Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Gruszka_na_w... 21:49, 25 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
W mączce bazaltowej nie ma azotu, a to on odpowiada za wzrost. Są mikroelementy. Posyp na wierzch tuż przed deszczem. Deszcz przeniesie je do gleby. Wszak analogicznie sypie się tę mączkę na trawniki. Grzyby rosnące, to nie grzyby chorobotwórcze na roślinach. Szkód nie narobią.
Kompost ostatni raz przerzuca się jesienią. Można go na zimę okryć np starym dywanem albo workami z liśćmi. Będzie miał cieplej, procesy rozkładu w cieplejszych warstwach wciąż będą zachodzić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 22:05, 25 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W mączce bazaltowej nie ma azotu, a to on odpowiada za wzrost. Są mikroelementy. Posyp na wierzch tuż przed deszczem. Deszcz przeniesie je do gleby. Wszak analogicznie sypie się tę mączkę na trawniki. Grzyby rosnące, to nie grzyby chorobotwórcze na roślinach. Szkód nie narobią.
Kompost ostatni raz przerzuca się jesienią. Można go na zimę okryć np starym dywanem albo workami z liśćmi. Będzie miał cieplej, procesy rozkładu w cieplejszych warstwach wciąż będą zachodzić.


O. i już wiem co i jak Dziękuję Haniu.
O grzyby chorobotwórczo to ja się nie obawiam. Moje wątpliwości wzięły się stąd, że a nóż - widelec, grzybnia się nie rozłoży w kompostowniku i wtedy rozsiewając ten kompost wraz z nim rozsieję sobie te grzybki po ogrodzie wszędzie.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 01:59, 26 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Dostałam w tym sezonie smardze w prezencie. Grzybnie przywlokłam wraz z zakupioną korą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 08:32, 26 paź 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAnia to jest jednak niezawodna Kobieta
I co Ci przeszkadza, że prawdziwki będziesz miała w ogrodzie? Ja bym się tam cieszyła
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 08:48, 26 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
wiklasia napisał(a)
Mądre głowy - pytanie puszczam w eter:
Kiedy jest dobry czas na wiązanie traw?
Przejrzałam watek o trawach, ale nie napotkałam nic w tym temacie.
I odnośnie strzyżenia, zapoda ktoś małe kompendium jak postępować z :
rozplenicami, (w styczniu podciąć na czuprynkę?)
turzycami,
miskantami,
hakonea,
rajgrasem


Z cięciem i z wiązaniem traw nie ma co się śpieszyć - same w sobie są dla siebie osłona na zimę.
Miskanty można związać równie dobrze w grudniu lub styczniu. Wiązanie bardziej ma zapobiec śmieceniu po całym ogrodzie.
Hakonechloa i turzyce tnie się dopiero w kwietniu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wiklasia 15:05, 26 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Toszko - dziękuję, że zajrzałaś i sypnęłaś wiedzy swej co nieco w moje spowite ciemnością zasoby wiedzy ogrodniczej

Haniu, Markusiu - ba, na smardze to bym i łakomym wzrokiem spoglądała, ale na czernidłaki i jakieś inne, które jak się zowią to nawet pojęcia nie mam to już tak pożądliwie nie spozieram
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 21:44, 26 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Wiklasia, mnie uczyli, że każdy grzyb z kapeluszem ma swojego amatora. Może wraz z grzybem trafi Ci się ów amator w postaci ciekawego okazu fauny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 22:14, 26 paź 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
"Markusiu"....AniaCh "Marusiu"....czy ja o czymś nie wiem?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 23:20, 26 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Makusia napisał(a)
"Markusiu"....AniaCh "Marusiu"....czy ja o czymś nie wiem?


Jeszcze chwila i dokonamy zmiany płci i będzie Mareczek
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 21:09, 06 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Liliowce mają nowe pąki,
zakwitł bratek samosiejka,
i kuklik jeden spoziera na mnie swym pomarańczowym oczkiem,
miskant Morning Light wypuszcza kłosy
- czy to naprawdę zima idzie?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies