Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

tulucy 23:04, 05 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Kasiu, za chwilę będzie spać w ogrodzie, niech się ociepli trochę. Ja tam stawiałam wózek po spacerze, z którego wracałam momentalnie po zamknięciu oczu dziecia , spały mi że hohoho
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Johanka77 23:07, 05 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)
Tu jeszcze trochę tulipanków, połączenie inspirowane tym u Lindsay - tylko dlatego skusiłam się na pomarańczowy/żółty




Ależ to połączenie pięknie wygląda!
Chyba za rok zastosuję w donicach.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
nicol21 07:50, 06 maj 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Masz sporo tych tulipanów Ściągnięte połączenie jest bardzo orginalne i rzeczywiście ten pomarancz ładnie podkreśla.

Ciesz się tym że dziecię ładnie w miarę śpi w południe, nawet jeśli jest to tylko godzinka zawsze to chwila. nasze wczo w ogóle nie spało i do 21:30 grasowało, w dodatku chora więc oboje na koniec dnia padliśmy.

Porównanie kiedys i teraz - super, oczywiście super jest teraz . A jeszcze za 2-3 lata zobaczysz jaki busz będziesz mieć.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasia_CS 08:25, 06 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Połączenie fioletu z pomarańczowym widziałam u Iwonki i baaaardzo mi się podobało.

Nie wiem, czy Iwonka też się inspirowała zeszłorocznym nasadzeniem tulipanowym u Edyty (Lindsay), ale u mnie to własnie "jej sprawka"

Anda napisał(a)
Sliczny ten mix pomaranczowo-magentowy tulipanów. Energetyczny, ale mimo to harmonijny


Wiolka5_7 napisał(a)
Też podziwiam ten energetyczny zestaw kolorów tulipanów uwielbiam mocne kolory


Dzięki Dziewczyny za uznanie Mnie też tak nastraja pozytywnie za każdym razem jak przez okno wyjrzę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:36, 06 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ewsyg napisał(a)
Kasiu, ależ masz piękne tulipany. Faktycznie kolorystyka bardzo energetyczna. Masz je pierwszy rok, czy już kolejny?. Ja tulipanów nie wykopuję. U mnie tylko nieliczne odmiany kwintą w kolejnych latach. Sporo tych ładnych nie wyszło, chyba zgniły.


Dziękuję Ewa! Te mam akurat pierwszy rok, bo dla mnie żółcie i pomarańcze to zazwyczaj mało pożądane kolory w ogródku i w tym roku tak eksperymentalnie zaistniały na próbę, jak się będę z nimi czuła. Nie jest źle Ja tulipanów w tym roku nie mam w planach wszystkich wykopywać - tylko te, które mi przeszkadzają w rewolucjach Tylko, że u mnie nie ma nornic - więc nie ma komu ich zjeść, a ziemia przepuszczalna, więc i małe ryzyko, że zgniją.

w zeszłym roku wykopałam prawie wszystkie tulipany poza Purple prince, które zostawiłam na różance eksperymantalnie w ziemi - w tym sezonie zakwitła równo połowa (specjalnie liczyłam )

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:39, 06 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)
Podziwiam tulipanki, piękne kolorki, ale ta azalia cudna, i już kwitnie?


Dzięki Mireczko! Azalia jest moim takim miłych zaskoczeniem - jak zakwitła po raz pierwszy, to byłam oczarowana - teraz to jej trzeci sezon. Kwiaty ma urocze Zaczyna właśnie, ale do pełnego rozwinięcia jeszcze chwilę czasu trzeba - na razie pojedyncze kwiatki z pąków.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:59, 06 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anitka napisał(a)
Świetny ten energetyczny zestaw tulipanów. U mnie też czosnki zgraja się z tulipanami. Dobrze z nimi sadzić późne odmiany, np. 'Queen of Night'.

Też dumam gdzie posadzić dalie. Żeby tylko wielkości i kolory się zgadzały
Planuje zrobić taką energetyczna rabatę z ich udziałem - bordowo-pomarańczową

Dylematów z magnolia nie zazdroszczę. Sama kupowałam nie kwitnąca, która miała być niewielka o krzaczastym pokroju, a jak zakwitła okazało się, że to zupełnie coś innego. Musiała zmienić miejscówkę.


No właśnie u mnie Queen of the night z nimi sąsiadują i Dolls minuet, które może nie tyle są późne, co mam wrażenie, że po prostu dość długo kwitną, choć też już kończą swoją kolejkę

Z daliami to u mnie o tyle kłopot, że osiągają naprawdę spore rozmiary (co robić jak lubię najbardziej kwiaty tych dekoracyjnych wielkich ) - u mnie nie mają tyle miejsca ile bym chciała i mogą się wydawać za duże w stosunku do rabaty Ale zobaczymy jak będzie Mam nadzieję, że udało się jako tako je skomponować do nasadzeń.

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:02, 06 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Kasiu, za chwilę będzie spać w ogrodzie, niech się ociepli trochę. Ja tam stawiałam wózek po spacerze, z którego wracałam momentalnie po zamknięciu oczu dziecia , spały mi że hohoho


Mnie Kajka jakoś nie chce spać na spacerach - za bardzo zwykle jest zainteresowana tym co dookoła się dzieje i często ją po spacerze usypiam w domu dopiero

No i też ma dziwnie - jak większość dzieci lubi jazdę samochodem, tak ona się wkurza po jakimś czasie Normalnie dziecko idzie spać ukołysane jazdą, a ta nic Kuba prędzej zaśnie, niż ona
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:26, 06 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka77 napisał(a)


Ależ to połączenie pięknie wygląda!
Chyba za rok zastosuję w donicach.


No naprawdę cieszy się powodzeniem ten zestaw hihi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:31, 06 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)
Masz sporo tych tulipanów Ściągnięte połączenie jest bardzo orginalne i rzeczywiście ten pomarancz ładnie podkreśla.

Ciesz się tym że dziecię ładnie w miarę śpi w południe, nawet jeśli jest to tylko godzinka zawsze to chwila. nasze wczo w ogóle nie spało i do 21:30 grasowało, w dodatku chora więc oboje na koniec dnia padliśmy.

Porównanie kiedys i teraz - super, oczywiście super jest teraz . A jeszcze za 2-3 lata zobaczysz jaki busz będziesz mieć.


Nie no, Ewelina, jakby mi Kaja nie spała wcale, to byłaby tragedia. Kuba chyba na tym etapie miał chyba dwie drzemki, za to krótsze. Nie mogę narzekać w każdym razie Po prostu ciągnie człowieka do tego kopania, przesadzania jak jest okazja

Busz w niektórych miejscach to już się niezły zrobił - tzn w pełni sezonu, bo wiosną to wiadomka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies