Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 19:51, 03 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


Tak, wiosna jak widac, ze juz ruszyla. Pewnie byla trzymana w tunelu. Przyzwyczaj ja troche do normalnych warunkow, a potem mozesz dzielic Moze byc, ze w pierwszym roku po podziale nie zakwitnie, dopiero w drugim.


W przyszłym tygodniu już ma być cieplej to będę ją hartować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:56, 03 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Asia gdzie ty tę stipę wyczaiłaś?
Zaraz sobie o niej poczytam


Tu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:59, 03 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)

Juz widzę spore kepy
Moja jakos słabo ale nie dbałam o nią wcale


Zobaczymy jak sobie u mnie poradzi. Ona chyba nie jest specjalnie wymagająca, stanowisko tylko musi mieć dobre i drenaż.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 20:20, 03 kwi 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


Tu
Byłam czytałam fajna ta stipa tylko cena hm.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 20:30, 03 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Byłam czytałam fajna ta stipa tylko cena hm.


No tania nie jest. Jednak sadzonka na prawdę duża. Myślę, że spokojnie 3 szt z niej będą i to całkiem spore a to już obniża koszty
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 19:15, 04 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Poszalałaś z tą stipą! 5l pojemnik, faktycznie gigant.

Ale sporo różni się od Pony Tails, nie znam się, ale mnie się raczej z jakimś śmiałkiem kojarzy.
____________________
Ela Motylogród
Mirka 20:17, 04 kwi 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Pomyślę jeszcze nad zakupem tej stipy
Asia a teraz mi pomóż
Na nowej rabacie posadziłam tawułę Golden Princes,Kocimiętka WL,Trzcinnik KF . W pleckach będą tuje .
Chcę jeszcze dosadzić Rozchodnika .
Czy nie za dużo grzybków w barszcz?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 22:01, 04 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Pomyślę jeszcze nad zakupem tej stipy
Asia a teraz mi pomóż
Na nowej rabacie posadziłam tawułę Golden Princes,Kocimiętka WL,Trzcinnik KF . W pleckach będą tuje .
Chcę jeszcze dosadzić Rozchodnika .
Czy nie za dużo grzybków w barszcz?


Wszystko zależy jak to rozmieścisz. Tak myślę. Kocimiętka w czasie kwitnienia spora jest. Trzeba by tak to ułożyć by nie zasłaniała rozchodników. Chcesz je pomieszać nieregularnie czy pasami sadzić?
Problemem może też być okres atrakcyjności. Gdy rozchodniki kwitną kocimiętka w zasadzie przestaje.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:05, 04 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Poszalałaś z tą stipą! 5l pojemnik, faktycznie gigant.

Ale sporo różni się od Pony Tails, nie znam się, ale mnie się raczej z jakimś śmiałkiem kojarzy.


W porównaniu z PT to gigant, nie bez powodu tak się nazywa
Sadzonka wielka, będzie co podzielić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 22:05, 04 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)
Już w tamtym sezonie miałam podejrzenia, że coś złego dzieje się z jedną śś Robin Hill. Łuszczy jej się kora na pniu i są jakby takie wżery. Poniżej tego miejsca gałązki są ładne, mają grube pąki. Powyżej są ledwo żywe. Niby nie pękają po zgięciu ale zupełnie inaczej wyglądają niż te niżej i nie wiem czy w ogóle listki się rozwiną. Nie wygląda to dobrze. Wszystko na wysokości 1, 70.



Mam tylko nadzieję, że to nie zaraza ogniowa.


Asiu ,

Oj jaka szkoda
Może jest jeszcze nadzieja
To już duże drzewko ,
Szkoda jakby miało się zmarnować
Daj później znać czy udało się uratować


____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies