Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 11:46, 15 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu

A myślałam, że rude to wredne

Ewo

Tak to hakonki, całe łany

Kasiu

Z tymi bergeniami to różnie, sflaczałe też mam niektóre, ogólnie dojrzewam chyba by je czymś zastąpić

Anda



Haniu

Kilkanaście lat temu bałam się cięcia i małą wiedzę posiadałam w tym temacie, a później wyszło jak wyszło

Pszczółko

Byłam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:51, 15 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zrobiłam pomiary tej części wjazdowej i no niestety mi się trochę rozjechało. Plan swoje wymiary swoje. Myślę co z tym fantem teraz zrobić . Taki ze mnie mierniczy i projektant. Chyba po prostu naszkicuję na kartce oddzielnie wymiary tylko na to miejsce bo na planie wyjdzie groch z kapustą.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 12:25, 15 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu ,
nie wiem jak z pomiarami u Ciebie
ale co do projektowania , to nie bądz taka skromna ,

____________________
Ania Spelnione marzenie
Monia81 14:31, 15 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Asia stale podglądam, czytam o planowaniu części parkingowej. Też myślę o jakimś żywopłocie mieszanym, biorę pod uwagę sosny green tower wymieszane z pęcherznicami o bordo liściach, i teraz jeszczę myślę co do tego będzie zima to jest czas na plany... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 18:29, 15 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Pszczelarnia napisał(a)


Jestem matoł, brak mi wyobraźni: jak co roku wycinać jedną odchyloną gałąź od Green Carpetów i jaśminowców (pytam o te rośliny, bo je mam)?

Co tam się odchyla w nich?



Dałam u siebie dla Asi derenia, cornus sericea. Mam ich kilka.





U Erecty wycinam tę najbardziej skośną. U Green Carpetów trudno znaleźć skośną, więc wycinałam jedną z najstarszych. Jaśminowca wonnego mam jednego. W tym sezonie pierwszy raz go cięłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 19:25, 15 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Asiu ,
nie wiem jak z pomiarami u Ciebie
ale co do projektowania , to nie bądz taka skromna ,



Różnie to wychodzi Aniu, wciąż się uczę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:28, 15 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monia81 napisał(a)
Asia stale podglądam, czytam o planowaniu części parkingowej. Też myślę o jakimś żywopłocie mieszanym, biorę pod uwagę sosny green tower wymieszane z pęcherznicami o bordo liściach, i teraz jeszczę myślę co do tego będzie zima to jest czas na plany... buziaczki


Ech te plany, mnie już czaszka dymi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:40, 15 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mam ochotę na połączenie dereni IH i tych Kelseyi. Na tle cisowego żywopłotu chyba by się sprawdziło. Pomiędzy trzcinniki np Overdam albo molinie. Przydałoby się jeszcze coś zimozielonego, może nie koniecznie iglastego, myślę bardziej o czymś niziutkim, zimozielonym. Nie bergenie raczej. I wciąż szukam drzew, które by tam pasowały. I dumam czym osłonić ten placyk p.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 20:06, 15 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Jakieś zimozielone byliny? Do cienia?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 20:16, 15 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Jakieś zimozielone byliny? Do cienia?


Wystawa południowa Anduś ale troszkę wytchnienia będą dawać Pissardii i niwak sosnowy, to bliżej bramy. Na samym brzegu raczej sucho ale to tak 0,5 do 1m od brzegu, dalej w głab raczej wilgotno (stąd też pomysł na derenie). Dodatkowo jak już wcześniej zaznaczałam na brzegu muszą być rośliny, którym nie straszny będzie śnieg, może nie zwały śniegu ale jednak. Ciężkie zadanie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies