Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Nett 21:21, 06 lis 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Ojeju. U mnie tylko gracki zaczynają kwitnąć. A poza tym jesień..
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Makusia 10:09, 07 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wiklasiu u Ciebie to chyba za drzwiami szafy jakaś inna rzeczywistość
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 12:10, 07 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
No dobra. Czas na konfrontację.
Bratek - ponoć kwitnie w marcu, kwietniu. Mój, jak widać na załączonym obrazku te wytyczne ma w nosie.

Liliowce. Okres kwitnienia przypada od czerwca do września. Moje nie znają się na kalendarzu.
Kuklik - kwiaty późnej wiosny i wczesnego lata. Jak widać nie jest to regułą.

Pięciornik - no, ten aż tak od normy nie odstaje. Kwitnienie w październiku uzasadnione, a że mamy listopad - to taki mały szczegół.

Golteria - powiedzmy, że jej atak kwitnienia w listopadzie znajduje jakieś uzasadnienie.

Barwinek - a czemu by tak nie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i nie zakwitnąć w listopadzie. Kto mu zabroni? Przecież nie ja.

Skimia - w tym przypadku wszystko pod kontrolą i zgodnie z kalendarzem.


A na koniec oznajmiam:
W tym roku nie wywiozłam ani jednej taczki liści. Wszystko poupychałam na grządkach i w kompostowniku. Toszka powinna być ze mnie dumna
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 08:52, 10 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Było jesiennie, ale pani Mgła umówiła się na wspólny spacer z panem Przymrozkiem i przeszli tuż koło mnie pozostawiając ślad po swoim spotkaniu. Cudny ślad.


I jak tu nie zakochać się w listopadowych porankach?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kawa 09:13, 10 lis 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ślicznie przymrozek pomalował
u mnie też liliowce i kuklik
widocznie tak im się podoba
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 14:22, 10 lis 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
U mnie też byli. Ta mgła i ten przymrozek.
Kukliki czasem powtarzają kwitnienie, a bratek pewnie się wysiał wiosną. Liliowiec zdecydowanie oszalał!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LyraBea 13:33, 21 lis 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Nie, wchodzę i co widzę? U Ciebie wiosna na całego. A przy okazji dowiedziałam się, że to pomarańczowe co mam w ogrodzie to kuklik Lubię takie informacje wyłapywać.
Pozdrawiam cieplutko i wiosennie (tak, tak, dzisiaj u mnie 14 stopni i słońce jak wiosną).
____________________
Beata
wiklasia 23:12, 11 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Przyroda wokół mnie budzi się do życia, budzę się i ja
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 09:14, 13 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Cześć Słoneczko
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 13:04, 14 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dla urodzonych pesymistów, czyli wszystkich tych, którzy kochają się w szaro-buro-brązowej tonacji:

Wiem, że to starocie zeszłoroczne, żadna nowalijka, żadne must have zbliżającego się nowego sezonu, ale cóż ja na to, że podobają mi się antyki.
Wypadałoby już przewietrzyć rabaty i pousuwać suchotników. Na razie poudaję, że są na leczeniu klimatycznym i obowiązuje je okres ochronny.

Ale żeby nie było, że tylko trup zeszłoroczny ściele się gęsto na rabatach:

Idzie nowe
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies