Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 12:16, 24 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Hanno R - duża, nieduża czy ja wiem? grunt, że śliczna, taka wielopniowa

i cudnie już zaczyna kolorem świecić

Na razie rośnie na skraju rabaty, ale rabata się roztyje (taki jest plan) o jakieś 0,7m -1m.

Asiu - z chinką spacery uprawiałam po ogródku. Ostatecznie wyskubałam jej kawałek trawnika i dziewczę wylądowało u podnóża skarpki. Nie wiem czy się tam zadomowi i czy spodoba jej się glina w nogach? Na ile mogłam i na ile kilof dał radę to powykuwałam glinę i dosypałam czegoś luźniejszego.
Czas pokaże

Podsadzę ją pewnie haconechloeami zielonymi. Na razie nie mam takich na stanie jeno żółte.


Rabata przy szopce i fragment rabaty przy tarasie na razie odłogiem leżą i się macerują z końskim g. i skoszoną trawą.
I to chyba tyle na razie z takich bardziej spektakularnych działań, bo o robieniu dojścia do śmietników i wyrównywaniu części terenu po wykopach pod instalację to nie bardzo mam co pisać.

____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
HannaR 15:20, 24 wrz 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
wiklasia napisał(a)
Hanno R - duża, nieduża czy ja wiem? grunt, że śliczna, taka wielopniowa

i cudnie już zaczyna kolorem świecić


No prześliczna. Ostatnio zachorowałam na drzewa wielopniowe. Planuję kupić 3 świdośliwy, ale już duże, bo nie mam czasu czekać jak urosną. U mnie będą pełnić też funkcję osłony od sąsiadów.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Gruszka_na_w... 18:23, 24 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Ojejku, ale piękny okaz tej świdośliwy nabyłaś. Bardzo dobrze się wpasowała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwik69 19:45, 24 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Piękna jest obok kolumnowych,wielopniowe bardzo mi się podobają
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Magleska 21:34, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18430
Wiklasiu przepiękną świdośliwę masz obszukałam wszystkie moje szkółki i u nas nie ma …..a mam chrapkę wielką na taką sztukę

podpowiesz gdzie kupiłaś ?

a.... i wianek cebulkowy świetny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
wiklasia 22:02, 27 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Magduś, tę świdośliwę dorwałam u Kapiasów za 34 zł.
Szperałam między rzędami drzewek wystawionych na sprzedaż i nigdzie świdośliw nie widziałam. Na szczęście koło mnie przechodził jeden pan, którego żona wysłała na zakupy z kartką, a na kartce stało między innymi "świdośliwa", a że lista była długa, a pan chyba nie bardzo zorientowany w temacie to dorwał kogoś z obsługi i przeczytał na głos listę zakupów. Na hasło "świdośliwa" zastygłam i w te pędy ruszyłam tropem panów z powrotem między rzędy drzew. I wtedy ją dojrzałam, było ich kilka, ale ta najładniejsza. Na szczęście dla mnie panowie tylko pobieżnie je obejrzeli i poszli lokalizować kolejne pozycje z listy. Poczułam, że los mi sprzyja. W te pędy "hyc" dorwałam ją i już nie puściłam aż do kas.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magleska 22:08, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18430
dziękiiiiii jutro tam podjadę ….trzymaj kciuki ,żeby jeszcze były
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Johanka77 22:21, 27 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
wiklasia napisał(a)
Jesień trzeba godnie przywitać w progach.
Odbyło się więc cebulowe wiankowanie.
Dymka zamiast do ziemi trafiła na drzwi.

Poniewczasie znajoma rzekła, że z czosnku odganiałby jeszcze dodatkowo złe moce.
Ten to co najwyżej łzy wyciśnie



Jaki pomysłowy wianek! CZAD!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
wiklasia 23:08, 27 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Magdo - udanych łowów

Asiu podaję przepis:
1 słomiany wieniec
ok. 200 cebulek dymek
1 pistolet na klej
ok. 1 h wolnego czasu

efekt: cebulowy wianek + trzy poparzone opuszki palców
ale zważywszy na efekt końcowy te poparzone opuszki można jakoś przeboleć
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 21:46, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Miotam się od kilku dni, a wraz ze mną rośliny.
Wykopuję, przesadzam, kupuję, wsadzam, znów wykopuję.
Bez ładu i składu. Taki pseudoogrodnik z obłędem w oczach i bez spójnej wizji, za to z milionem nieprzemyślanych koncepcji, rozgrzebanymi rabatami i niedokończonymi nasadzeniami takimi "od Sasa do lasa".
Idę najeść się węgierek - może one uspokoją choć trochę mój umysł.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies