Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Zana 10:15, 13 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Margerytka40 napisał(a)
Tyle, że te rajskie jabłonki, oczary, derenie. Coś tłoczno się robi. Da się to pogodzić?


Hmmm, jakoś tak to jest, że mamy zwiększone apetyty na to co akurat jest o danej porze roku na topie. Teraz są oczary i nawet mnie już zaczęły chodzić po głowie, choć to trochę bez sensu bo raz, że mam jednak małą działkę, dwa zimą i tak mnie tam nie ma, więc po co mi to ich kwitnienie teraz? No, ale jak dziewczyny pokazują te piękne kwiatki o tej szaro-burej porze roku no to pożądanie samo się budzi
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 10:21, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)


Hmmm, jakoś tak to jest, że mamy zwiększone apetyty na to co akurat jest o danej porze roku na topie. Teraz są oczary i nawet mnie już zaczęły chodzić po głowie, choć to trochę bez sensu bo raz, że mam jednak małą działkę, dwa zimą i tak mnie tam nie ma, więc po co mi to ich kwitnienie teraz? No, ale jak dziewczyny pokazują te piękne kwiatki o tej szaro-burej porze roku no to pożądanie samo się budzi


No tak to już jest. Zauważyłam nawet, że w zależności o jakiej porze roku obsadza się kawałek to zawsze najwięcej jest roślin na nim atrakcyjnych właśnie wtedy. Najlepiej było by mieć doniczkowe rabaty i zmieniać aranżację
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 10:23, 13 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)


Ha, czułam przez skórę że myślisz bardziej o tym miejscu. Derenie ciemierniki, oczary. Trochę tam wygwizdów jest. Nim żywopłoty urosną to jeszcze ho, ho zważywszy, że dopiero będę je sadzić i raczej będą tycie wyjściowo. Choć tu by mi się podobało bo miałabym szansę je oglądać kwitnące bez potrzeby specjalnej wycieczki w tym celu


No i co mogę powiedzieć?

Nic.

To projekt na lata. Nie musi być od razu.


Mam wrażenie, że ta lewa strona jest już taka dopełniona szkieletowo i pokrojowo.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:28, 13 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zana napisał(a)


Hmmm, jakoś tak to jest, że mamy zwiększone apetyty na to co akurat jest o danej porze roku na topie. Teraz są oczary i nawet mnie już zaczęły chodzić po głowie, choć to trochę bez sensu bo raz, że mam jednak małą działkę, dwa zimą i tak mnie tam nie ma, więc po co mi to ich kwitnienie teraz? No, ale jak dziewczyny pokazują te piękne kwiatki o tej szaro-burej porze roku no to pożądanie samo się budzi




Hmmm, upychamy u Margerytki te oczary. Ma warunki.

Ja sobie myślę, że warto dosmaczać ogród na wczesną wiosnę, bo te rośliny potem są takie dyskretne.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 10:29, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)


No i co mogę powiedzieć?

Nic.

To projekt na lata. Nie musi być od razu.


Mam wrażenie, że ta lewa strona jest już taka dopełniona szkieletowo i pokrojowo.


Wiadomo, że na lata. Mam nadzieję kiedyś doczekać efektów. Chyba nawet była bym skłonna wybulić na spore już te oczary. Tylko tak myślę że albo oczary albo jabłonki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:38, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jeszcze z innej beczki, choć nie do końca z innej bo cały czas pracuję nad wizerunkiem wjazdowej i ewentualnym wepchnięciu tych oczarów. Zafascynowana jestem na maksa projektami Acres Wild i zastanawia mnie jedno, w tych aranżacjach derenie nie są jakieś wielkie. Są cięte nisko? Bo w takim dywaniku dereniowym to oczary były by ok
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 11:18, 13 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam gazety z artykułami o nich. Te odmiany dereni przez nich stosowane to Midwinter Fire, Anny's Winter Orange, Cardinal, Baton Rouge, IH, sibirica Variegata i na pewno są cięte czasami.

Może jedna duża jabłonka?

Jak dorosły oczar ma 3-4 m a dereń jest na 1,5 - 2,0 (to proporcje są zachowane)?

Ale może bardziej z boku? Inaczej to robi się masa listowia w sezonie.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 11:30, 13 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
O magnoliach też piszą, ze cięcia nie lubią a my już wiemy, ze można je ciąć z powodzeniem, podobnie jak lilaki. Złotokap też nie lubi, a umiejętnie przycięty zyskuje na wyglądzie....więc może i z oczarami jest podobnie? Ktoś wie czemu nie lubią cięcia?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 11:53, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Myślałam o pasie dereni za oczarami. Chyba by się zmieścił. Tak na szybko tylko orientacyjnie



Zostawiam ten kawałek bezpośrednio przy parkingu bo tam myślałam o jakichś zimozielonych celem zasłonięcia.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:54, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
O magnoliach też piszą, ze cięcia nie lubią a my już wiemy, ze można je ciąć z powodzeniem, podobnie jak lilaki. Złotokap też nie lubi, a umiejętnie przycięty zyskuje na wyglądzie....więc może i z oczarami jest podobnie? Ktoś wie czemu nie lubią cięcia?


No właśnie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies