Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 16:13, 10 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
mrokasia napisał(a)
No, muszę przyznać, że te kupy kamieni i betonów robią wrażenie .


Teraz to już tylko wspomnienie ale były momenty, że prawie mi się odechciewało tego wszystkiego. Masakra
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 16:24, 10 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
sylwia_slomczewska napisał(a)
Często gonienie króliczka daje więcej satysfakcji niż fakt złapania go. Ale myślę, że efekty Waszej pracy będą mega satysfakcjonujące i zachwycające bo już pierwsze widać, a roboty zrobione mocJak będzie brakować to znowu coś wymyślisz tylko już pewnie nie na taką skalę


Ech, nie wiem czy wiedząc jaki rozmiar przybieże ta rewolucja w ogóle bym się na nią porywała. Zaczynając myślałam, że trochę pozmieniam kształty rabat, nasadzenia. Później doszłam do wniosku, że takie podejście mnie nie zadowoli. I tak poooszłooo.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 18:11, 10 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Z gonieniem króliczka się zgadzam - jak kopię i przygotowuję ziemię to oczyma wyobraźni widzę tu cudowne rabaty, a potem nasadzę wg mojego planu-nie planu .... i wygląda różnie
Ale Ty, Asiu, masz dobre wyczucie ogrodowe, co widać wyraźnie Powinnaś zakładać ogrody
____________________
Ela Motylogród
Monia81 18:42, 10 lut 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Margerytka40 napisał(a)


Zaczynając myślałam, że trochę pozmieniam kształty rabat, nasadzenia. Później doszłam do wniosku, że takie podejście mnie nie zadowoli. I tak poooszłooo.



No ja też tak myślałam, ale wyszło inaczej, no i teraz wychodzi nam to na dobre
buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
m_gocha 19:46, 10 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Margerytka40 napisał(a)
Wszyscy już wariujemy od burości, szerości. Przywołujemy kolorowe widoczki. Ja też siedzę i przeglądam fotki z sezonu. Porównuję zmiany, patrzę co by tu jeszcze. Stworzyłam swój prywatny ranking widoczków. Pokażę trzy moim zdaniem naj





Ranking widoczków mniamniuśny
Widoczki do schrupania
A tak już poważniej - ślicznie psze Pani! Rewelacyjne zmiany!
Kocimiętka superowa. Chyba znów zacznę jej się przyglądać kiedyś miałam ale wciąż mi się pokładała. I trochę obawiam sie kocurów bo tych w okolicy plącze się sporo. Ale w ostatnim Rok w ogrodzie prowadzący wspomniał, że zawarty w niej związek chemiczney zwany nepetalaktonem z jednej strony przyciąga koty ale z drugiej odstrasza muchy, komary ale też myszy i nornice. A te ostatnie ostatnio buszują u mnie że hej!

Asia na ostatnim zdjęciu to dereń? Jeżeli tak to jaka odmiana i czy wyprowadziłaś z krzewu na formę drzewka?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margerytka40 20:24, 10 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
m_gocha napisał(a)
Ranking widoczków mniamniuśny
Widoczki do schrupania
A tak już poważniej - ślicznie psze Pani! Rewelacyjne zmiany!
Kocimiętka superowa. Chyba znów zacznę jej się przyglądać kiedyś miałam ale wciąż mi się pokładała. I trochę obawiam sie kocurów bo tych w okolicy plącze się sporo. Ale w ostatnim Rok w ogrodzie prowadzący wspomniał, że zawarty w niej związek chemiczney zwany nepetalaktonem z jednej strony przyciąga koty ale z drugiej odstrasza muchy, komary ale też myszy i nornice. A te ostatnie ostatnio buszują u mnie że hej!

Asia na ostatnim zdjęciu to dereń? Jeżeli tak to jaka odmiana i czy wyprowadziłaś z krzewu na formę drzewka?


Zamówiłam jakąś nową odmianę kocimiętki, bardziej compaktową, niziutką, będę testować. Ta moja rośnie na patelni, może dlatego aż tak się nie wykłada. Uwielbiam ją i chyba jeszcze jakieś gdzieś wcisnę. Bardziej mi się podoba niż szałwia.
Tak, to dereń Kousa. Zwykły, nie odmianowy wyprowadzony na drzewko.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:27, 10 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Monia81 napisał(a)



No ja też tak myślałam, ale wyszło inaczej, no i teraz wychodzi nam to na dobre
buziaki


Tak, tak. Nie żałuję
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:37, 10 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Mariposa napisał(a)
Z gonieniem króliczka się zgadzam - jak kopię i przygotowuję ziemię to oczyma wyobraźni widzę tu cudowne rabaty, a potem nasadzę wg mojego planu-nie planu .... i wygląda różnie
Ale Ty, Asiu, masz dobre wyczucie ogrodowe, co widać wyraźnie Powinnaś zakładać ogrody


Elu
Jaaaa? Zakładanie ogrodów!??? Mamuniu, poszłabym z torbami. Wiesz u siebie mogę przesadzać, kombinować i jak coś nie tak znów przesadzać i znów.... Tak to trochę jest. Może ostatnimi czasy ździebełko lepiej to wychodzi, to prawda ale gdzie ja do zakładania. Czasem koleżanki w pracy się radzą co do roślin ale to tyle
A swoim rabatkom daj czas, masz jeszcze wszystko młodziutkie. Wiem, to trudne bo chciałoby się od razu woow, sama też tak mam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 13:26, 11 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Asia piękne widoki

Bardzo dużo pracy wykonaliście, ale było warto
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Gruszka_na_w... 18:12, 11 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)


Teraz to już tylko wspomnienie ale były momenty, że prawie mi się odechciewało tego wszystkiego. Masakra
'

Dobrze, że Ci sie nie odechciało. Dzięki temu mamy zapewnioną spora dawkę pięknych widoków i przyjemną lekturę(ach, te rozterki!).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies