Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Gruszka_na_w... 20:46, 10 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
wiklasia napisał(a)
60 kg końskich bobków + mączka bazaltowa - czy to równa się sukces nowej bylinówki?
Nie wiem. Przekonam się w przyszłym sezonie.
Na razie roślinki wsadzone, podlane przeze mnie i ulewę.


Podstawy są solidne do dobrych rokowań.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 08:58, 11 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ulewy zazdroszczę, choć i u mnie wczoraj coś popadało. Na szczęście, bo pracuję zarobkowo już chyba tylko na rachunki za wodę
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 23:32, 15 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Cindy Crawford miała odwagę pokazać się bez retuszu i fotoshopa, to co ja się tam będę krygować.
Nie, nie umieszczę tu swoich zdjęć w bikini. Ale zapewniam, że estetycznie też będzie hardkorowo.
Przyznaję - nie odpicowałam moich rabatek specjalnie z okazji pstykania poniższych fotek.
Tak to u mnie po prostu bywa. Trawnik nie wszędzie przycięty, chwasty rosną zespół wespół z planowanymi nasadzeniami, kanciki robię kiedy mam czas i chęci, a kiedy nie - to wygląda jak wygląda, czasem korę wywieje, czasem zabraknie do wysypania, czasem jakieś cholerstwo podgryza roślinki, a ja udaję, że nie dostrzegam, rośliny krzywo wsadzam, a potem pięć razy przesadzam, ale wiecie co ? - mam z tego radochę (przynajmniej dopóty dopóki nie obejrzę Waszych odpicowanych ogrodów).

No to lecim:
-jeszcze jakieś pojedyncze krzaczki szałwi czekają na ścięcie:

- w barwach narodowych:

- ostróżka niepodparta - ziemi jeszcze się nie kłania:

- a nowozałożona rabata "kogiel mogiel" istnieje naprawdę, choć nie ukrywam, że wymaga wyrównania nasadzeń, bo coś mi ewidentnie krzywo poszło
:
- na frontowej "tuczenie" zeszłorocznych sadzonek krasnalków, kory się dowiezie kiedyś tam:

- doniczkowe nasadzenia:

- chwila dla lawendy:

- hortensja domaga się uwiecznienia, a wąż ogrodowy usunięcia z kadru:

- no i lipa:
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 23:40, 15 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
ślimaki też mają prawo do życia:

- czosnkowe fajerwerki na cześć hotrensji:

- a tu hortensja odratowana z wycinki pod supermarket; ma niesamowitą wolę przetrwania, bo jeśli mnie udało się dochować kilku sadzonek z mizernych badylków to to o czymś świadczy:
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magleska 00:04, 16 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18108
Boska ta narodowa tawułka chcem taką do kompletu

Rozrastają Ci się rabatki i jest coraz piękniej
I urzekły mnie doniczkowe nasadzenia - ślicznie skomponowane co tam masz posadzone ?

Miłego weekendu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
wiklasia 00:11, 16 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Magleska napisał(a)
co tam masz posadzone ?

Ba, a żebym to ja wiedziała
Na pewno petunia czarnokwitnąca,
Na pewno ipomea limonkowa i też taka ciemna,
w donicy jest też lobelia biała zwisająca (nie za bardzo ją widać, bo jest w drugiej donicy, za plecami tej pierwszej)
No i takie jedno jasne na pierwszym planie, lekko zwisające - ale nie wiem jak toto się zowie.
Tu lepiej widać (zdjęcie sprzed miesiąca):
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6965-jak-feniks-z-popiolow?page=52
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kasia_CS 07:03, 16 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ależ Ci bucha z tej donicy!! Nawet wczoraj rozglądalam się za czarnymi petuniami, ale nigdzie u nas nie widziałam..

Ostatnio w każdym odwiedzanym wątku chwalę ostróżki, bo kocham je nieodwzajemnioną miłością..

Frontowa ekstra, a jak jeszcze dosypiesz kory to juz będzie bomba
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 07:03, 16 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
o przepraszam, dubelek
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 10:46, 16 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasia_CS napisał(a)
Ależ Ci bucha z tej donicy!! Nawet wczoraj rozglądalam się za czarnymi petuniami, ale nigdzie u nas nie widziałam..

Ostatnio w każdym odwiedzanym wątku chwalę ostróżki, bo kocham je nieodwzajemnioną miłością..

Frontowa ekstra, a jak jeszcze dosypiesz kory to juz będzie bomba


Z ostróżkami robiłam z 4 czy 5 podejść w różnych miejscach. I za kolejnym razem udało się aż tak bardzo, że wyrastały na 2,5m
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia_CS 13:12, 16 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)


Z ostróżkami robiłam z 4 czy 5 podejść w różnych miejscach. I za kolejnym razem udało się aż tak bardzo, że wyrastały na 2,5m


haha pamiętam jak foto pokazywałaś po "magicznych kuleczkach"

No właśnie - ją ciągle w to samo miejsce sadzę, może czas spróbować w innym
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies