Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 17:52, 01 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
szybki Bill z Ciebie czyli śmiałek wykopany cały ,ale nie wyrzucaj ,bo innym się przyda ja bym chętnie ze 3 sadzoneczki Ci ukradła ,ale mam za daleko

i jak wygląda z seslerią ?


Na razie to nie wygląda, sesleria dzielona to wiadomo. Oby tylko się przyjęła choć jakby nie, mam jeszcze z czego dzielić. Śmiałki zostawiłam trzy duże kępy, reszta poszła na kompost. Te moje wszystkie z dwóch sadzone były podzielone. One bardzo fajnie się dzielą i przyjmują bez problemu. Nie mam gdzie przechować tyłu sadzone. No szkoda, że nie mieszkasz bliżej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 18:05, 01 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)
Wczoraj się uśmiałam z mojego M. Jak przyjechał z pracy i zobaczył tę nowo wyznaczoną ścieżkę to wiecie co powiedział? "To takie szerokie ma być?". No ewenement, mało który tu na forum nie broni trawki



hihihi
co ci faceci mają z tą trawą hihihihi
taki facet to skarb , pilnuj żeby upodobań nie zmienił
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 19:31, 01 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)



hihihi
co ci faceci mają z tą trawą hihihihi
taki facet to skarb , pilnuj żeby upodobań nie zmienił


E, już raczej nie zmieni. Bardzo docenia, że ma mniej do koszenia teraz. Chyba spoglądając na ścieżkę i dziwiąc się, że tak szeroko właśnie koszenie miał na myśli.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:50, 01 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak sobie znowu rysuję żeby się natchnąć może. Chcę pod te brzozy pomiędzy seslerie dosadzić jakieś krzewy. Czerwony pas z przodu to red baron póki co, może berberysy kiedyś ale w sumie nie musi być nic czerwonego jeśli miało by się z przyszłymi krzewami nie zgrać. Dorysowane drzewo po prawej to klon Princeton Gold. Pod klonem jeszcze się waham co do nasadzeń. Testuję rodki

Może coś się Wam nasunie co pod brzozy?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:28, 01 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja chyba skłaniam się ku trzmielinom compakta
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 23:16, 01 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Podoba mi się pomysł na coś czerwonego/bordowego przed brzozami - fajnie nawiązuje do przebarwiających hortensji. Super jest to, że wymyśliłaś nie jeden pas a trójkąt, fajnie pasuje do kształtu rabaty.

Kule najlepiej zimozielone widzę pod brzozami w 100%, to pewniak Asiu i będzie do kul bukszpanowych pasował.

Zielony pasek to sesleria? Podoba mi się ta trawa na fotkach, sama mam kilka sztuk. W cieniu jest zielona, na słońcu żółta. Ktoś pisał, że nie lubi dobrej gleby i dlatego może być zielona. Myślę, że pod brzozami spokojnie da radę.

Znalazłam ciekawe podsumowanie rabaty brzozowej.
https://www.instagram.com/p/B6Q7eHUlYbr/

Mnie pomogły fotki Agnieszki i chyba będę przerabiać swoją nową brzozową.
Doszłam do wniosku, że jak pod brzozami za dużo się dzieje to strasznie mnie to męczy. Brzozy same w sobie są już tak mocnym akcentem, że za dużo dobra pod nimi robi duży misz masz.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 07:14, 02 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)
Podoba mi się pomysł na coś czerwonego/bordowego przed brzozami - fajnie nawiązuje do przebarwiających hortensji. Super jest to, że wymyśliłaś nie jeden pas a trójkąt, fajnie pasuje do kształtu rabaty.

Kule najlepiej zimozielone widzę pod brzozami w 100%, to pewniak Asiu i będzie do kul bukszpanowych pasował.

Zielony pasek to sesleria? Podoba mi się ta trawa na fotkach, sama mam kilka sztuk. W cieniu jest zielona, na słońcu żółta. Ktoś pisał, że nie lubi dobrej gleby i dlatego może być zielona. Myślę, że pod brzozami spokojnie da radę.

Znalazłam ciekawe podsumowanie rabaty brzozowej.
https://www.instagram.com/p/B6Q7eHUlYbr/

Mnie pomogły fotki Agnieszki i chyba będę przerabiać swoją nową brzozową.
Doszłam do wniosku, że jak pod brzozami za dużo się dzieje to strasznie mnie to męczy. Brzozy same w sobie są już tak mocnym akcentem, że za dużo dobra pod nimi robi duży misz masz.


Gdzieś podświadomie widziałam pod tymi brzozami kuliste formy co zresztą widać po rysunku. Tylko skupiłam się na liściastych a w sumie masz rację, może zastosować najprostsze rozwiązanie i niech by były zimozielone. Cisy? Mam jeszcze kilka cisów baccata i one nadają się by kule z nich zrobić. Kiedyś spore kuliszcza z nich będą.
Z seslerią zobaczymy, nie będę się przy niej upierać gdyby nie chciała tam rosnąć. Na razie dość wilgotno tam jest i tego się trochę obawiam ale pewnie z czasem korzenie brzozowe zrobią swoje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 07:41, 02 paź 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Popieram pomysł z kulkami cisowymi - zdaje się, że w tej okolicy nie masz nic zimozielonego, to byłyby akurat.

Ścieżka wymiata


Kiedyś rozważałaś zrobienie tam jakiejś ścieżki utwardzonej od podjazdu.
Aktualne czy zrezygnowałaś?
To była jedna z opcji:

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 07:49, 02 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu jak najbardziej rozważam tam tą utwardzoną ścieżkę, to pieśń przyszłości póki co, takie tam smaczki na koniec. Popierasz cisy? Może kiedyś wetknę tam jeszcze ale już pojedyńczo jakieś trawiszcza typu molinie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 08:41, 02 paź 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Popieram cisy i molinie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies