Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

anbu 14:35, 07 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta nie przejmuj się ja też na zakrętach nie wyrabiam Trzeba odpuścić trochę, bo zwariujemy
____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 21:10, 08 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Przepraszam za 24-godzinny poślizg, ale wczoraj padłam, a dzisiaj- same wiecie- czasu jest trochę dopiero, jak robi się ciemno
A oto zaległe zdjęcia:

Na początek- z myślą o Asi- widok z tarasu- na kojec i nie tylko.
na prawo patrz!



na lewo patrz!

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:11, 08 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
suszarka


szczegóły suszarki i warzywa
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:13, 08 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Świerk w kole i rabata na podwyższeniu (nie odważyłam się tutaj na szczegóły i zbliżenia)- generalnie front.



rabata okularowa widziana z góry (to, co z niej zostało)
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:16, 08 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
widok szopy na drewno- widzicie, jak tam wąsko...



____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:18, 08 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
I rabata okularowa z różnych perspektyw...







____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:20, 08 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
ćd.





____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:24, 08 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
I teraz pytanie:

berberysy w doniczkach są tam tylko ułożone. Czy one tam pasują? Czy może lepiej przesadzić spod wierzby trawki (Hakonechloa all gold)?
Mam też 5 sztuk żurawki (widać leżącą z boku)- gdzie ją wsadzić? Myślicie, że obwódka jako kontynuacja tej równoległej do podjazdu byłaby ok? Starczyłaby do wierzby mniej więcej.

Z bukszpanów będę formować kulki (taki mam zamysł)...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Monka 08:40, 10 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Witam Marto przybiegłam z rewizytą i co ?! ogrom pracy masz zrobiony odnośnie Twoich planów zerknij do tego wątku
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5484-kardowka,
mam wrażenie , że dom i pomysł na ogród macie podobne i można coś tam podejrzeć mnie podoba się bardzo
może coś Ci się przyda i jeszcze trochę prywaty tzn widzę, że ogrodzenie masz chyba z piaskowca , jeśli tak napisz mi proszę co położyliście na górę na słupki bo nie mogę się dopatrzeć , a tez mam piaskowiec, ale góra zaczyna się sypać , muszę czymś zabezpieczyć górę słupków
____________________
Monika ogród i co dalej
Makusia 08:52, 10 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Witam Cię Moniko;
Dziękuję za rewizytę i zapraszam częściej

Ogrodzenie istotnie z piaskowca i daszki też z piaskowca. Całość była zabezpieczona jakimś specyfikiem, który ma nie chłonąć wody i póki co naprawdę muszę przyznać, że to zabezpieczenie się świetnie sprawdza-wcześniej było gołym okiem widać, jak kamień pije wodę.
Płyty na daszki nie są łączone- tzn. oczywiście są ale na szerokość słupka (lub murku) nie są- tylko po długości. Jeśli chcesz, zrobię Ci dzisiaj fotką ze zbliżeniem?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies