Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 23:15, 25 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Taaa, mój w górę idzie, ale po tujach sąsiada, zamiast po moim płocie


niesforny

A ja takiego maluszka dziś odkryłam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 06:59, 26 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ale słodziak z tego bratucha. A bluszcz od ciebie bardzo ładnie zazielenił mi ściankę na tarasie w ciągu jednego sezonu zaledwie. Tyle go od ciebie dostałam, że 3 osoby obdzieliłam bardzo ładnie się przyjął i zimuje. U mojej przyjaciółki porasta pień drzewa. Super wygląda. Jeszcze raz wielki buziak
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
asiak 07:14, 26 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Śliczny bratek
U mnie w gruncie też chyba coś zakwitło z bratków, w sobotę sprawdzę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kasia_CS 12:36, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Ale słodziak z tego bratucha. A bluszcz od ciebie bardzo ładnie zazielenił mi ściankę na tarasie w ciągu jednego sezonu zaledwie. Tyle go od ciebie dostałam, że 3 osoby obdzieliłam bardzo ładnie się przyjął i zimuje. U mojej przyjaciółki porasta pień drzewa. Super wygląda. Jeszcze raz wielki buziak


cieszę się, że bluszcz się nie tylko przyjął i zachowuje jak należy, ale i innych uszczęśliwia

Bratuś taki malusi, że rozczula
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:40, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
asiak napisał(a)
Śliczny bratek
U mnie w gruncie też chyba coś zakwitło z bratków, w sobotę sprawdzę

Bratki to takie dzielne roślinki - wdzięczne i wytrzymałe, choć tak delikatnie wyglądają. Dzisiaj byłam w ogrodniczym i popatrzyłam na bratki, ale nie było białych, więc odeszłam z niczym - kasa w kieszeni
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:45, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A teraz taka historyjka

Poszłam wczoraj do B..i zobaczyć róże Kimono, o których Ania pisała, ze mają w sprzedaży.. i zdziwiłam się- napotkałam niezłą przeszkodę - nie mogłam wejść z wózkiem z Kają do sklepu drzwi przesuwne miały tak ustawione rozsuwanie, że było za wąsko, żebym mogła wjechać! dyskryminacja matek z dziećmi w wózkach normalnie

a Kimono i tak nie znalazłam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:00, 26 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dziś popatrzyłam w okolicznych ogrodniczych i Casto na magnolie..

Na razie tylko stellaty kwiaty jakieś pokazały, ale one mnie nie rajcują tak jak inny typ kwiatów u magnolii. Była ładna Genie, ale nie chcę dawać prawie 300zł za drzewko. Podobnie bylo z Alexandrinami - nieduże egzemplarze były za 100.

A ja jak zawsze nie mogę się zdecydowac.. ale nie było jakiegoś wow w fajnej cenie, więc się nie "zmuszałam"
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Nowa12 14:12, 26 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasia_CS napisał(a)
Dziś popatrzyłam w okolicznych ogrodniczych i Casto na magnolie..

Na razie tylko stellaty kwiaty jakieś pokazały, ale one mnie nie rajcują tak jak inny typ kwiatów u magnolii. Była ładna Genie, ale nie chcę dawać prawie 300zł za drzewko. Podobnie bylo z Alexandrinami - nieduże egzemplarze były za 100.

A ja jak zawsze nie mogę się zdecydowac.. ale nie było jakiegoś wow w fajnej cenie, więc się nie "zmuszałam"


Ja mam Genie i pamiętam, że sporo kosztowała a jakoś mnie nie zachwyca.
A co do wózków dziecięcych to z moim bliźniaczym to prawie nigdzie nie mogłam wjechać .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 14:20, 26 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
W Casto widziałam mnóstwo roślinek ale ja jakoś nie ufam jakości roślin w takich przybytkach. W zeszłym roku kupiłam pięknego dużego stożka buksowego, który mi po miesiącu zdechł. Prawdopodobnie był zmarznięty. Hortensja ogrodówka tez piękna na początku, teraz ledwo zipie, dobrze, że choć dwa badylki zostały i widze, że pączki mają. Bratki, stokrotki, ciemierniki można kupować ale "poważniejsze" rośliny ja nie będę ryzykować.
____________________
Anda 14:23, 26 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Bratuszek twardziel
Bluszcz pięknie zarasta płot. Bardzo ładnie to wygląda.

Teraz jest tyle odmian Magnolii że trudno się zdecydować. Mnie bardzo podoba się Magnolia soulangiana 'Lennei' albo Magnolia soulangiana 'Sundew'. Śliczne mają kwiaty.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies