Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 18:34, 12 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)


Słońce wschodnie jest OK. Bo w zimie jest to już słońce także południowe. Tylko ta wilgotność. Ale piszą, że po zakorzenieniu się (pierwsze 3 lata) to już żelazne rośliny.



Hmm... przemyślę jeszcze. Przyszło mi do głowy trochę inne umieszczenie tych oczarów ale muszę wrócić do zdjęć tamtego miejsca. Pierwotnie chciałam je w rządku lekko przed sosnami a teraz wymyśliłam bardziej w rogu.
Sprowokowałaś mnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:36, 12 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Asia ja derenie rozmnażałam z patyków z powodzeniem oczywiście


Mnie też się udało kiedyś ale pobierałam latem, teraz przy cięciu tyle gałązek, szkoda by się marnowały
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:24, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Hmmm....
Myślę i myślę nad tymi oczarami ale w zasadzie nic nie wymyśliłam. Coś nie chcą mi wejść tam, gdzie chcę żeby weszły
Może jeden, ale chciałam trzy. Zachłanna jestem
Najpierw chciałam je wcisnąć pod sosny - raczej za sucho. Teraz kombinuję w rogu między sosnami a brzozami ale chciałam tam tego klona jakiegoś i znów dooopa bo mi to nie gra, ten klon i oczary. A może pokombinować coś nie po jednej stronie ścieżki a przenieść coś też na tę drugą stronę?

Rysunek poglądowy jakby ktoś coś
Nic nie zaznaczałam bo nic nie wymyśliłam



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 09:39, 13 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A dwie sztuki? Jedna między Pissardii a brzozami, a druga między brzozami i sosnami?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 09:43, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)
A dwie sztuki? Jedna między Pissardii a brzozami, a druga między brzozami i sosnami?


Między Pissardii a brzozami już mam obsadzone. Wolne jest od brzóz w kierunku sosen, cały ten róg i po drugiej stronie ścieżki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 09:44, 13 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A gdzieś w okolicach garaży na końcu wjazdu?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zana 09:51, 13 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Sorry, ja u Ciebie na tych obszarach to się chyba nigdy nie połapię co już masz a co jeszcze wolne. No to jeden między brzozy i sosny wchodzi. Nie wiem tylko czy mu tam za sucho nie będzie, ale skoro rodki przy sosnach rosną, to dlaczego oczar ma nie rosnąć?
Po drugiej stronie ścieżki oznacza tę przestrzeń półkolistą pomiędzy niwakiem i świerkami? Hmm, to ja nie wiem. One docelowo bardzo duże rosną, 3-4 metry. Ale za to bardzo wolno. No ale ponoć bardzo nie lubią cięcia. Chyba lepiej by było jakby były rozrzucone po ogrodzie niż posadzone tak blisko siebie. Wtedy masz kilka pięknych kolorowych punktów w ogrodzie zimową porą
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 09:54, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
A gdzieś w okolicach garaży na końcu wjazdu?


Ha, czułam przez skórę że myślisz bardziej o tym miejscu. Derenie ciemierniki, oczary. Trochę tam wygwizdów jest. Nim żywopłoty urosną to jeszcze ho, ho zważywszy, że dopiero będę je sadzić i raczej będą tycie wyjściowo. Choć tu by mi się podobało bo miałabym szansę je oglądać kwitnące bez potrzeby specjalnej wycieczki w tym celu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:03, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)
Sorry, ja u Ciebie na tych obszarach to się chyba nigdy nie połapię co już masz a co jeszcze wolne. No to jeden między brzozy i sosny wchodzi. Nie wiem tylko czy mu tam za sucho nie będzie, ale skoro rodki przy sosnach rosną, to dlaczego oczar ma nie rosnąć?
Po drugiej stronie ścieżki oznacza tę przestrzeń półkolistą pomiędzy niwakiem i świerkami? Hmm, to ja nie wiem. One docelowo bardzo duże rosną, 3-4 metry. Ale za to bardzo wolno. No ale ponoć bardzo nie lubią cięcia. Chyba lepiej by było jakby były rozrzucone po ogrodzie niż posadzone tak blisko siebie. Wtedy masz kilka pięknych kolorowych punktów w ogrodzie zimową porą


Myślałam raczej o ich zgrupowaniu by dawały razem fajny efekt. Sporo miejsca potrzeba na takie nasadzenie, wiem ale miejsca dużo niby mam. Chyba Pszczółka ma rację, że na wjeździe było by im lepiej(i mnie)
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:06, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tyle, że te rajskie jabłonki, oczary, derenie. Coś tłoczno się robi. Da się to pogodzić?

No to jeszcze wjazdowa

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies