Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

AgnieszkaW 18:55, 11 lis 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749


To pewnie głupi pomysł, bo nie znam dokładnie twoich planów, ale tak sobie pomyślałam, że...najprostsze podziały działek są najbardziej sensowne. Na twojej działce czerwona linia to jakiś żywopłot rozgraniczający działki, np. derenie albo coś innego. To szare to podjazd do garażu i miejsce na parking. Pomarańczowe to jakoś tak poprowadzona wejściowa ścieżka do domu. Zielone to rabaty - bliżej domu jakieś kwiaty, krzewinki, a przy dereniach granicznych np. grupa brzóz Dorenboos? To tylko taka luźna myśl, nie bierz tego pomysłu na poważnie, ale może podsunie ci to jakieś inne jeszcze rozwiązania?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
mrokasia 19:26, 11 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Margerytka40 napisał(a)
A tu obecny plac boju, powolutku idzie ale coś tam już zrobiliśmy.



Pomijając tę malowniczą kupę kamieni na pierwszym planie (współczuję usuwania) to jakie tu kolory!!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 19:32, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AgnieszkaW napisał(a)


To pewnie głupi pomysł, bo nie znam dokładnie twoich planów, ale tak sobie pomyślałam, że...najprostsze podziały działek są najbardziej sensowne. Na twojej działce czerwona linia to jakiś żywopłot rozgraniczający działki, np. derenie albo coś innego. To szare to podjazd do garażu i miejsce na parking. Pomarańczowe to jakoś tak poprowadzona wejściowa ścieżka do domu. Zielone to rabaty - bliżej domu jakieś kwiaty, krzewinki, a przy dereniach granicznych np. grupa brzóz Dorenboos? To tylko taka luźna myśl, nie bierz tego pomysłu na poważnie, ale może podsunie ci to jakieś inne jeszcze rozwiązania?


Aguś strasznie Ci dziękuję, że chciało Ci się główkować i gdyby nie to, że w zasadzie mam już obsadzoną tę część po drugiej stronie bramy, to pewnie brałabym Twój planik w ciemno bo fajnie to wygląda. Zobacz plan



I kawałek tej części już zrobionej



I dalej


A tam dalej za brzozami jest ten kawałek z sosnami planowany nie dawno.
Pewnie zmyliły Cię te zdjęcia z satelity, na których wieje pustką
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:47, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Pomijając tę malowniczą kupę kamieni na pierwszym planie (współczuję usuwania) to jakie tu kolory!!!!


Kasiu bo akurat słoneczko pięknie podświetliło
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:52, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No i natchnęło mnie po rysunku Agi, więc na szybko bo mi myśl ucieknie. A może przenieść placyk bardziej na wysokość domu i ukryć jakby w rabacie. Tam nie wychodzą żadne okna i nie musiałabym oglądać stojących aut. Coś w ten sposób jakby

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AgnieszkaW 19:54, 11 lis 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Asiu, dokładnie tak było. Nie popatrzyłam, że przecież Ty już masz piękne nasadzenia
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ania111 19:56, 11 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam kobietki

Ja pokibicuje i będę zerkać na pomysły

____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 19:59, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AgnieszkaW napisał(a)
Asiu, dokładnie tak było. Nie popatrzyłam, że przecież Ty już masz piękne nasadzenia


Nie szkodzi kochana, nie jesteśmy przecież w stanie ogarnąć na bieżąco . Ale miałaś rację, pod wpływem Twojego planiku wpadł mi do głowy pomysł. Może z tego coś się uda stworzyć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 20:43, 11 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Margerytka40 napisał(a)


Ph jest w granicach 6 do 6,5. Aronii nie chcę jednak. Chcę oczary i mimo wszystko najprawdopodobniej na nie się zdecyduję, chyba, że do wiosny jeszcze coś ujmie mnie za serce. Na razie obstaję przy oczarach, mimo wszystko

Oczary super są, choc Danusia ostatnio pisała, ze kwiatuszki raczej niepozorne drobne to ponoć cudnie pachnąJa w tym sezonie wsadziłam trzy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 20:58, 11 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18297
Margerytka40 napisał(a)
No i natchnęło mnie po rysunku Agi, więc na szybko bo mi myśl ucieknie. A może przenieść placyk bardziej na wysokość domu i ukryć jakby w rabacie. Tam nie wychodzą żadne okna i nie musiałabym oglądać stojących aut. Coś w ten sposób jakby



bardzo fajny ten pomysł ….auta będziesz mieć schowane z boku domu -ukryte w rabatach naprawdę powinno być super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies