Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieśmiałe pierwsze kroki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieśmiałe pierwsze kroki

sylwik69 14:27, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Coś się dzieje,ładnie porządkujecie teren skarpa faktycznie nie jest taka stroma,oczami wyobrażni widzę ją porośniętą.Przed oknem kuchennym brakuje mi czegoś wyższego może miskanty ML lub nie jedna ale 3 kule na pniu /np.trzmieliny/?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 16:23, 22 lip 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Sylwia myślałam o trzmielinie, ale jednej w gąszczu traw. Mówisz, że 3 byłyby lepsze?
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
sylwik69 17:50, 22 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Elka napisał(a)
Sylwia myślałam o trzmielinie, ale jednej w gąszczu traw. Mówisz, że 3 byłyby lepsze?

Tak mi się wydaje masz tam sporo miejsca i fajnie by wyglądały takie sięgające do parapetu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Elka 23:07, 22 lip 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
sylwik69 napisał(a)

Tak mi się wydaje masz tam sporo miejsca i fajnie by wyglądały takie sięgające do parapetu


Bedę działać w tym kierunku

Mam natomiast problem ze skarpą. W tym miejscu nie chcę robić nic na tip top. Generalnie tu szukająć wciąż natchnienia tylko plewię i wzbogacam glinę. Problem natomiast zrodził sięsam, gdyz przeniosłam tu mojego wiąza holenderskiego. Dotychczas rósł w pełnym słońcu i mocno przypaliły mu się liście. Skarpa nie jest aż tak nasłoneczniona więc go tam przeniosłam. Zostałam jednak mocno skrytykowana , że to zbyt duże drzewo na to miejsce. Rzućcie okiem - proszę

I jeszcze jedno z innej perspektywy:

Doradzono mi też takie zmiany:

Nie wiem czy widać to dość wyraźnie, ale patrząc od dołu skarpy pierwszy - tamaryszek, drugi - klon palmowy, trzeci - wiąz i czwarty - perukowiec.
Szczerze nie bardzo to widzę. Każde z tych drzew jest dość charakterystyczne w swym rodzaju a połączenie ich w taki niby szpaler jest chyba zbyt nasycone. Czy ktoś może pomóc?
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 11:13, 23 lip 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Tak się jeszcze zastanawiam, że może tego wiąza przenieść tu gdzie stoi to zielone wiaderko:


A skarpę pozostawić bardziej płaską w nasadzeniach.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Magleska 13:54, 23 lip 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
Mi się podoba ,tak ja Ty dałaś ale może ktoś mądrzejszy ogrodowo się wypowie ja wszystkie drzewa przycinam i nie rosną jak chcą ale może się nie znam ......
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Elka 15:20, 23 lip 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Uff, Madzia dziekuję 2 : 1
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Toszka 21:26, 23 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elu nie wiem jakie odległosci dałaś między drzewkami. I w jakiej odległosci posadziłaś je od domu. Odległości determinują.

Tyczki to granica? (tam gdzie proponowano ci przesadzenie drzew)

Tamaryszek i perukowiec muszą mieć sucho. Zasadowo. Klon i wiąz lekko kwaśno i wilgotno.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elka 22:18, 23 lip 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Toszko wiąz, który rośnie teraz na szczycie skarpy jest posadzony jakieś 5,5 m od domu. Można go przycinać, żeby nie rósł zbyt wysoki? Chodzi mi o to, żeby kiedyś w przyszłosci pod wpływem wiatru nie wpadł mi na dach? Tyczki z kolei wyznaczają miejsce nasadzeń wymienionych drzew po nowemu. Każda z nich to inne drzewo. Od domu to będzie gdzieś w granicach 9 - 15 m, z kolei odległości między nimi to 3,5 m. Tyczki wbiłam 3 m od górnego murku. Mówisz już o innych wymaganiach glebowych,a z drugiej strony to nie byłby zbytni misz masz. Powiem Ci że szukajac nawet na pintereście nie znalazłam nic co bardziej by mi się podobało niż ogrodowiskowy "Mój ogród pod górkę". Może zbliżona skarpa, choć u Kasi jest o wiele więcej pięter skarpy już zbliżyła mnie do tego ogrodu. Do czego zmierzam w tym ogrodzie jest taka wielość roślin, ale to wszystko ma jakiś sens i układa się w całość, natomiast sadzenie obok siebie wszystkiego co posiadam i na co za bardzo nie ma pomysłu to chyba nie najlepszy pomysł. Toszko proszę doradź.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Elka 22:14, 25 lip 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Nikt, naprawdę nikt się nie wypowie?
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies