Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 13:00, 14 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)


Wszystkie derenie są bezproblemowe. To najpiękniejsze z krzewów - to moje subiektywne zdanie. Po nich hortensje. Potem jaśminowce. A potem długo, długo nic.

.


Żeby było kolorowo: cornus i berberys Erecta.


Co do dereni zgadzam się z każdym słowem, wiesz co, coś berberysy u mnie w niełasce ostatnio są, prawie tak samo jak jałowce, no może jeszcze jakieś niziutkie to jeszcze, jeszcze. Gdybyś widziała jakiego Erecta wywaliłam przy okazji robienia różanki. Kolos jak na berberysa, z wiekiem miast ładnej kolumienki zrobił się z niego bardziej lejek
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 13:21, 14 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ile miał lat ten Erecta?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 13:32, 14 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Ile miał lat ten Erecta?


Powyżej 15 z pewnością
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:52, 14 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Niedawno pisałam, że jesienią mam sporo czerwieni w ogrodzie. Czerwień prawie już znikła, teraz najwięcej jest żółtego. Żółte na górze



I na dole



I żółte z czerwonym



I rude

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 15:12, 14 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
rude najpiękniejsze
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
eVka 15:16, 14 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Rude cudne!!! To hakonki?
____________________
mrokasia 15:57, 14 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Margerytka40 napisał(a)

I rude



Rude cudne ale bergenie jakie piękne, jędrne liście jeszcze mają! Moje już trochę sflaczałe...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 16:19, 14 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Ja też za rudymi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 18:08, 14 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Margerytka40 napisał(a)


Co do dereni zgadzam się z każdym słowem, wiesz co, coś berberysy u mnie w niełasce ostatnio są, prawie tak samo jak jałowce, no może jeszcze jakieś niziutkie to jeszcze, jeszcze. Gdybyś widziała jakiego Erecta wywaliłam przy okazji robienia różanki. Kolos jak na berberysa, z wiekiem miast ładnej kolumienki zrobił się z niego bardziej lejek


Bo krzewy trzeba systematycznie odmładzać. U swoich berberysów Erecta, po czterech latach od posadzenia, zaczęłam co roku wycinać jedną najbardziej odchyloną gałąź. Dzięki temu zachowują zwarty pokrój.Tak samo robię z perukowcem, jaśminowcem, pęcherznicami, berberysami Green Carpet, dużymi tawułami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 21:34, 14 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bo krzewy trzeba systematycznie odmładzać. U swoich berberysów Erecta, po czterech latach od posadzenia, zaczęłam co roku wycinać jedną najbardziej odchyloną gałąź. Dzięki temu zachowują zwarty pokrój.Tak samo robię z perukowcem, jaśminowcem, pęcherznicami, berberysami Green Carpet, dużymi tawułami.


Jestem matoł, brak mi wyobraźni: jak co roku wycinać jedną odchyloną gałąź od Green Carpetów i jaśminowców (pytam o te rośliny, bo je mam)?

Co tam się odchyla w nich?



Dałam u siebie dla Asi derenia, cornus sericea. Mam ich kilka.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies