Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Basiula 10:43, 19 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Marta, a ten zagajnik brzozowy to nadal Cię interesuje? Hahaha, nie ma to jak odpowiadać na pytania po roku
____________________
W basiowie
Kawa 10:47, 19 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Martusia no macham,
dopszzzzz że żyjesz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
wiklasia 10:47, 19 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
wróciła córa marnotrawna wprost w wytęsknione nowych wieści z frontu działań ziemnych, ogrodowiskowe ramiona wiernych Twych czytaczy.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
AniMa 14:14, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Paczka poszła....mam nadzieję, ze dotrze do Ciebie nie wyżuta i wypluta przez transportera, bo jedzie PP
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Basiula 17:00, 19 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Ah wpadłam ze starymi pytaniami, jak byś miała nowe to dawaj znać.



- w jakiej odległości od siebie sadziłaś brzozy? - 2,2-2,8 m od siebie

- jakie masz wymiary zakątka? - tutaj to sama nie wiem, muszę pomierzyć, ale ten trójkąt jest długi na jakieś 11 m licząc po płocie, że tak powiem. Chyba czas przypomnieć sobie wzór na pole trójkąta...yyyy...

- ile od tuj? od tuj najmniej - 1,5 m

- gdzie i kiedy zakupiłaś derenie IH? Stacjonarnie? Przez internet? - Ivory Halo kupowałam stacjonarnie w szkółce


- co dokładnie masz zaplanowane na zakątek oprócz brzóz, kul z buksa i rozplenic? Rozchodniki? - wśród brzóz są buksy, rozchodniki, rozplenice hameln (bo już faktycznie są) i ma być pierdylion tawułek "vision in red'.
Nie ma być natomiast werbeny, ale na razie jest
Rozchodnik miał być 'red cauli', ale zakochałam się w 'martonie'...no cóż
____________________
W basiowie
asiak 18:13, 19 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
A już się martwiłam, że zaginęłaś w tym natłoku
Dobrze, że jesteś
____________________
AsiaDziałeczka Asi
AngelikaX 18:34, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Martek na prawdę tyle nadrabiania? Mój syn dopiero dziś przytachał książki (dodam, że 20 września to żaden poślizg przecie ) a tak trochę kart pracy, trochę w zeszycie bez wariacji
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
kaz742011 21:31, 19 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Jesteś . Ogarnij co najpilniejsze a forum... nadrobisz w zimie .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
natka098 00:02, 20 wrz 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Martusia powróciła, nie martw się ja nigdzie nie wyjeżdżałam, praca mnie nie wciągnęła, a i tak nie ogarniam.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Makusia 08:29, 20 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Resume:

W temacie grzybków maści wszelkiej- sezon uznaję za udany- w tydzień poczyniłam 35 słoików marynowanych prawdziwków- u mnie inne grzyby w zasadzie nie rosną poza prawdziwkami, zdarzają się czasem czerwone kozaczki pociece. Ambicja ma usatysfakcjonowana zbiorami, zapasy wystarczające

W temacie hybryd: Zostanę przy swoich- zima idzie, więc ogrodowego frenchu nie będzie Mnie osobiście przeraża grubość (nienaturalna) takich paznokci, odrosty i stan płytki, ale każdy ma indywidualne zdanie i po chrześcijańsku jest je szanować

W temacie kominów- mój nie tyle cieknie, co po odłączeniu pieca na ekogroszek deszczówka wpada w przewód i kapie na podłogę w kotłowni- komin nie ma żadnego grzybka, daszku ani niczego takiego. Przy opadach permanentnych drażniące to mocno, bo deszczówka po przepłynięciu przez komin nabiera koloru sadzy....

W temacie brzóz- chyba jednak będą, choć chciałabym zobaczyć prognozę, w której przynajmniej trzy dni będą bez opadów. Wybieram się do szkółki, ale Pan lojalnie uprzedził, że teraz nie, bo raczej można popływać, niż pooglądać...Mam też problem, bo chcę je umieścić na półce, gdzie jest full innych rzeczy-z głowy: lawendy od zasr...., trzy róże, trzcinnika od zasr..., magnolia, jakieś żurawki, szałwia jakaś....Wyszło na to, że półka zaczęła częściowo robić za przechowalnik.
PYTANIE DO TOSZKI: czy mogłabym te brzozy zadołować do wiosny? Będą mieć worko-donice lub donice.

W temacie ilości lekcji w pierwszym tygodniu w IV klasie- u mojego Syna masakra- polski 15 stron plus jakiś wiersz, angielski (a ma 5 h w tyg., od XII- 8 h w tygodniu) kolejna masakra- brak książek w pierwszym tygodniu w ogóle nie przeszkadzał nauczycielom....

I teraz news:
Niejaka AniMa z niemal Trzebnicy nadesłała do mnie paczuszkę, a w niej:
- cytując Klasyka "srylion" sadzonek stipy;
- nie wiem co, wygląda jak włosy ale zostało mi wyjaśnione, ze to kłosy z nasionami kłosownicy, "te pomiętolone to nasiona stipy"
- prawie Trzebnicka ziemia, tudzież gleba;
- torebka z Ikea, a w niej te kłosy i nasiona
- dwie dżdżownice

Wczoraj podjełam nieustraszoną walkę i posadziłam wszystkie srylion sadzonek W sumie znalazły miejscówkę w trzech różnych lokalizacjach, ze względu na zimę wybrałam miejsca zaciszne- mam nadzieję, ze się zadomowią, a w sezonie 2018 znajdę im przyjemną, klimatyczną miejscówkę docelową

Aniu NIE DZIĘKUJE!!! WYRAŻAM OGROMNĄ WDZIĘCZNOŚĆ!!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies