Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Gruszka_na_w... 15:25, 25 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Makusia napisał(a)
Da się je uratować? ??


Nic im nie jest Brzozy to pijaki. W czasie suszy ratują się zrzuceniem liści. Ty też się negliżujesz podczas upałów.
Wersja ekonomiczna: zostawić jak jest i czekać dżdżu.
Wersja nieekonomiczna- codziennie podlewać.

Toszka to nawet podczas deszczu podlewa
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 15:28, 25 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
pewnie, że podlewam, bo w trakcie suszy deszcz bywa złudny Potrafi zmoczyć tylko 2cm, a pod spodem dalej suuuuuchooo. Ale za to podlewanie podczas deszczu lub tuż po nim powoduje lepsze wchłanianie wody
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 16:01, 25 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Nawet Szefowa pisała aby być czujnym podczas/po deszczu, bo podobno dobry ogrodnik i w deszczu leje Czasem pokapie tak jak Iwonka mówi i roślinom nie wystarczy.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 17:35, 25 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ufff....podlewam. Węża na minimalny strumień nastawiłam i ciurka się trzecią godzinę. ..oby pomogło, bo się zapłaczę...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 21:24, 25 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Brzozy mają płytki system korzeniowy, na długotrwałą suszę reagują prawidłowo. U Ewy Pszczelarni w ubiegłym roku zrzuciły liście w lipcu. Gdzieś wyczytałam, że brzoza potrafi wypić 200 l wody na dobę. Dlatego niewiele roślin daje radę pod nimi bez nawadniania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 21:38, 25 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
brzoza dziennie wyparowuje przez liście 400litrów, czyli o wiele więcej musi wypić... no pijaństwo nieprzyzwoite
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gruszka_na_w... 21:42, 25 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Dobrze, że bezprocentowe
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 21:59, 25 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
z soku brzozowego pewnie niezły napitek mozna by zrobić
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 22:49, 25 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dziewczyny dziękuje za odzew!
Mam nadzieję, że uda się je uratować.

U mnie dzisiaj żar nieprzyzwoity. W dodatku jestem przeziębiona-w czerwcu!!! Jesten normalnie "pociągająca"

Mimo, że forma kiepska, to usiedzieć na miejscu nie mogłam. Zrobiłam dżem truskawkowy, no i przyjechał Pan z obornikiem końskim

Powiedz mi Toszka, ze teraz jest za grubo, to mój gil sięgnie mi do pasa chyba

Starczyło na wszystkie nowe zdarte z trawy rabaty.





____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:50, 25 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Na tygodniu reszta smakołyków plus przekopanie tego wszystkiego...brrr...



____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies