Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

makadamia 10:36, 23 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)


Myślałam by tam gdzie nasadzenia była zwykła rabata, bez żwiru. Z resztą czy to na pewno będzie żwir to jeszcze się waham. Wiesz takie prostokąty wyjdą. Trochę posiekane . Ale w sumie może to tak wygląda tylko, u mnie to są jednak wymierne odległości. Ze ścieżką, jej szerokością masz rację. Jeszcze przemyślę to przedłużenie.


A to zupełnie nie. Zdecydowanie myślałam o jednym wyraźnym pasie żwirowym, w którym z rzadka porozrzucane są kule/poduchy i ewentualnie jakieś pojedyncze trawy czy byliny. Coś w tym rodzaju tylko tutaj jest tego za dużo.

jeden kłopot: nie wiem, czy magnolii posłuży przykrycie korzeni żwirem. chyba nie bardzo.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 10:36, 23 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33394
Wiesz, tak tylko po zdjęciach patrząc, dałabym tam trawy, może zimozielone jakieś i nawiązując do niwaki na froncie również tutaj niewielki niwaki plus dwie kulki obok, na niewysokich pniach ponad trawami. Z czego będziesz miała te kulki przy magnoliach?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 10:40, 23 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inne inspiracje:
https://pl.pinterest.com/pin/861383866212854229/
https://pl.pinterest.com/pin/497999671266664562/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063867804451/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:57, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Wiesz, tak tylko po zdjęciach patrząc, dałabym tam trawy, może zimozielone jakieś i nawiązując do niwaki na froncie również tutaj niewielki niwaki plus dwie kulki obok, na niewysokich pniach ponad trawami. Z czego będziesz miała te kulki przy magnoliach?


Przy magnoliach cisy. Wiem, że jedno lubi kwaśno, drugie zasadowo
Tam gdzie ten fragment żywopłotu to miejsce na obrzeżach korony orzecha włoskiego, latem cień, słońce właściwie tylko o zachodzie..
Przy niwaku jakoś trudno mi wkomponować tę ławkę, którą bym chciała. Jeszcze pomyślę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:05, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)


A to zupełnie nie. Zdecydowanie myślałam o jednym wyraźnym pasie żwirowym, w którym z rzadka porozrzucane są kule/poduchy i ewentualnie jakieś pojedyncze trawy czy byliny. Coś w tym rodzaju tylko tutaj jest tego za dużo.

jeden kłopot: nie wiem, czy magnolii posłuży przykrycie korzeni żwirem. chyba nie bardzo.


Głównie ze względu na magnolię myślałam o tym bo w trawniku mi ona zupełnie pod górkę. Wygląd jeszcze, jeszcze ale bardzo niepraktycznie ze względu na koszenie. Dlatego też te podziały. Nie wiem czy podoba mi się ten rodzaj nasadzeń,chyba nie. I faktycznie jeśli już to trzeba by to oddzielić. I za dużo tej formalności mi się tam zrobi.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 11:23, 23 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Coś czuję że pomysł upadnie

Zostanie pewnie sama ścieżka, którą jednakże zakończyłabym trochę dalej niż pierwotnie narysowałam:


Wtedy z obu stron będzie się wchodziło na ścieżkę.

Ewentualnie, jeśli ten "ząbek" zbyt nienaturalnie by wyglądał w trawniku, to tam bym zrobiła wycinek koła na małą rabatkę i być może to drzewko, które chciałaś.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
deszczowymaj 11:26, 23 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Zaglądam..czytam..

rysunki piękne
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Margerytka40 11:31, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Coś czuję że pomysł upadnie

Zostanie pewnie sama ścieżka, którą jednakże zakończyłabym trochę dalej niż pierwotnie narysowałam:


Wtedy z obu stron będzie się wchodziło na ścieżkę.

Ewentualnie, jeśli ten "ząbek" zbyt nienaturalnie by wyglądał w trawniku, to tam bym zrobiła wycinek koła na małą rabatkę i być może to drzewko, które chciałaś.


A może powiększyć rabatę cypelkową tak by magnolia weszła w nią?

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 11:32, 23 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33394
Margerytka40 napisał(a)


Przy magnoliach cisy. Wiem, że jedno lubi kwaśno, drugie zasadowo
Tam gdzie ten fragment żywopłotu to miejsce na obrzeżach korony orzecha włoskiego, latem cień, słońce właściwie tylko o zachodzie..
Przy niwaku jakoś trudno mi wkomponować tę ławkę, którą bym chciała. Jeszcze pomyślę


Przy pH 6,5 będzie i wilk syty i owca cała U mnie tereny niby zasadowe, a magnolie w okolicy duże i pięknie rosną. Cisy również
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 11:39, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


Przy pH 6,5 będzie i wilk syty i owca cała U mnie tereny niby zasadowe, a magnolie w okolicy duże i pięknie rosną. Cisy również


I ja myślę, że spokojnie dadzą radę razem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies