Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Gruszka_na_w... 22:46, 26 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Piękne zakupy. Gdzie będą rosnąć?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
nicol21 10:12, 28 maj 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Wow, rabaty rosną i się poszerzają Będzie super!
Oby udało się uratować lizaka. Rabata skręcająca dobrze się prezentuje z tak posadzoną lawendą. Wszystko się rozrośnie, pozakrywa się trawami usychające tulipany i będzie gites. Popatrz na hakone - ładnie rozjaśnia i zakrywa np tulipanowe liście.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Makusia 13:27, 28 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gosiak- arowłókniną chciałam przykryć, bo do wiosny nie mam realnych szans, w tym czasu, żeby utrzymać ten ponad 20 m odcinek niezarośnięty.

Marto- od Alb..r Zapakowane tak, że godzinę to rozpakowywałam

Toszka- niby tak tnę, ale i tak mi wychodzą kulki buksowe, a nie żywopłot

Kasiu od rocznej Kaji Przekopała się i na razie leży odłogiem. czekam na mączkę, czekam na kompost, czekam, aż przestanie padać

Kasiu Kaz- zawartość przesyłki już zagospodarowana w całości

Johanka, u mnie aktualnie, szybko to się nic nie dzieje czas szybko płynie

Asiu, ja mam taką glebę po całości na działce- glina pomarańczowa niestety...

Basiu- kulkiki na necie w Alb..r. Polecam, bo rzeczywiście bardzo ładne sadzonki.

HAniu- kulkiki- 3 szt. na kulkowisku, bo wysadziłam większość Miscantów stamtąd. Zawilce pod debem, a sasanki na podwykuszowej.

Nicol- lizak raczej będzie żył, ale przez długi czas pozostanie w ukryciu, bo nie jest reprezentacyjny Tulipanów już się pozbyłam- suszą się. Hakone mam tam własnie, ale jeszcze trochę czasu potrzebuje

Gosiak, Mirka i Toszka- pytanie mam bardzo poważne: rozważam ten poplon (Toszko uspokajam- zupełnie niezależnie od kory+obornika+kompostu i mączki).

1) Czy jego można wysiać teraz? Bo czytam np na łubinie, że w sierpniu. Na facelii czytam, że można.

2) facelia może być? Tak ładnie się nazywa

3) kolejność: wzbogacić glebę i zasiać poplon, czy polplon, a na jesień po poplonie wzbogacić glebę?

Bo niezależnie od kolejności oraz od sprzeciwów, na jesieni/przedzimiu- a jeśli bez poplonu, to wzbogaceniu gleby agro położę. Tyle drobnej kory, żeby z niej 5 cm pierzynkę zrobić, to ja nie kupię póki co niestety, a i kostkę mają mi tam kłaść, więc już widzę, co z ta korą by się działo...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gosiek33 14:14, 28 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Facelia pięknie kwitnie na niebiesko, ale nie wiem czy na polon nie powinna być przekopana tuż przed kwitnieniem?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Magleska 19:08, 29 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18537
Marta zaglądam i podglądam co będzie na tej rabacie nowej ….niestety pogoda nie rozpieszcza ….więc wiadomo ,że nic się nie dzieje
ale kukliki zakupiłaś piękne
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Toszka 11:21, 31 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
głos twój mnie dogonił
jesli o poplon chodzi to facelię posadź - cudne kwiaty i zapach, aż żal będzie kosić. Mnie było żal. A jeśli masz nornice to sadź gorczyce (powinno być gorczycę ale się tak ładnie już nie rymuje)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 11:22, 31 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)
głos twój mnie dogonił
jesli o poplon chodzi to facelię posadź - cudne kwiaty i zapach, aż żal będzie kosić. Mnie było żal. A jeśli masz nornice to sadź gorczyce (powinno być gorczycę ale się tak ładnie już nie rymuje)


Dam radę- serce mam twarde i z kamienia
Ale najpierw wzbogacić, a potem posiać, czy odwrotnie?
Nornic nie odnotowałam- mrówek mam naddatek
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 11:36, 31 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Poprawnie to powinno dać się poplon, a potem przekopać z dobrociami. To zgodnie ze sztuką.
Tylko teraz pragmatycznie podejdź do sprawy: czy do wiosny ta rabata może poleżeć aby przekompostowały się dobroci?
czy też śpieszy ci się?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 11:48, 31 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A co na te mrówki dziewczyny dajecie? Bo u mnie też są Buuu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 12:00, 31 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)
Poprawnie to powinno dać się poplon, a potem przekopać z dobrociami. To zgodnie ze sztuką.
Tylko teraz pragmatycznie podejdź do sprawy: czy do wiosny ta rabata może poleżeć aby przekompostowały się dobroci?
czy też śpieszy ci się?


Będzie leżeć do wiosny- nie chce mi się w tym sezonie sadzić, nie wiem co, nie mam pomysłu. Będzie leżeć.

Czyli najpierw poplon. OK
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies