Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 12:53, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
A jakieś zdjecia (jak przestanie padać). Tego miejsca i topografii?


Ewunia coś tam zrobię ale nie będą to pewnie szerokie kadry. Tam jest sajgon nie do pokazywania. Zaczynając od góry gruzu i kamieni po okropne komóry . Wasze zmysły mogą tego nie wytrzymać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 13:29, 13 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256

Przecież to do planowania a nie do pinowania.

Narysuj i opisz, zawsze łatwiej powiązać wtedy części ogrodowe.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 15:30, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ech, trudno się mówi, pokażę ten mój bałagan. Tylko proszę patrzeć pod względem merytorycznym, nie podziwiać krajobrazu
Po kolei od strony komór, tu największy bajzel ale to trochę takie na tę chwilę zaplecze budowlane.

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:42, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
I w drugą stronę



No to takie widoki

Jak już wcześniej nadmieniałam ten wątpliwej urody iglakowy żywopłot do wywalenia i właściwie w jego miejscu byłby placyk parkingowy. Głębokość tej rabaty mam ten komfort, że bez ograniczeń. Nie dałam rady pomierzyć dziś.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 15:57, 13 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gdzieś mi po głowie chodzi szpaler z buków zielonych - przegroda i miskanty ML - dużo.

I koniecznie coś z owocami czerwonymi, pomarańczowymi większe, wyższe. Albo jakiś efektowny szpaler drzew bezpieczny - tam jest przestrzeń!

Albo rabata z wielkimi miskantami wzdłuż podjazdu.

Masz jeszcze takie powierzchniowe możliwości? Niesamowite!

Ta jedna dorodna tuja to ta szyszkująca?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 16:21, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Gdzieś mi po głowie chodzi szpaler z buków zielonych - przegroda i miskanty ML - dużo.

I koniecznie coś z owocami czerwonymi, pomarańczowymi większe, wyższe. Albo jakiś efektowny szpaler drzew bezpieczny - tam jest przestrzeń!

Albo rabata z wielkimi miskantami wzdłuż podjazdu.

Masz jeszcze takie powierzchniowe możliwości? Niesamowite!

Ta jedna dorodna tuja to ta szyszkująca?


Nie wiem co ona za jedna

Ta powierzchnia to dla nas utrapienie tylko. Trzeba to kosić ze dwa razy w sezonie a jak mokre lato to i częściej. Nie mam siły, czasu i ochoty by coś tam więcej robić. Wydzielimy tylko trochę wzdłuż tego podjazdu a reszta musi zostać jak jest.
Drzewa na pewno jakieś i trawy jakieś. Przyznam się, że boję się tych wielkich miskantów i w zasadzie z miskantów mam tylko ML.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 16:25, 13 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu ,

jak wiesz jeśli o planowanie jestem jeszcze w żłobku
Ale czytam wątek regularnie i wspieram cię w każdej decyzji

p.s
nie zazdroszczę tego błota
____________________
Ania Spelnione marzenie
Pszczelarnia 16:51, 13 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Widziałaś u Magdy:

tam są takie fajne świerki. Świerki mogłyby się znaleźć jakoś.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7673-ogrod-z-wilkiem?page=847
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 16:59, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Asiu ,

jak wiesz jeśli o planowanie jestem jeszcze w żłobku
Ale czytam wątek regularnie i wspieram cię w każdej decyzji

p.s
nie zazdroszczę tego błota


Co zrobić Aniu, póki nie zrobimy podjazdu muszę to znosić. Na szczęście długo nigdy te kałuże nie stoją, zdjęcia cykałam zaraz po deszczu. Dziękuję za wsparcie, jak widzisz jeszcze też mam sporo decyzji do podjęcia. Tak planuję trochę na wyrost bo to miejsce jeszcze w rozsypce ale przekonałam się do takich wcześniejszych planów, pozwalają mi na gromadzenie z wyprzedzeniem potrzebnych roślin i odpowiednie przygotowanie terenu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 17:02, 13 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu ,

podoba mi się to zdanie


pozwalają mi na gromadzenie z wyprzedzeniem potrzebnych roślin i odpowiednie przygotowanie terenu


i tego się trzymaj ,
musisz mieć jakąś przyjemność
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies