Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Brzozowadzie... 15:54, 13 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Moim prywatnym zdaniem place modernizacyjne idą w absolutnie właściwym kierunku Anulka ma rację, tulipany w grupkach łatwiej zamaskować nasadzeniami przed nimi i po przekwitnięciu nie biją tak po oczach.
No podoba mi się (tu znaczek łapki w górę)
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Margerytka40 16:05, 13 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No derenie masz już dorodne, żywo się nimi zainteresowałam bo właśnie stałam się posiadaczką 5 sztuk owych i jestem na etapie rzestawiania doniczek
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 16:14, 13 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Martek, lawendy po przesadzeniu wyglądają o niebo lepiej!!!
Zmagań z podokienną nie zazdroszczę. Ale poszło Ci świetnie, dobrze to teraz wygląda. Tam między tulipanami masz hakone???
Wytnij tym tulipom łodygi kwiatowe, od razu będą porządniej wyglądać.
Dobrze, ze tego lizaka cisowego stąd zabrałaś. Niech nabiera masy w mniej eksponowanym miejscu .


EDIT: Zapomniałam o dereniach - super przyrost! Co z nimi zrobiłaś, bo u mnie napisałaś, że się nie znasz i ja Ci nie wierzę!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
MartaKozak 17:39, 13 maj 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Rewitalizacja bardzo ladna
Wiecej fotek prosze
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
asiak 19:16, 13 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Martuś ja też wywaliłam z rabaty swojego "lizaka", bo też mnie wkurzał.
Tylko mój poszedł do "nieba", bo chyba usechł

Super rabatki Tulipanki też bym wsadziła w grupkach Ale to dopiero na zdjęciu widać, pewnie tak samo bym wsadziła jak Ty
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Magleska 19:29, 13 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18112
Marta bardzo dobrze Ci poszło z tymi pracami o niebo lepiej na podokiennej

i derenie masz dorodne ,gęste ,śliczne
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
wiklasia 21:06, 13 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
mrokasia dobrze rzecze - wyłam tym tulipkom łodygi z zawiązkami nasion, niech cebule nie marnotrawią energii na wytwarzanie nasion a się tuczą same w sobie .
A rabatki mężnieją
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
malgol 21:52, 13 maj 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No piękne te derenie! Czy to aby te same ?? Moje dopiero listki puszczają . A w ogóle to uśmiałam się setnie jak nie mam czasu na forum to do ciebie na chwilę śmiechu zawsze wpadam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Wiolka5_7 22:15, 13 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Frontowa bardzo fajnie wygląda
A derenie zobaczysz jak ci urosną jeszcze przez sezon
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 22:43, 13 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Makusia napisał(a)
[b]

Do ideału daleko. W dodatku te tulipany-resztki szpecą dosłownie. Ale! Wydaje mi się, że nie jest źle? Co myślicie?


W bólach się ta podokienna rodziła, wykuszowa też, ale wreszcie jest efekt. Jest spójnie, bez chaosu. Kiedy tulipany zaczynają przekwitać, to obetnij sekatorem jak najniżej łodyżkę kwiatową. Zostaną największe liście i one dość szybko zaschną, a z racji niskiego położenia nie rzucają się tak w oczy. Sugestia Anuli dotycząca pogrupowania tulipanów jest słuszna. W tak newralgicznym miejscu tulipany nie muszą być w pierwszej linii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies