Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Gruszka_na_w... 19:46, 27 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Muszę, muszę! to napisać. Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy Toszki. Pięknie wyjaśniła właściwości liści. '
Makusia, Ty jesteś pragmatyczna kobieta, choć nie zaprzeczam, że z nutką szaleństwa i błyskiem w oku. Tobie się nie będzie chciało na tym wypierdku kosić trawy, a jeśli już, to za każdym razem będziesz puszczała wiązankę słów powszechnie uważanych za nieprzyzwoite. To miejsce będzie skrajnie nieprzyjazne poczynaniom kosiarki.
PS. Niepodległość czasem odbija się czkawką
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 19:55, 27 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gruszka, no nie wytłumaczysz Martusi teraz Ona musi dojrzeć...jak gruszka
Łatwiej zrywać darń i robić rabatę niż likwidować rabatę i robić trawnik (vide Beatka z pływającymi nasionami)

Trzeba dać Marcie dojrzeć do rabat
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 21:35, 27 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
H Aniu, Toszka
powiem w skrócie - OBIE MACIE RACJĘ

Nico nowego, co?
Trawa zostaje- ja jej nie koszę, to i nie wyzywam, eM ją sobie podlewa codziennie, i aktualnie jest to jedyny przyzwoicie zielony fragment całej działki. Może jak dorosnę, dojrzeję, tudzież mniej elegancko, a pewnie bardziej właściwie- przejrzę na oczy
Może- póki co ślepam :* (tu miał być buziak, ale nie umiem zrobić)
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 20:59, 28 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Natentychmiast trzeba koledze małżonkowi zrobić druga zielona kwaterkę, a potem trzecia i czwartą... Może odpuści tej pierwszej (napisałam z nadzieją )
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 22:30, 28 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
H Aniu, nadzieja umiera ostatnia

Jak dowód w sprawie przedstawiam Wam wiązową w maju i obecnie.
eM unosi się dumą





____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:35, 28 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
A teraz do rzeczy
Wczoraj były przekopki na okularowej- masakra! Niby glebogryzarka była, ale...ciężko.
Wyrównałam wszystko pięknie.

Dzisiaj akcja przesadzanie - part I. To, co wczoraj wyrównane, dzisiaj już nie jest wyrównane
Ło Matko...

Proszę o opinie, czy Rh dobrze wsadzone. Czy nie za wysoko. Jeśli coś jest nie tak, jutro jeszcze przesadzę....z nie ukrywanym "ja p(iiiii)" na ustach







____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:39, 28 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dalej....
wracając z odwiedzin Pierworodnego (aktualnie na obozie), skorzystałam z namiarów podesłanych przez AnięCh (dziękuję Aniu ) i takie coś przywlekałam. Giganty mają ze 20-30 cm.... Sztuk cztery. Cena dobra.

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Karol99 22:41, 28 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Fajne zakupy. Jeżeli chodzi o RH to zwróć się do Bogdzi.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Makusia 22:47, 28 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
I na koniec- malowanie i układanie, czyli jak ma wyglądać pierwszy dywan z żurawki chyba Marmelade (nikt nie jest w stanie zidentyfikować na 100%)

Opcji było kilka. ja siedziałam na ogrodzeniu, a eM biegał z doniczkami
Żurawka w doniczce, to też "doniczka". Nie miałam już siły iść po kolejne ;(
Ostatecznie zapadła decyzja, że brakuje jednej tuji i będzie ok- wersja pierwsza wygrała... Co myślicie? (róży tam nie będzie)

Białym sprayem pierwszy pas w łuku.



____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:48, 28 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Witaj Karolu, fajnie Cie widzieć u siebie. Śledzę sobie po cichutku Twoje wpisy i troszkę podglądam Twój ogród. Zastanawiałam się, czy kiedyś do mnie wpadniesz, no i proszę
Dziękuję za odwiedziny!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies