Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Magleska 21:45, 18 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Asia ja tu żadnego bajzlownika nie widzę

oczara chcesz przesadzić z tej herbowej ? a co za niego tam chcesz ?

nie widziałam nigdy dorosłego egzemplarza -moje 2 i 3 letnie są około 1,20 wysokości ....wg mnie ,to dobry pomysł ,ale wiesz ,że ja się nie znam

Śliczne fotki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
wiklasia 23:45, 18 maj 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Magda - no właśnie tego z herbowej chcę eksmitować i albo na tyły na "kogiel-mogiel" wrzucę, albo w ten trójkącik "stringi".
Bo w końcu dojrzałam by go przenieść. Tylko teraz zagwozdka - gdzie?
Co w zamian pytasz - no i tu kolejna zagwozdka - może uzupełnić front o jeszcze dwa graby? A może w jakieś cisowe formy pójść?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Helen 06:25, 19 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Cofnęłam się do imprezki i powiem Ci, że bardzo fajny pomysł na przyjęcie miałaś, bardzo, bardzo. O torcie nie wspomnę, cudowności tworzysz.
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 12:48, 19 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Oczara warto posadzić tak, żeby go zimą z okna móc oglądać lub przy wejściu do domu Zimą rzadziej jednak kursujemy po ogrodzie
Śliczne te kokoryczki.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 21:39, 19 maj 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Kocham łubiny. Ale okazuje się, że nie ja jedna.
Co chwilę muszę odseparowywać z miłosnego uścisku i pomrowy, i ślimaki. Ciągną do łubinu jak miśki do miodu. A pewnie zaraz do terceciku i mszyce dołączą.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na zapewnienie łubinom spokoju?
Kur nie hoduję, jeży nie przepędzam, a cholerstwo i tak nie daje łubinowi spokoju.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Helen 21:52, 19 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Podobno nie lubią popiołu i mączki bazaltowej. Jeszcze nie próbowałam, ale wypróbuję.
No i ręczne zbieranie, brrrr..,
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 22:19, 19 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
wiklasia napisał(a)
Magda - no właśnie tego z herbowej chcę eksmitować i albo na tyły na "kogiel-mogiel" wrzucę, albo w ten trójkącik "stringi".
Bo w końcu dojrzałam by go przenieść. Tylko teraz zagwozdka - gdzie?
Co w zamian pytasz - no i tu kolejna zagwozdka - może uzupełnić front o jeszcze dwa graby? A może w jakieś cisowe formy pójść?


Podtrzymuję swój wybór sprzed kilku sezonów. Z grabami będzie dobrze.
Porzeczki w ten trójkącik raczej nie wciskaj, bo często zdarza im się brzydka choroba liści. W jagodniku to nie przeszkadza, ale na froncie może Cię denerwować.
Oczary zalecają sadzić w pobliżu okna, przez które najczęściej wygląda się zimą.
Torcik wygląda smakowicie, a okolicznościowe dekoracje były świetne. Miałaś dobry pomysł z wyborem miejsca na rodzinne spotkanie.

Ogród Danusi podpada pod kategorię "dzieło sztuki". Nie ma sensu się dołować. Ważne, że masz zdolność dostrzegania piękna jej ogrodu i potrzebę otoczenia się czymś innym niż tuje i trawnik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 06:36, 21 maj 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Haniu, tys przecież matką chrzestną mojego pierwszego graba.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 18:43, 22 maj 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956


Nic specjalnego się nie dzieje. Rośliny rosną, słonko świeci, deszczyk pada, ogrodnik pije kawkę gapiąc się na zieleń. Zwyczajna kolej rzeczy.
I klona nabyłam. Tak przy okazji, mimochodem
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 18:54, 22 maj 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Się mi marzy rodgersja. Tylko po co i na co, i gdzie ? No nie wiem, ale piękna jest.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies