Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

AnnaCh 10:42, 30 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wybierasz te kamienie z tej ziemi?
A no i ja bym jakiś ekran z czegoś zimnozielonego zrobiła, żeby przysłonić te śmietniki, bo one dekoracyjne nie są. U mnie placyk ze śmietnikami jest za szmaragdami, chyba najprostsze rozwiązanie, no i szkółkę z nimi masz pod nosem
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 10:46, 30 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu odpoczywałam w długi weekend w małopolsce
Na dzisiaj zbierałam siły. Ograbiłam Siostrę i Bratową z połowy ogródka więc muszę przydać tempa, żeby roślinki nie zmarniały.
Myślę nad tym ekranem, ale Toszka mnie zbeształa za cisy, a tuje...cóż...nie mogę się do nich przekonać
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 10:53, 30 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Nie no Toszka, to królowa cisów, tylko cisy nie lubią kwaśnej ziemi jak rh, więc obok siebie nie bardzo
Cisy są piękne, za szmargdami też nie przepadałam, ale przekonałam się, że to fajne roślinki i robią ładne tło, teraz jak rosną są takie ładnie zielone
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 15:05, 06 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Rabaty okularowej kolejne wcielenia...

jeden okular...


wciąż jeden okular...


brak okularów...


____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 15:12, 06 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ładną żeś rozpierduchę zrobiła Chwali się
____________________
Ania Ogród Ani :)
AnnaCh 09:09, 07 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
To juz kształt docelowy?
No to co będziesz sadzić? I co z tymi śmietnikami? Wypadałoby przykryć, zrobić tło dla roślin
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 09:23, 07 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu,
kształt przechodził dalsze modyfikacje. Ten był taki "pierwotny" ale szerokość rabaty wzdłuż ogrodzenia była zdecydowanie zbyt wąska-obecnie ma 148 cm
Rabata jest nadal w powijakach. Ostatnie dwa tygodnie (poza ulewami, które siłą rzeczy mnie eliminowały z ogrodowego obiegu) to czyszczenie ziemi (znalazłam m.in.: buteleczkę po lekach, 4 małpki, jedną 0,5 l, cegły pokruszone, połówki cegieł, jedną całą, rurkę plastikową, piankę montażową i szereg innych skarbów). Przekopanie tego na głębokość szpadla to Cud nad Wisłą, a nawiezienie dobrej ziemi, kompostu i kolejne przekopanie to już Grunwald całą gębą.
Śmietniki będą osłonięte przez thuje (mam nadzieję dzisiaj zakupić), brakuje mi też jeszcze dwóch Rh (na dzień dzisiejszy- zobaczymy jak będzie dalej).
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:24, 07 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
PS. No i oczywiście nie ma już okularów- wyzbieranie kamyczków - mówcie mi Kopciuszek
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 09:30, 07 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No szacun Sama to robisz?
Ja ostatnio oklapłam, te ulewy i pobojowisko jakie zostawiły mnie rozłożyły. Wczoraj tylko trochę ogarnęłam warzywnik.
Tuje masz blisko A ta choinka tam zostanie?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 09:45, 07 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Tam sama...domownik przyjdzie, popatrzy, poduma, wesprze ciepłym słowem, czasem taczkę wywali
Choinka zostaje, bo jej nie przesadzę, a nie chcę jej ucinać przy ziemi. Szkoda mi jej zwyczajnie- jedyny egzemplarz, który został po BN i rośnie. Tuje tak- tam, gdzie myślisz zakupię

Sobota była straszna- nie dość, że umknęło mi, że słońce świeci i dzięki temu mam spalone ramiona i kark, to autentycznie wysiłek taki, że zwyczajnie mnie zemdliło na koniec. O 16.30 wywiesiłam białą flagę. Dzisiaj ruszam znowu.

Co do ogródka, to nie mogę znaleźć czasu żeby pietruszkę przerwać i chwasty wypielić. Szkoda mówić. Doszłam ostatnio do przekonania, że powinnam z pracy zawodowej zrezygnować, to może by mi czasu na pracę w ogrodzie wystarczyło
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies