Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Mirka 22:15, 04 kwi 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


Wszystko zależy jak to rozmieścisz. Tak myślę. Kocimiętka w czasie kwitnienia spora jest. Trzeba by tak to ułożyć by nie zasłaniała rozchodników. Chcesz je pomieszać nieregularnie czy pasami sadzić?
Problemem może też być okres atrakcyjności. Gdy rozchodniki kwitną kocimiętka w zasadzie przestaje.

Asia wszystko mam porozrzucane po rabacie.Jakoś wolę tak. Mam jeszcze Liatry różowe i Perowskie.
Dosadzić?
Co na brzeg rabaty dać?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 22:27, 04 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)

Asia wszystko mam porozrzucane po rabacie.Jakoś wolę tak. Mam jeszcze Liatry różowe i Perowskie.
Dosadzić?
Co na brzeg rabaty dać?


Aż sprawdziłam zdjęcia z lata i jesieni pod kątem tych okresów atrakcyjnych i wiesz co, może to być fajne połączenie te rozchodniki i kocimiętka. Ja jak wiesz staram się u siebie nie dawać zbyt wielu gatunków na jednej rabacie i osobiście już bym tam nic nie dawała. Może sprawdź najpierw jak to będzie się prezentować i ewentualnie jesienią dosadzisz? Na brzegu dałabym i kocimiętkę i rozchodniki, te drugie w większych grupach. Kocimiętki dawaj po 2, 3 szt.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:35, 04 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)


Podjęłam już decyzję i wytnę tę chorą górę. Trochę będzię _le to wyglądać jakiś czas ale może da się uratować drzewko.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 09:24, 06 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Asiu, martwiłam się o bodziszka Rozanne, że za słabo go okryłam i zmarzł, ale uff, wychodzi powoli
Czy Hameln tak późno startuje? W zasadzie prawie nic jeszcze nie widać w kępach?
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 12:07, 07 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Asiu, martwiłam się o bodziszka Rozanne, że za słabo go okryłam i zmarzł, ale uff, wychodzi powoli
Czy Hameln tak późno startuje? W zasadzie prawie nic jeszcze nie widać w kępach?


Rozplenice mają jeszcze czas, spokojnie Elu. Bodziszków nie okrywam nigdy. Nie przyszło mi do głowy by to robić. Z resztą ja nie okrywam niczego
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nikita 08:36, 13 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Oj widzę, że znowu coś działasz...tym razem kombinujesz w zakątku magnoliowy?
A ja poszukuję jakiejś trawy (nie za wysokiej...tak do 50 cm)żeby posadzić razem z różą (np. Fairy). Co możesz polecić? Najlepiej, żeby ta trawa nie ginęła na zimę...może carex? Albo sesleria?
Masz seslerię...jak ona zachowuje się zimą?

Pozdrawiam w Lany Poniedziałek.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nowa12 17:11, 13 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
U mnie też rozplenice jeszcze suche. Tylko niektóre coś tam zielonego pokazują.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 17:18, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nikita napisał(a)
Oj widzę, że znowu coś działasz...tym razem kombinujesz w zakątku magnoliowy?
A ja poszukuję jakiejś trawy (nie za wysokiej...tak do 50 cm)żeby posadzić razem z różą (np. Fairy). Co możesz polecić? Najlepiej, żeby ta trawa nie ginęła na zimę...może carex? Albo sesleria?
Masz seslerię...jak ona zachowuje się zimą?

Pozdrawiam w Lany Poniedziałek.


Seslerie zimą nie giną. Mam jesienną i Heufleriana. Tę drugą właśnie na różance w sporej ilości. Właśnie się nią zachwycam już od lutego. Chyba nareszcie przypasowała jej miejscówka. Zdjęcie z wczoraj



Latem będą tu jeszcze herbaciane róże i bordowe jarzmianki
Chyba pasowałaby do róż też stipa albo carex montana. Ta druga zimą co prawda jest taka sobie ale bardzo szybko rusza po cięciu wiosennym.
W kąciku magnoliowym w zasadzie już posadziłam co tam miałam zaplanowane. Efekt póki co nie widoczny więc i nie pokazuję. Od jutra zacznę tę rabatę na której ma być ciurkadełko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:24, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kilka fotek ku pamięci
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:28, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies