Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:26, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Hmmm... Nie znam się kompletnie na geodezji ale domyślam się, że istnieją jakieś wytyczne przy podziale działek. Pytanie co jest wytyczną? . U mnie ten kawałek za domem to taki trójkątny klin, który powstaje po przedłużeniu linii ulicy i linii garażu. Zaraz za tym klinikiem ulica zakręca pod ostrym kątem stąd ten nie normalny podział pewnie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 16:42, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Znalazłam dziś trochę nowsze zdjęcia z satelity, trochę więcej widać jak idzie ulica i granica działki z tyłu. Ha, ha zdjęcia chyba z ubiegłego roku z wiosny bo jeszcze frontowa rozkopana

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:00, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A tu obecny plac boju, powolutku idzie ale coś tam już zrobiliśmy.

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 17:51, 11 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rany, Asia, coś Ty znów wymyśliła?! Chyba tylko mróz siarczysty i zamieć śnieżna spowoduje, że dasz STOP . Jak patrzę, to od razu czuję się zmęczona...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 17:51, 11 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aaaa, już rozumiem! Teraz to ma sens.
Faktycznie, żeby ten przyszły trójkąt dało się jakoś wykorzystać, to najlepiej, żeby żywopłot szedł prostopadle do tylnej granicy działki.
Wszelkie inne propozycje albo za bardzo zmniejszą tamtą działkę, albo powodują konieczność robienia uskoków, dziwnie wcinających się w trójkąt.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 17:59, 11 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jak widzę taką kuuupę kamulców to już mi gorzej. Okropna robota takie rozwalanie, no ale lepiej mieć to już za sobą. Wyrazy najwyższego uznania przekazuję. Że Wam się jeszcze chce!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 18:22, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
galgAsia napisał(a)
Rany, Asia, coś Ty znów wymyśliła?! Chyba tylko mróz siarczysty i zamieć śnieżna spowoduje, że dasz STOP . Jak patrzę, to od razu czuję się zmęczona...


Ha, ha. Niestety od połowy grudnia będę raczej uziemiona a i wczezną wiosną też jeszcze pewnie na zwożenie kamulców nie będę mieć odwagi więc co począć, robię teraz ile się da. Świadomość, że zniknie ta kamienna masakra tylko mnie nakręca jeszcze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:33, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Aaaa, już rozumiem! Teraz to ma sens.
Faktycznie, żeby ten przyszły trójkąt dało się jakoś wykorzystać, to najlepiej, żeby żywopłot szedł prostopadle do tylnej granicy działki.
Wszelkie inne propozycje albo za bardzo zmniejszą tamtą działkę, albo powodują konieczność robienia uskoków, dziwnie wcinających się w trójkąt.


Czyli jednak po prostej ten żywopłot. Czyli wracamy do pierwotnego planu. Szkoda, że nie da się tak jak proponowałaś bo wizualnie bardzo by mi pasowało. Dziś się jeszcze rozejrzałam w tamtym miejscu i kompletnie zapomniałam, że jest tam jeszcze szambo. I to akurat tam gdzie chciałabym posadzić iglaki zasłaniające trochę placyk z perspektywy wjazdu. To czerwone kółko

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:35, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)
Jak widzę taką kuuupę kamulców to już mi gorzej. Okropna robota takie rozwalanie, no ale lepiej mieć to już za sobą. Wyrazy najwyższego uznania przekazuję. Że Wam się jeszcze chce!


Anulka mnie też gorzej no i by to zmienić trza zakasać rękawy. Czasem to mogłoby się coś samo zrobić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 18:45, 11 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Samo to się robi NIC

Ale szczerze mówiąc to Ci co nieco zazdroszczę. Gdyby nie to, że wodę już na działce zamknęliśmy (bo zapowiadali w którymś tygodniu porządne przymrozki przez kilka nocy) to sama bym jeszcze poryła. A przymrozków aż takich dużych w końcu nie było i teraz żałuję, że troszkę spanikowaliśmy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies