Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 17:06, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Widziałaś u Magdy:

tam są takie fajne świerki. Świerki mogłyby się znaleźć jakoś.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7673-ogrod-z-wilkiem?page=847


To świerki Inversa. Nawet też mam jednego na rondzie. Tylko mój to taka kopka bo nigdy nie wyprowadzałam mu przewodnika bardziej w górę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasiek 17:16, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Margerytka40 napisał(a)


Nie wiem co ona za jedna

Ta powierzchnia to dla nas utrapienie tylko. Trzeba to kosić ze dwa razy w sezonie a jak mokre lato to i częściej. Nie mam siły, czasu i ochoty by coś tam więcej robić. Wydzielimy tylko trochę wzdłuż tego podjazdu a reszta musi zostać jak jest.
Drzewa na pewno jakieś i trawy jakieś. Przyznam się, że boję się tych wielkich miskantów i w zasadzie z miskantów mam tylko ML.


Dzisiaj rano, jak czytalam Twoj watek, tez pomyslalam, o rany, jakie mozliwosci...I juz oczyma wyobrazni , chcialoby sie powiedziec, sadzilam Ci rosliny, planowalam rabaty...Stop. Zaraz jednak sie zastanowilam, czy ktos chce '' takie mozliwosci`` I powiem szczerze, ja juz jestem na etapie duzych udogodnien w swoim ogrodzie...Duzo likwiduje i rosliny oddaje dalej, upraszczam i...Jestem z tym szczesliwa. Tak jak powyzej napisalas, sily, czas i ochota...U mnie dochodza jeszcze inne hobby Moj ogrod ma byc dla mnie wytchnieniem, a niestety, zaczal byc przymusem, bo trzeba, bo wyciac, przyciac...Ech, sama wiesz...Wiec rozumiem i ciesze sie, ze piszesz o tym otwarcie I wiesz co, tez stawiam na drzewa, trawy i rosliny, ktroe same sie Bede zagladac, ciekawa jestem tego ogrodu i Twoich decyzji Pozdrawiam cieplutko z Bawearii
____________________
Bawarka
Margerytka40 17:17, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Asiu ,

podoba mi się to zdanie



i tego się trzymaj ,
musisz mieć jakąś przyjemność


Ha, ha . No nie do końca to tak jest jak myślisz. U mnie pozwala mi to na kupowanie, rozmnażanie tego co jest mi potrzebne i mam mniej pokus by w ogrodniczym rzucać się na wszystko co mi się podoba. Wolę jednak tę kolejność, najpierw miejsce później rośliny niż odwrotnie, kupić coś a później dopiero myśleć co z tym fantem zrobić. Czasem jednak zdarza się i tak, choć już raczej rzadko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 17:21, 13 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu ,

Ja jeszcze nie dorosłam do takiej metody ,
jeszcze kupuje a póżniej ,
ale może z czasem

ale pomysł z kupowaniem na zapas ,
jest genialny hihihi

potraktuje to jak poradę , hihihi
i zastosuje wiosną
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 17:41, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasiek napisał(a)


Dzisiaj rano, jak czytalam Twoj watek, tez pomyslalam, o rany, jakie mozliwosci...I juz oczyma wyobrazni , chcialoby sie powiedziec, sadzilam Ci rosliny, planowalam rabaty...Stop. Zaraz jednak sie zastanowilam, czy ktos chce '' takie mozliwosci`` I powiem szczerze, ja juz jestem na etapie duzych udogodnien w swoim ogrodzie...Duzo likwiduje i rosliny oddaje dalej, upraszczam i...Jestem z tym szczesliwa. Tak jak powyzej napisalas, sily, czas i ochota...U mnie dochodza jeszcze inne hobby Moj ogrod ma byc dla mnie wytchnieniem, a niestety, zaczal byc przymusem, bo trzeba, bo wyciac, przyciac...Ech, sama wiesz...Wiec rozumiem i ciesze sie, ze piszesz o tym otwarcie I wiesz co, tez stawiam na drzewa, trawy i rosliny, ktroe same sie Bede zagladac, ciekawa jestem tego ogrodu i Twoich decyzji Pozdrawiam cieplutko z Bawearii


O! A ja też dziś na chwilkę u Ciebie byłam, oglądałam powojniki bo będzie potrzebny mi jakiś na altankę. Wiesz cała nasza działka to prawie 4000m2 z czego ponad 2000 to ogród i część warzywna. I już tę powierzchnię trudno obrobić a jeszcze jesteśmy oboje z M sprawni, zdrowi. Widzę już teraz, że trzeba myśleć o tym co za parę lat. Zdaję sobie sprawę, że przy takim areale zawsze będzie dużo pracy i nie chcę już dokładać więcej. Piszę o tym bo tak myślę. Choć uwielbiam pracę w ogrodzie to przecież nie samym ogrodem się żyje. Oboje pracujemy jeszcze zawodowo. Zaglądaj, zapraszam. Szepnij czasem słówko jak coś Ci przyjdzie na myśl. Będzie mi bardzo miło
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:44, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Asiu ,

Ja jeszcze nie dorosłam do takiej metody ,
jeszcze kupuje a póżniej ,
ale może z czasem

ale pomysł z kupowaniem na zapas ,
jest genialny hihihi

potraktuje to jak poradę , hihihi
i zastosuje wiosną


Z tą metodą wiąże się jednak to, że trzeba wiedzieć najpierw co kupować, i dlatego planuję. Polecam, polecam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:38, 13 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Powiem Wam, że chętnie chyba widziałabym na tej mojej wjazdowej kolejne derenie, jakie to jeszcze nie wiem ale pewnie gdybym miała się decydować to Elegantissima lub White Gold i koniecznie prowadziłabym je cięciem w regularne formy. Nic nie poradzę, że krzaki jakoś mnie odstraszają. Widziałabym je rozrzucone bardziej niż w jakimś szpalerze. Do tego trawy. Może carex montana albo sporobolusy albo molinie albo.... . Co do drzew nad tym wszystkim to nie wiem jeszcze. Rozważałam klony ginnala ale może kolumnowe byłyby lepsze. To takie pierwsze plany
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 22:00, 13 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Rzekomy bałagan obejrzałam, ale nie doradzę Kochana, takie przestrzenie to dla mnie chyba nie do ogarnięcia.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 08:10, 14 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Też jeszcze nie mam pomysłu na tą rabatę, za to oko mi błysnęło do tego kawałka trawy pod samą ścianą - tam będzie śliczna rabatka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 08:32, 14 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Też jeszcze nie mam pomysłu na tą rabatę, za to oko mi błysnęło do tego kawałka trawy pod samą ścianą - tam będzie śliczna rabatka


Czyżbyś miała jakiś pomysł związany z tymi metrami gołej ściany? . Tam raczej dominuje cień bo wystawa jest północna. Nawet jeszcze nie myślałam o tym kawałku.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies