Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieśmiałe pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieśmiałe pierwsze kroki

Elka 00:54, 30 lip 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Toszko dzięki za wsparcie w moim błądzeniu
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
sylwik69 09:25, 30 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Elka napisał(a)
Sylwia dziękuję za odwiedzinki. Zerknij jeszcze raz na te moje wypociny - chodzi mi o wiąza i moje przemyślenia co do tego szpaleru z trzech drzew. Wtedy wiąz chyba by wystarczył jeden. No i kolejny dylemat - czy ten szpaler sadzić przed murkiem czy za murkiem...

Widzę, że mamy podobne upodobania

Zastanawiam się też nad propozycją Toszki, co do żywopłotu. Ten mój murek u góry będzie niziutki, ale mimo to chciałabym go czymś obsadzić. Skarpa obsadzona irgą jest od strony wschodniej, wieć tylko rano jest tu słońce. Część skarpy widoczna z tarasu wychodzi na stronę południową, więc jest tu już znacznie więcej słońca.

Doczytałam też ostatnio o tym, żeby nie sadzić berberysów koło traw. Niestety Polak mądry po szkodzie bo własnie mi to cholerstwo zebrinusa dopadło.


Jeśli chodzi o projektowanie to niestety nie pomogę,a w szczególności jeśli chodzi o drzewa,u siebie mam tylko Amanogawy i 2 małe kolumnowe buki Dawyck Purple.Bardzo podobają mi się wiązy holenderskie,graby odmiany kolumnowe,śliwy Nigra,świdośliwy np.Larmacka.Zwróciłabym się do Asi Makadamii o pomoc.Toszka także dobrze radzi: żywopłot na górze byłby fajnym rozwiązaniem.Już rozejrzyj się za pięknymi cisami z gołym korzeniem,można tanio kupić i jesienią dobry czas na sadzenie albo bukszpan
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
MartaKozak 17:34, 03 paź 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Jak ci idzie z murkami? Wrzuc troche zdjec z lata
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
sylwik69 16:51, 07 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Elu! wszystkiego najlepszego w Nowym Roku obyśmy ruszyły z miejsca... mi wydaje się że mimo wielu pomysłów na otoczenie domu drepczę w miejscu,waham się,nie mogę załatwić ziemi i boję się wiosny,że przyjdzie szybko i zaskoczy mnie!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 16:24, 10 mar 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Prezent, który zobowiązuje
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
sylwik69 18:41, 11 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Widzę,że wiosenne planowanie się zaczęło Danusi pomysł fajny
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 19:50, 11 mar 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Witaj Sylwik Burzę mózgów i coraz to innych pomysłów mam niestety cały czas
Bardzo mi się ta rabata spodobała. Gorące wiosenne buziaczki
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
m_gocha 21:30, 20 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Elka napisał(a)
Prezent, który zobowiązuje
Elka - zatem trochę teorii a potem wszystko wyjdzie w praktyce
Jakieś plany już są?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Elka 06:13, 21 mar 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Witaj w moich skromnych stronach. Planów to ja mam pełną głowę, tyle że nie potrafię się zdecydować. Na razie intensywnie myślę nad położeniem kostki i wstawieniem choćby kawałka ogrodzenia, a raczej płotu. Jak już to będę mieć to najtrudniejsze przede mną mam tam rabate zachodnio północną do ogarnięcia.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
makadamia 08:26, 21 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ela, jak intensywnie myślisz, to dawaj na forum zdjęcia, rysunki i pomysły - pomyślimy razem

Dla przypomnienia przeczytałam sobie cały wątek i widzę dużą różnicę pomiędzy tym, co pokazywałaś w 2016 i 2017 roku. Skarpę bardzo udatnie wyprofilowałaś i tylko nasadzenia zostają do zaplanowania.
Na czym w końcu stanęło z tymi drzewami?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies