Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

AngelikaX 08:45, 17 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Sosna - cudaczek od wschodu da radę

Ja bym poszalała i dodała koloru w postaci kwiatów, aby trochę urozmaicić, zwłaszcza że mają stanąć przy drzwiach wejsciowych. Donica jest nieproporcjonalnie duża więc woła tym bardziej aby cosik dać

Ja obstawiam:

* opcja wiosna - lato: trawiszcza np stipa (wypełni średnie piętro )+ np. milion dzwonków (białe co by ładnie kontrastowały z ciemną donicą)

* opcja jesień-zima: pozostała stipa + wrzosy

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Anda 08:55, 17 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33493
Dyskusja trwa

Sosny i wrzosy to zgrany duet. Dzwonki u mnie wysiewają się na potęgę, zwłaszcza w szczelinach między kostką.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AngelikaX 09:01, 17 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Anda a porpo dzwonków? Mowimy o tych mniejszych odmianach surfinii? Bo chyba co innego masz na myśli
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Anda 09:05, 17 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33493
AngelikaX napisał(a)
Anda a porpo dzwonków? Mowimy o tych mniejszych odmianach surfinii? Bo chyba co innego masz na myśli


Nie, tzn. tak, mam na myśli Campanula Nie wpadłabym na to, że masz na myśli Million-Bells
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 09:47, 17 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Angie dobrze gada poszłabym w coś takiego...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Makusia 10:04, 17 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Paskudnie się zapuściłam we własnym wątku z odpowiedziami- przepraszam i nadrabiam. Musicie wiedzieć, że mam wyjątkowe wyrzuty sumienia!

AniuCh- liczę, że foch już nieaktualny, bo transfer ID już zrobiony, podzielona, rośnie sobie w różnych miejscach, czekając na miejsce docelowe- hortensjową.
No i puszczają rozplenice u Ciebie? Bo ja zaczynam mieć dylemat- jak ścinałam, to puszczały, a teraz zielonego brak
Zuczka widziałam niedaleko Casablanki, więc chyba to jednak Twój

Dorka- Twoje ID tez już nalazły miejscówkę, i to nawet docelową, bo w szpalerze tulipanów miałam "wyrwy"- w miejscach, gdzie rosły żurawki, więc od razu umościłam tam ID

Kamila/Kawa- ID zagospodarowane, podlewane- czekam na koniec tulipanów, żebym mogła wykopać (prawie dwa lata mijają bez wykopywania) i umiejscowić wszystkie ID docelowo.

Angi- cisy chyba rosną. Jeden niepewny, ten którego zupełnie przeoczyłam i całą noc spędził na rabacie świecąc gołym korzeniem
60-70 cm????????? Nie ma szans- muszą się jakoś z hortensjami pogodzić, bo u mnie tyle miejsca mieć nie będą

Mireczko, czyli, że jest to sprawdzone połączenie- hortensje podsadzone ID. Super PS. Popikowałam

HAniu- zakupiłam wszytko, co polecałaś. Rozsypałam, tak jak zalecałaś i zmieszałam z ziemią zgodnie z Twoją instrukcją Od siebie, to jeszcze podlałam nawet
Plebs się okocił

Edi- myślę, że temat werbeny rozpracowany dokładnie

Nicol- u mnie z badyli werbeny nie udało się ocalić nigdy, ale sieje się rzeczywiście jak nienormalna

Mrokasiu siewki brzozy znam aż za dobrze Nazywam je pieszczotliwie "drzewkami"

Gosiu, Wiklasiu i Kasiu- to sosna Varella

Wiola ma oko, zgadła od razu

Ando/Ewo, Wiolu, bardzo Wam dziękuję za czynny udział w dyskusji i pomoc merytoryczną- Wasze rady sa naprawdę bezcenne!!

Kasiu bez kibiców to nic by nie było Jesteś absolutnie niezbędna

Asiu, też czekam bo zbieram pomysły i szukam natchnienia

Agatko- Polinka wyjaśniła, że ID do słońca, co mnie bardzo cieszy, bo mam je od wschodu, ale na wystawie zachodniej (ależ się profesjonalnie wypowiadam!!! )

Magleska, Ty już nie bądź taka skromna, Ty już się na niewiedze nie powołuj

Basiu- no nie będę ukrywać, że Angi ROZBIŁA BANK
Opcja dzwonki (musiałam sprawdzić "o co kaman"- nawa surfinie bardziej do mnie przemawia ) plus stipa na lato i stipa+ wrzosy na jesień- ojjjjjjj taaaakkkkkkk
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Zana 10:09, 17 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Makusia napisał(a)
Paskudnie się zapuściłam we własnym wątku z odpowiedziami- przepraszam i nadrabiam. Musicie wiedzieć, że mam wyjątkowe wyrzuty sumienia!

AniuCh-
No i puszczają rozplenice u Ciebie? Bo ja zaczynam mieć dylemat- jak ścinałam, to puszczały, a teraz zielonego brak


Przypuszczam, że to zielone to były niedobitki z ubiegłego roku, zima była łagodna i nie zaschły całkowicie. Teraz trzeba czekać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
roma2 12:34, 17 kwi 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Przyszłam. Poganiasz mnie i chciałam napisać, że nie jesteś lepsza. Ale mi sie nie udało . Byłaś szybsza. Szukam sosenek varella, ale takich bez nóg. A wszędzie widzę z nogami.
____________________
Komendówka
AnnaCh 22:26, 17 kwi 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No jak koło Casablanki, to był raczej mój Żuczek
Rozplenice nic, a nic... Ale u mojej koleżanki z pracy też jeszcze nic, więc czekam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
makadamia 09:41, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wczoraj patrzyłam - u mnie ani rozplenice, ani proso rózgowate nie ruszyły.
Też się martwię
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies