Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 18:54, 09 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kaz742011 napisał(a)


No nie wiem dlaczego ja jeszcze klona nie mam . Mus gdzieś wcisnąć .


Koniecznie Mnie dziś Ania-kwartet na kolejnego dla symetrii namawiała
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 18:56, 09 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kasiu, ależ piękne to energetyczne zestawienie tulipanów! I pozachwycałam się Twoimi szerokimi kadrami. naprawdę zrobiłaś sobie cukiereczka z tego ogrodu! Po klona to ja się chyba jutro wybiorę i kupię przed Makusią, bo też zielony mi się marzy


No to kupuj Ale Ty chyba nie palmowego kupujesz, prawda? Energetyczne zestawionko polecam Ciekawe, czy cos z niego u mnie będzie za rok
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:04, 09 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)
Kasiu, czytam, że masz dalie u siebie- ja nie mam,ale za to mam jednak pytanie
Czy wiesz może czy te kupione wiosna w doniczkach można trzymać na dworze w folii czy raczej w chłodzie? I czy wysadza się do gruntu po 15 maja zawsze? Czy cała cebulę daje się pod ziemię czy nie? Masz może foto takiej świeżo posadzonej?


Megi, u mnie dalie to raz są raz nie ma mnie najlepiej dalie rosły jak miałam je po prostu posadzone do gruntu - ja swoje wsadziłam tydzień temu - u mnie nawet nie zdążą do zimnych ogrodników wyjść z ziemi. Nie mam zbyt wielkich doswiadczeń daliowych, więc nie chcę radzić.

A zdjęcie posadzonej dalii zrobię CI chyba jutro dopiero Ja sadziłam tak, żeby cała karpa była pod ziemią (dołek na jakieś 10cm), a jedynie wystawała końcówka po ścięciu zeszłorocznych pędów.

Może ktoś bardziej zorientowany coś doda
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:06, 09 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Przybiegłam pochwalić tulpki, świetne połączenie kolorów! Jak dwie piękne szmink
Klon cudniasty, mi też dokłądasz do pieca, bo chcę kupić klona ale miejsca i kasy brak...
Moje dziecię, też zawsze spało w autku


Hihi, ale porównanie makijażowe

Przepraszam za klonika...

Zazdroszczę śpiącego dziecka w aucie - Kuba zasypiał bez względu na to, czy to była pora snu czy nie. Kaja zasypia tylko wtedy kiedy ma swoją normalną drzemkę.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:16, 09 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzisiaj spędziłam spory kawałek dnia z Anią-kwartecikiem na wizycie w ZP Ja to tak skromne sprawunki zrobiłam (kurde, zapomniałam cyknąć fotkę zakupów w samochodzie), bo nie było większości roślin, na które się nastawiłam. I niektóre kupiłam nieplanowo i w związku z tym po sztuce, jak początkująca ogrodniczka

Przytuliłam m.in.
- na spróbowanie Andowego kuklika Bell Bank
- na spróbowanie anafalisa Sommershnee
- carexy kaga nishiki (inaczej Gold fountain)
- miskant Morning light, bo mój słabo przędzie...
- świecznicę White pearl, ale maleńką
- miodunkę Majeste
i 2 peonie dla koleżanki

a miałam taaaaką listę.. nie było kocimiętki, ani heufleriany, rutewki, ostróżki, carexa variegata, przetacznika ulster dwarf, jeżówki i paru innych rzeczy

Dzięki Aniu za "przygarnięcie Kropka" do szkółki i nie dziękuję za roślinkę cmok!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
sarenka 19:47, 09 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki Kasia,to jutro będę zaglądać. Napracowalam się dziś tak,że mogłabym paść o nie wstać, ale to za dwie godziny dopiero
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:07, 09 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A wiesz co Kasia,dziś przyszła moja Baronessa ładny krzaczek, ale musi jeszcze trochę poczekać aż ją posadzę
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 20:09, 09 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
O, jak fajnie, ze kuklik i miodunka wpadly Ci do koszyka Mam nadzieje, ze bedziesz zadowolona.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 20:18, 09 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
Kasiu,ale super roślinki przytuliłaś
Carex.gold fountains posadź w półcieniu to ci będzie fajnie rósł mam i bardzo go lubię

Jutro też mam w planach wyjazd do szkółki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 20:33, 09 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Oj szkoda, że nie wiedziałam o wyjeździe do ZP bo może byście mi 2 rdzawe kokoryczki przytachały lub przynajmniej sprawdziły czy są. Może to i dobrze. Fundusze oszczędzę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies