Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 19:29, 09 cze 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 19:30, 09 cze 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 21:48, 10 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Mnie się bardzo podoba widok z tarasu na te rabaty wokół schodków (ta mykanka niwelująca różnice poziomów). Bardzo fajny efekt.
A może dasz się namówić na rabatę wzdłuż ogrodzenia, która połączyłaby grabka z towarzystwem po prawej? Grabek mężnieje i wizualnie ta rabatka u jego stóp bardzo się kurczy. Te trawiaste połaci nie spełniają chyba jakiejś strategicznej funkcji?
O ten fragment mi chodzi.


Tak



albo tak- wzdłuż ścieżki od furtki. Można by tam powtórzyć nasadzenia trawiasto-bylinowe z herbowej

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 22:28, 10 cze 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Witaj Haniu,
Rzeczywiście ten fragment quasi - trawnika pod płotem nie ma absolutnie żadnego strategicznego znaczenia. Już Asia Makadamia zarzucała swego czasu w moją stronę przynętę, by połączyć te dwie rabaty w całość. Wtedy jeszcze nie złapałam przynęty i dalej swobodnie błądziłam sobie w moich wizjach i konceptach. Ale dziś jak tak patrzę, to myśl, która przeważa za tym, by zrealizować Wasze podpowiedzi to to, że będzie trochę miejsca na jakieś nowe roślinne zachciewajki. A takich okazji nie pozostawia się przecież bez echa.

Na tapetę pod rozwagę i dumania wchodzi wariant I.
II odrzucony w przedbiegach - bo tam właśnie przebiega trakt komunikacyjny moich dzieciaków.
Toś mnie Haniu rozruszała ogrodowo-rabatowo.
Idę rozkminiać, co też bym tak chciała.

A zapowiadał się mało kreatywny sezon ogródkowy w tym roku.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 23:10, 10 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Oj, jak fajnie
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:28, 11 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
wiklasia napisał(a)

A zapowiadał się mało kreatywny sezon ogródkowy w tym roku.

Zapowiedzi mają to do siebie, że można je odwołać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
wiklasia 15:55, 12 cze 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dziś nie moje...
Dziś kapiasowe kompozycje
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 15:58, 12 cze 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Wsadziłam nos w jedną różę -William Shakespeare. I potem, przy kolejnej rundce - znów. Esencja różanego zapachu.
Pal licho kwiaty, ale ten zapach ... obłędny!!
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 22:08, 13 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Piękna wycieczkę miałaś. Szekspirek kwiatki tez ma niczego sobie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 00:15, 22 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasiu, relacja piękna, cóż, że krótka czy przy okazji znalazłaś jakieś ciekawostki do ogrodu? Chyba gdzieś w okolicy Krakowa byłaś? Kapias mi się kojarzy z Sylwią z Rancza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies