Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieśmiałe pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieśmiałe pierwsze kroki

Elka 21:06, 21 mar 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Asiu dzięki wielkie za miłe słowa. Cały czas podczytuje fora i ćoś mi się zaczyna rodzic. Powklejam moje przemyślenia i zobaczymy co z tego wyjdzie
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 17:06, 02 kwi 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Jeżeli jest ktoś kto ma ochotę pomóc to będę bardzo szczęśliwa i wdzięczna.

Kompletnie jestem pogubiona jak to obsadzić, żeby było ładnie.
Dla lepszego zrozumienia tematu zamieszczę zdjęcia w terenie.


Widok z okna:



Kiedyś miałam plan, żeby dociągnąć tuje po całości wzdłuż przyszłego ogrodzenia. Teraz zastanawiam się czy nie byłoby lepiej wpleść świerków w stronę murku.
Nie mam natomiast pojęcia co posadzić od strony zachodniej. Utrudnieniem jest dla mnie szambo. Tutaj musi być posadzone coś z małym systemem korzeniowym. Nie wiem czy zostawić jedną brzozę czy dokupić jeszcze 2? To ostatecznie dość spore drzewa, ale podobno można je przycinać. Jestem już tak długo na O. a mam wrażenie, że z każdym miesiącem jest mi jeszcze trudniej wymyślić coś sensownego.
mam np. 3 cisy fastigiata i 2 hicksi. Może można byłoby je jakoś tu wkomponować.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
makadamia 09:36, 03 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Elu, a może tak?
(jeśli chcesz linie proste)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Elka 22:51, 03 kwi 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Asiu dziękuję za odwiedziny i pomysły. W pierwszej chwili nie zauważyłam że dodalas pissardi jeszcze dwie sztuki. Ładnie mi się przyjęły te co mam to może i te dwie dałyby radę te cisy co mam to strasznie malutkie. Maja może z 60 cm i nie bardzo umiem je sobie tam wyobrazić. Muszę z doniczkami pogonic Pomecze Cie jeszcze tylko o jakiegoś świerka. Myślisz że naprawdę tu nie pasuje? Rozumiem że brzoza obstawiasz jedną? Jeszcze raz dziękuję
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
makadamia 07:48, 04 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Świerka czy świerki?
Bardzo Ci na nich zależy?

Brzoza może być jedna i do niej te cisy, ale jeśli bardzo chcesz, to zamiast cisów możesz dosadzić ze dwie brzózki.

Cisy baccata na pewno urosną duże (rzecz jasna - można i należy je ciąć)
natomiast fastigiaty są różne: niektóre odmiany rosną jak ołówek, a inne to pokaźne kolumny.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:56, 04 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aaa, jeszcze zauważyłam, że planujesz limelighty. kupiłaś już je czy dopiero zamierzasz? bo do pissardi lepiej by pasowały jakieś różowe hortensje, typu vanille fraise
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Elka 07:22, 28 kwi 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Asiu limelighty posadzilam już w zeszłym roku. Bardzo chciałam mieć akurat ten odcień hortki. Teraz chciałam dosadzic miskanty między nimi i zastanawiam się czy wybrać morning light czy gracimillus... W międzyczasie dostałam kaline koralowa i dosadziam ja od strony szamba. Ostatecznie nie wypelniam jeszcze brzegów rabaty gdyż czekają mnie prace koparka. Bardzo dziękuję Ci za cenne uwagi
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 07:25, 28 kwi 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Moje tulipki
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
bql3 10:33, 28 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ela,

przyszedłem się przywitać bo wcześniej nie było jakoś okazji ale tak na prawdę to mam pytanie: - czy dalej jesteś przy opcji tworzenia w klimacie japońskim ( jak pierwotnie zakładałaś) czy też coś uległo zmianie Twoje założenie i plan uległ modyfikacji? Pisałaś też że lubisz klony palmowe - a masz jakiegoś już na oku aby umieścić u siebie na ogrodzie?
Ze skarpami i innymi nierównościami gruntu w ogrodzie nie pomogę z doradzaniem bo takowego doświadczenia nie mam gdyż płaskie mam rabaty u siebie. Ale przyznam Ci się, że miałem podobny problem gdy chciałem nadać charakter swojemu trójkątnemu skrawkowi ziemi i w pierwotnej wersji mojego założenia jako "japońskiego ogrodu" poległem - bo za dużo było dla mnie problemów które mnie przerosły i nie dałem rady je 'przeskoczyć'.
Zmodyfikowałem swoje plany i idę w kierunku.... a raczej jestem na etapie tworzenia "Herbacianego ogrodu w klimacie japońskim" - ale też przyznam Ci się że do ideału mi jeszcze ho,ho,ho... no bardzo daleko.
Lecz jeśli dalej masz w planie cuś z klonami palmowymi u siebie zadziałać to zapraszam w miarę wolnej chwili na krótki spacer po moim wątku - może tam jakąś "klonową" inspirację odszukasz.
Pozwolisz, że będę u ciebie częstym spacerowiczem po twoim ogrodzie i trzymam mocno bardzo kciuki w Twoich realizacjach ogrodowych

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
sylwik69 15:02, 29 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Elka napisał(a)
Moje tulipki

Mam takie ale Twoje pięknie się prezentują na tle murku
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies