Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

anbu 09:19, 23 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Makusia napisał(a)
Toszka, Ania,
Jak Wam się podoba mój nowy avatarek?


To się nazywa konsekwencja ogrodowiskowa
____________________
Ania Ogród Ani :)
AnnaCh 09:29, 23 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No jak rabata okularowa, to okularki muszą być
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Mazan 12:05, 23 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Makusia

Pytanie 1 /najważniejsze/ jaki jest odczyn gleby na poziomie korzeni?
" 2 rodzaj podłoża luźne, zbite, gliniaste czy przepuszczalne?
Wymaga - podobnie do magnolii - podłoża próchniczego o pH 5 - 6, gdyż przy wyższym dostaje chorób grzybowych tak na liściach, jak i na drewnie pnia czy gałęzi.
Jeżeli pH jest wyższe od podanego stosuj Topsin i - po 10 dniach - Bravo lub Gwarant oraz - co wydaje się być oczywiste - obniż pH w przeciwnym razie będziesz mieć podobne kłopoty do hodowców magnolii.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Makusia 21:22, 23 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Drogie Panie (ewentualnie również Panowie

Śmiejcie się ile wlezie, albowiem sporządziłam własnoręczny szkic- sztuk jeden, karton koloru białego- blok rysunkowy.

Wytyczne przy analizie: proporcje raczej lipne, żeby nie powiedzieć, że chyba raczej niekoniecznie odzwierciedlają rzeczywistość .

Rabatę słynną już "okularową" odpuściłam sobie, bo chyba wiecie gdzie jest...."choinkę", która tam rośnie- również. Własnie też patrzę, że ścieżki przy ogrodzeniu, na której stoją kosze nie ujęłam (widać wyraźnie na zdjęciach).

Płomienie w kółku, czyli miejsce na ognisko wyszły mi tak realistycznie, że nikt chyba nie ma wątpliwości??? No dobra - to tam obok kojca z budą- to piękne kółko

Na pomarańczowo- ogrodzenie+ słynna rabata na podwyższeniu+ miejsce na ognisko właśnie

Gruba zielona linia od północy wzdłuż granicy (na całej długości)- żywopłot po stronie sąsiada. Pozostałe "nie grube" linie- zwykła siatka ogrodzeniowa z tyłu działki (zachód) oraz od południa.
B= brzozy
ś- świerki
J- jodły.
Dwa punkty zielone od strony tarasu (po dwóch stronach)- od południa wiśnia z czerwonymi liśćmi, od północy Surmia.
Wszystkie inne zielone kropki lub kółka- drzewka głównie iglaste
Lekko zielone, jakże kształtne "coś" między furtką, a rabatą na podwyższeniu (oraz po drugiej stronie furtki i obok wejścia frontowego) to istniejące rabaty. Na tej przed oknami kuchennymi, czyli obok wejścia rośnie ów Tulipanowiec.

Czterolinia przed warzywnikiem to sznury na pranie.

Przedstawiam w napięciu zdjęcie tego oto szkicu......(skan jutro)
uwaga.....
uwaga.....
uwaga......
....napięcie rośnie...... Ciesze się, że poprawiłam wszystkim nastrój swoim wyjątkowym beztalenciem rysunkowym



PS. Dwa pytania w opcji dodatkowej: 1) jak mam wykopać cebulki tulipanów przy zrywaniu darni, żeby ich nie uszkodzić? 2) Zrywam tą darń na rabacie okularowej, zrywam, zrywam...i skręciłam nogę Jutro jednak- nawet bez nogi- wram do zrywania, więc moje pytanie- jak dużo mam zerwać- bo wiecie- łatwiej dorwać, niż dosadzać....Jaki kształt?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 07:51, 24 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
I skan:
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 08:44, 24 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Co myślicie o takim kształcie rabat?
1- tam musi być zostawione miejsce na wjazd samochodu z drewnem kominkowym, więc rabata nie może być szeroka,
2- wykonanie rabaty niewykonalne z uwagi na suszarkę na pranie.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 08:47, 24 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A nie da się tej suszarki zdemontować?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 08:48, 24 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Jest wmurowana. Poza tym nie chcę jej demontować. Mimo wszystko chcę mieć też trochę funkcjonalności i praktyczności w tym ogrodzie :S
Nie mam innego miejsca na suszenie prania, a przy 7-latku...no cóż...brudzi szybciej, niż ja nadążam prać
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 09:17, 24 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta popatrz, z przodu masz podjazd (bo rozumiem że to podjazd?) całkiem prosty/linie proste. Obok podjazdu masz już jakieś kółko/fale/zajkręty. To wszystko jest z kostki/bruku. To już tu nie gra.

Na rogach działki masz trójkąty.

Ja wypowiem się tylko za Anią, że mi u Ciebie pasują fale jedynie ale kompletnie nie wiem jak pewne rzeczy z Twojego ogrodu wkomponować w te załóżmy w przyszłe fale Tu pomoc mądrej głowy potrzebna

Te brzozy chyba są ok, jest tu sporo zwolenników brzózek na forum Zapewne można coś tam fajnego na tyłach wymyślić, tym bardziej że masz na ten tył widok z tarasu Prawda?
Nie podobają mi się te choiny po lewej stronie. Ale ja już tam mam, że jak mi się coś nie podoba to prędzej czy później out!

Na ile jesteś chętna na zmiany, na rozpierduchę w swoim ogrodzie? To jest chyba istotne pytanie..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 09:31, 24 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu,
podjazd jest podjazdem i faktycznie jest prosty.
Trójkąt na rogu działki- tzw. "rabata na podwyższeniu" jest w lekkiej fali. Widać chyba na zdjęciu takim robionym z góry.

Brzóz nie ruszę nawet gdyby Toszka nakazywała i nogą tupała i nawet gdyby mną potrząsała Patrzę na nie z tarasu i są piękne! I kropka
Nie ruszę też elementów stałych: podjazdów, ścieżek, murku na podwyższeniu, drewnianego płotka z tyłu (odgradza warzywa), kostki pod kojec dla psa i suszarki na pranie.

Świerki- przynajmniej te większe- zostają. Mam do nich sentyment, bo były jeszcze zanim była łopata pod fundament wbita. Dwie i tak będą do wyciepania, bo zeschły.
Zresztą są na tyle duże, że przesadzić ich już się nie da, a ja nie jestem zwolennikiem wycinania drzew (pomijając kwestię zezwoleń).

Reszta- wolna amerykanka

PS. Dom też zostaje. I garaż. I ogrodzenie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies