosowanymi do wózka dziecięcego! Jak na jakiejś stacji paliw, pewna "celebrytka" dziecka przewinąć nie mogła, bo przewijaka nie było, to cały internet huczał, a stacja się kajała i przewijak zorganizowała.

Jednak pewne absurdy mnie przerastają. Gdybyś po mleko albo pieluchy szła, to rozumiem, ze albo dzieciaka na ręce, albo bez pieluch- szok!


zazwyczaj mogłam wejsc do tego konkretnego sklepu, ale nie tamtego dnia Ale absurdów mamy mnóstwo, to prawda.. dobrze, że tylko poszłam obadać róże
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies