Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

MartaKozak 16:58, 24 maj 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Makusia napisał(a)
I jeszcze takie...


No prosze, a jednak niektore firmy portafia normalnie pakowac sadzonki. Od kogo to?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Toszka 21:34, 24 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dziś, gdzieś wyczytałam, że skarżysz się na obwódki buksikowe. Szybko się złączą jeśli będziesz często podcinać górę i boczki obwódki. Na poczatek taką obwódkę mocno tnij po bokach. Na wąsko. Szybko w ten sposób zagęszczą się i podrosną gałązki pomiędzy krzaczkami.
Reasumując - najpierw obwódkę prowadzimy nisko i wąsko. Z roku na rok można ją podwyższać i poszerzać. Ja akurat swoje prowadzę bardzo wąsko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kaz742011 22:44, 24 maj 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Widzę że jakieś sadzonko się szykuje .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Kasia_CS 13:38, 25 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)
Dziś, gdzieś wyczytałam, że skarżysz się na obwódki buksikowe. Szybko się złączą jeśli będziesz często podcinać górę i boczki obwódki. Na poczatek taką obwódkę mocno tnij po bokach. Na wąsko. Szybko w ten sposób zagęszczą się i podrosną gałązki pomiędzy krzaczkami.
Reasumując - najpierw obwódkę prowadzimy nisko i wąsko. Z roku na rok można ją podwyższać i poszerzać. Ja akurat swoje prowadzę bardzo wąsko.



Jak tak obserwuję, to już chyba powoli można się przymierzać do drugiego cięcia buksów - niby jeszcze tak nie ściemniały te przyrosty do końca, ale widzę kolejny rzut nowych listków i chyba dobrze byłoby ciachnąć.

Makuś
, ale piękna "długa prosta" się przekopuje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Johanka77 16:10, 25 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
O! Dzieje się!
Czekam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Margerytka40 16:31, 25 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ale glebę to nieciekawą masz na tym kawałku, kompost i kora niezbędne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 18:53, 25 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasia_CS napisał(a)



Jak tak obserwuję, to już chyba powoli można się przymierzać do drugiego cięcia buksów - niby jeszcze tak nie ściemniały te przyrosty do końca, ale widzę kolejny rzut nowych listków i chyba dobrze byłoby ciachnąć.

Makuś
, ale piękna "długa prosta" się przekopuje


Dziś właśnie cięłam obwódki i kulki. Wszystko jak leci. A obwódki tnę co 2-3 tygodnie, bo u mnie też muszą się zregenerować po szczenięcych harcach.
I zaraz Lepinoxem będę profilaktycznie pryskać...pierwszy raz w tym sezonie (ostatni oprysk był na początku grudnia)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mirkaka 19:12, 25 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Gosiek33 napisał(a)
piękne kukliki, profesjonalnie zapakowane


piękna krecia robota, ale jeśli mogę coś doradzić - nie przykrywaj, nie syp kory tylko wysiej cokolwiek na zielony nawóz

I nie wiem po co przykrywać agrowłókniną


popieram, wysiej jakiś poplon, łubin, wzbogacą glebę, spulchnią
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Toszka 20:30, 25 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja tam uważam, że tej ziemi sam poplon nie spulchni i struktury nie poprawi. Tu trzeba kompleksowo do gleby podejść i przekopać z dużą ilością dobroci jak zwykle - kora, obornik, mączka, kompost.
Po przekopaniu - jeśli ma poleżeć i poczekać na wenę to obsypać/wyściółkować 5cm warstwą drobniutkiej kory. Niech leży i odpoczywa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
BasiaLT 21:26, 26 maj 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Makusia napisał(a)
I jeszcze takie...

Gdzie dorwałaś takie piękne kukliki? Te co widziałam w szkółce u nas to takie zdechlaki że bym ich za darmo nie wzięła.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies