Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Kasia_CS 23:49, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Derenie szalllone!! Przeprowadzki lawendowe wzorcowo dokonane, teraz nic nie wadzi

I ten klon na podokiennej obłędny jest...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 07:14, 14 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Się dzieje u ciebie. Rabatka zyskała porządek. Tulipany jeżeli to EE to wyłam nasienniki i już za tydzień, góra dwa będą do wykopania. Bo one tam w takiej konfiguracji nie zostają chyba...

Ja bym kupiła jednego serba dużego teraz. Docelowo to duże drzewo a ty szpaleru tam nie chcesz. Wsadziłabym nie na środku przejścia a bliżej płotu. I odczekałabym na efekt. Jeżeli będzie marnie - dosadziłabym drugiego lub coś innego z przodu ale niższego, aby nie powstała ściana jak z choin.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AgataP 10:23, 17 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ale lecisz z pracami... miło popatrzeć na Twoje rabaty...
____________________
Z Pszenicznej...
AngelikaX 12:55, 17 maj 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makusia napisał(a)


Stan na 11 maja 2019 r:


Do ideału daleko. W dodatku te tulipany-resztki szpecą dosłownie. Ale! Wydaje mi się, że nie jest źle? Co myślicie?



Widzę, że i miskanty udało się dwa wcisnąć...

Wszystko pięknie ładnie, tylko nie wiem czy to złudzenie, bo zdjęcia często przekłamują odległości ale nadal uważam, że kulki sa za blisko... nie tyle co siebie tym razem a stożków, które bardzo zgrubną za 2 lata
Poza tym git

Lawenda też pięknie

A dereni to żywo Ci zazdraszczam... zbieram się aby zakupić i dać w wiekszy gaik brzozowy zamiast kiścieni, których tam nie widać... te z kolei przesadzić chcę do sióstr z mniejszego gaika brzozowego (który jest przy salonie ogrodowym, takze tu kiścienie są mocno na widoku) oczywiście zbieram się już 2 tygodnie aby ruszyć temat, na razie ziemia czeka... to tak apropo listy Twoich planów vel ich realizacji

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
mirkaka 05:54, 19 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Wczoraj wyniosłam na zewnątrz lewkonie
Poczytałam sobie przy okazji o uprawie lewkonii https://www.ogrodinfo.pl/rosliny-ozdobne/przyspieszona-uprawa-lewkonii-na-kwiaty-ciete-cz-i/,, i trochę jestem zaskoczona, nie miałam pojęcia że to takie skomplikowane.
Mam nadzieję że to tylko tak jest aby przyspieszyć jej kwitnienie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwik69 09:08, 19 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Rewolucję obejrzałam i naprawdę zmiany na plus!! a derenie fajnie rozświetlają wykuszowy zakątek masz tam słońce czy cień? pytam,bo także myślałam o dereniach przy tarasie...
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Gosiek33 12:10, 19 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Makusiu w ogrodzie w Wilanowie są wysokie ściany ze strzyżonych świerków. W Warszawie też takie widziałam.

To pod rozwagę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ren133 22:57, 22 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Widze, że u Ciebie tempo zawrotne. Nie wiem czy dam radę nadrobić ale pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
wiklasia 23:02, 22 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Rozumiem, że ten klon na podokiennej jest nie do ruszenia.
A poza tym wrzuciłabyś jakąś świeżyznę bo posucha jakaś ostatnio na wątku
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 14:00, 24 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anula Zana- pałka w donicy ma się już (!) wyraźnie lepiej, niż do tej pory miała się w glebie Nie, ze w doniczce rośnie w proszku do pieczenia, ale pieniek jest na wolności

Agatko- dziękuje Ci bardzo. Idąc za głosem Twoim i Anuli, tulipany już z tej rabaty wykopałam i suszą się obecnie. Rabata zyskała natychmiastowo, choć nadal wygląda to wszytko, jak dolepione ...

Asiu, derenie to strzał dla mnie! Jestem nimi zachwycona! Jedyny minus- kładą się. Musze je przyciąć na wiosnę, bo w tym roku nawet nie przeszłam koło ich z sekatorem.

Mrokasiu- ponieważ nie lubię się rozdrabniać, to tulipany już wykopałam
Derenie podsypałam tylko koniną na wiosnę, ale one powera miały natychmiastowo po posadzeniu.
Na podokiennej mam hakone makra

Martuś- pada i pada- nie ma kiedy zdjęć robić. Dziękuję za pochwałę

Asiu, ciężko się patrzy na pałki mając je na widoku z okna z kuchni- oczy bolą A nóż widelec mu się poprawi- wówczas znajdę mu godne miejsce

Magda- Dziękuję bardzo!!!!

Wiklasiu- klon jest nie do ruszenia, a tulipany z wyłamanymi cebulkami już

Gosiu- te same, te same

Wiolu- też mi się wydaje, że frontowa już lepiej, ale jeszcze dużo wody musi upłynąć, dużo czasu, dużo cierpliwości.

HAniu, dziękuję za słowa uznania- słyszeć je od Ciebie, to dla mnie wyróżnienie!!!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies