Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Margerytka40 09:51, 18 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie rozplenice już puszczają.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 10:35, 18 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
u mnie rozplenice, miskanty już się zielenią - miskanty bardziej niż rozplenice
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Makusia 10:40, 18 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Zana, Asia-Makadamia i Asia Margerytka- wczoraj zaniepokojona własnym niepokojem byłam sprawdzić moje rozplenice, sztuk 3. Puszczają boczkiem, środek wciąż śpi, ale z tego co pamiętam, to one jakoś super prędkie nie są.
Słabo ruszają mi natomiast hortensje, nierówno miskanty a ML najsłabiej.

Roma może na necie zerknij? Widziałam na all, choć przed zakupami "nie bylin" na necie to mam jakieś opory jednak...

AniuCh- no proszę jaka wyprawa- zahaczyłam w sobotę, ale jakoś nieprzyjemnie mnie rozczarowało- zmordowane te roślinki były, ale może to zbyt wczesna wiosna jeszcze.

Kamila/Kawa- to tak jak u mnie, choć ogólnie to zielonego szału jednak nie ma.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AngelikaX 10:54, 18 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dziewczyny u mnie rozplenice też już się obudziły. Jedynie odmiana "mini" nie ale one co roku później się budzą.

Wszystkie miskanty łącznie z ML mam mniej więcej równe.

Hortki - anabelle zawsze są wcześniej, Limki o krok za nimi

Najblizsze dni mają być mega słoneczne i ciepłe, licze, że buchnie wszystko zielenią...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Margerytka40 10:56, 18 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Żeby tak jeszcze jakiś deszczyk
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AngelikaX 10:59, 18 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Przydałby się u nas kurzy się strasznie... i rośliny oczywiście też by się ucieszyły

Planuję dać im wody z wodociągu, tylko eM musi mi złączkę na linii kroplującej założyć, bo przy cięciu miskantów w jednym miejscu zahaczył piłą i uszkodził
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Makusia 11:32, 18 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kurteczka zaniepokoiłaś mnie troch Angi- u mnie z zielenią jeszcze bardzo kiepsko.

Z innej beczki- skoro już będę musiała te EE wysadzać z hortensjowej, żeby w ich miejsce posadzić ID, to co myślicie o tym, żeby je posadzić dalej od brzegu rabaty? Bo teraz mam wrażenie, że są tulipany, długo, długo nic i cisy, a przecież do niedawna cisów nie było....Może bym je upchnęłam między hortensje, a miskanty? Może by się to tak zgrało, że jak hortensje się zazielenią, to przykryją te liście żółknące u tulipó?

Myślę intensywnie nad podokienną.
Zatrzymałam się na propozycji Angeliki:


Natomiast teraz, im więcej patrzę na tą rabatę, tym większe mam wątpliwości logistyczno techniczne, bo: wydaje mi się, że nie zmieszczę tam trzech rzędów:
ML
stożki
kulki
a z kolei stożki na mijankę z ML na długość mogą stanowić problem.

Najgorsze jest to, ze jak już z półki wykopię malutkie stożki, to nie będzie czasu na bieganie z nimi i ustawianie i konsultowanie na bieżąco, bo gołe korzenie.

Pomyślałam o czymś takim:


Tu pewnie nie widać, ale wychodzi mi, że gdybym tego istniejącego tam stozka nieco przesuneła do tyłu, to po skosie weszłyby mi jeszcze dwa, w tym ostatni mniej więcej w miejscówkę Gracka.

Utworzyłby się taki "trókąt" (jeden bok ze stożków, drugi z kostki ), a w środku te kulki cisowe, tyle, że muszę je trochę od siebie oddalić, bo rosną za blisko.

ML w takiej sytuacji poszłyby za stożki- 3 sztuki.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Nowa12 12:00, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AngelikaX napisał(a)
Dziewczyny u mnie rozplenice też już się obudziły. Jedynie odmiana "mini" nie ale one co roku później się budzą.

Wszystkie miskanty łącznie z ML mam mniej więcej równe.

Hortki - anabelle zawsze są wcześniej, Limki o krok za nimi

Najblizsze dni mają być mega słoneczne i ciepłe, licze, że buchnie wszystko zielenią...


U mnie też rozplenica little jeszcze nie puszcza. Myślałam, że czas szukać nowej a tu widzę że trzeba jeszcze czekać.
Miskanty ledwo, ledwo a hamelny też nie lepiej.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasia_CS 14:20, 18 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Moje rozplenice sadzone jesienią pokazały parę ździebełek, więc jestem dobrej myśli Gorzej z jednym miskantem, którego sadziłam od razu po podziale z 1 donicy i 2 kępki ruszyły ładnie, a ta jedna się ociąga w temacie...

Makuś, jak masz w planach wykopywanie EE, to pewnie, że je cofnij od brzegu rabaty - kwiątnąć będzie tak samo, a faktycznie jest szansa, że je zasłonisz
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Makusia 11:00, 19 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Agata, Kasia- meldunek na dziś- rozplenice ruszają. Wprawdzie po brzegach, ale ma im się na życie Jupiii!!!!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies