Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 07:52, 16 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak mi się wydaje, że przy sześciokątnych altanach wrażenie rustykalności nadają wszelkie płotki, spadziste dachy. Też początkowo myślałam o płotkach. Ale jakby zrezygnować z poziomych lini a zamiast dać pionowe. Coś w tym kierunku



Dach leciutko tylko skośnie. W tę stronę myślę. Awaryjnie gdyby brak było intymności można rolety zamontować, chroniłyby teżprzed wiatrem, deszczem w razie czego.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 08:05, 16 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu ,

Co do planowania rabat jestem zieloną i się nie wypowiadam .
Ale co do Altanki 5 groszy dołożą hihihi.


Pomysł z 6 kątną jest jak dla mnie genialny
( moje klimaty )
Nie wiem do czego ma służyć ta altana
Ale czy rolety nie będą przytłczajace , ciężkie?
Jeśli ma być intymne, romantycznie to może
Rolety rzymskie ,tiulowe zasłony, albo jakąś kratką z pnaczem.
Teraz materiały są na prawdę fajne i jest w czym wybierać,
Kolor,struktura materiału,

To tylko małe sugestie
Pozdrawiam słonecznie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 08:23, 16 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Asiu ,

Co do planowania rabat jestem zieloną i się nie wypowiadam .
Ale co do Altanki 5 groszy dołożą hihihi.


Pomysł z 6 kątną jest jak dla mnie genialny
( moje klimaty )
Nie wiem do czego ma służyć ta altana
Ale czy rolety nie będą przytłczajace , ciężkie?
Jeśli ma być intymne, romantycznie to może
Rolety rzymskie ,tiulowe zasłony, albo jakąś kratką z pnaczem.
Teraz materiały są na prawdę fajne i jest w czym wybierać,
Kolor,struktura materiału,

To tylko małe sugestie
Pozdrawiam słonecznie


Sześciokątna altana to pomysł jeszcze z epoki przedogrodowiskowej Aniu i teraz nie wiem czy bym go powtórzyła. Ale.... w pewnym stopniu cała ta rabata otaczająca altanę została zaprojektowana właśnie pod nią i Asia ma rację, że kwadratowa zaburza porządek. Chyba więc zostanie jak jest, M się ucieszy
Co do reszty
Myślałam o jakichś lekkich roletach. Nie tiulowych to na pewno. Nie widzę siebie przy praniu tego czegośa poza tym chyba właśnie takiej szeroko pojętej romantyczności chciałabym uniknąć. To nie moje klimaty.
Rolety jeśli już były by tylko awaryjnie. Nie myślałam jeszcze jakie, najpierw ogólny projekt
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 08:44, 16 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Zaglądam i czytam o projektach.
Taka szesciokatna altana i mi się podoba
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anda 08:52, 16 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Hmm, jeśli drewniana sześciokątna wydaje Ci się zbyt rustykalna, to może zastanów się nad żelazną?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 09:25, 16 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Hmm, jeśli drewniana sześciokątna wydaje Ci się zbyt rustykalna, to może zastanów się nad żelazną?


Chyba zostanę jednak przy drewnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:35, 16 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To jest najbardziej nowoczesna altana sześciokątna jaką udało mi się znaleźć.
Intymność - 0 (chyba żeby oddzielnie zrobić jakieś panele osłaniające)
Uroku też niewiele

Ta jest nieco ładniejsza ale bardziej tradycyjna

Ta i ta najbardziej mi się podobają, tylko przemalować by je trzeba było na grafitowo.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 09:54, 16 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Moim zdaniem lepiej pasuje ta altana sześciokątna patrząc na plan okrągłych trawników,ronda...itp.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 09:55, 16 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu pierwsze dwie pomijam
Dwie następne też mam na oku. To był mój wybór z zeszłego roku, nawet przegadany z M i wstępnie zaakceptowany. Jednak coś nie do końca mi leży. Może to faktycznie kwestia koloru? I jeszcze myślę jak wyglądały by u mnie te altany. Muszą być dwa wejścia. Jedno od strony trawnika, drugie ze ścieżki na rondzie. Trzeba byłoby zlikwidować jeden płotek. Czy dobrze by to wyglądało wtedy?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:58, 16 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Moim zdaniem lepiej pasuje ta altana sześciokątna patrząc na plan okrągłych trawników,ronda...itp.


Też tak myślę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies