Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:05, 01 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MartaCho napisał(a)
A mój ostatnio powiedział, żebym zrobiła rabatkę wzdłuż chodnika- przed oknem kuchennym, przejście do tarasu, bo co roku wypala tam trawę. Miód na serce! Więc jak tylko już skończymy sezon, to zgłoszę się z planowaniem


Fajnie, będzie nowa rabatka
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 09:23, 01 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Asia ...... faktycznie Twój to ewenement ....trawnika nie broni ,drzewa wycina ...nie za dobrze masz ( taki żarcik )

fajne te roszady porobiłaś
nabrała rabata klasy i oddechu

ciekawi mnie co tam namieszasz pod brzozami -bo skoro już Ci coś nie gra ,to napewno pozmieniasz

ja też tak mam -choćby i tysiąc osób mówiło ,że fajnie ,to jak mi nie pasuje ,to i tak rozkopię i zmienię .....nawet po kilka razy

Buziaki


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
deszczowymaj 10:02, 01 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Margerytka40 napisał(a)
Wczoraj się uśmiałam z mojego M. Jak przyjechał z pracy i zobaczył tę nowo wyznaczoną ścieżkę to wiecie co powiedział? "To takie szerokie ma być?". No ewenement, mało który tu na forum nie broni trawki


Haha faceci

Asiu a jak szeroka jest Twoja ścieżka ?
Bo wiesz ..hehe ja robię podobną moja ma 1,5m szerokości ..Twoja pewnie szersza bo i ogród 3x większy

Twój eM to chociaż zobaczył ścieżkę ..bo mój to jeszcze nie mam wycięty kształt i powoli zrywam resztę darni ..i wczoraj mówię do niego ..no chodź zobacz jak ta ścieżka wygląda , czy Ci odpowiada taka szerkość mój eM na to : Po co mam tam teraz iść ? przecież kiedyś na pewno tamtędy przejdę to zobaczę Buhahahaaa
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Margerytka40 11:30, 01 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
deszczowymaj napisał(a)


Haha faceci

Asiu a jak szeroka jest Twoja ścieżka ?
Bo wiesz ..hehe ja robię podobną moja ma 1,5m szerokości ..Twoja pewnie szersza bo i ogród 3x większy

Twój eM to chociaż zobaczył ścieżkę ..bo mój to jeszcze nie mam wycięty kształt i powoli zrywam resztę darni ..i wczoraj mówię do niego ..no chodź zobacz jak ta ścieżka wygląda , czy Ci odpowiada taka szerkość mój eM na to : Po co mam tam teraz iść ? przecież kiedyś na pewno tamtędy przejdę to zobaczę Buhahahaaa


Aż zmierzyłam , 2,40 mi wyszło. Wytyczałam na oko, może jeszcze jakieś drobne zmiany będą ale wydaje mi się tak dobrze. Przy tych wielkich rabatach węższa powodowała by u mnie poczucie klaustrofobii. Szczerze to jeszcze się zastanawiam czy jej delikatnie nie poszerzyć. Przy samej ścieżce będą raczej niziutkie, dywanowe nasadzenia to powinno być dobrze. Ja to się cieszę, że mój M nie lata i nie sprawdza, mam święty spokój. Widać, że mu się podoba to mam wolną rękę. Podśmiechuje się tylko że mnie jak biegam z doniczkami ale ja sama się z siebie śmieję to co jemu się dziwić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:35, 01 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia ...... faktycznie Twój to ewenement ....trawnika nie broni ,drzewa wycina ...nie za dobrze masz ( taki żarcik )

fajne te roszady porobiłaś
nabrała rabata klasy i oddechu

ciekawi mnie co tam namieszasz pod brzozami -bo skoro już Ci coś nie gra ,to napewno pozmieniasz

ja też tak mam -choćby i tysiąc osób mówiło ,że fajnie ,to jak mi nie pasuje ,to i tak rozkopię i zmienię .....nawet po kilka razy

Buziaki




Właśnie sprawdzałam czy starczyło by mi sadzonek seslerii po podziale i starczy. Łapki mnie swędzą i pewnie zaraz wyciepę te śmiałki. Zostawię że trzy jakby co w przechowalniku. Jak dojdę do wniosku, że było z nimi lepiej będzie do podziału jak znalazł. Boszszsz odbija mi chyba
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 11:59, 01 paź 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Asiu podziwiam ,że jesteś niezmordowana i planujesz kolejne tetrisy ja mam jesiennego lenia w tą pogodę
Seslerię też mam na brzozowej

Macham

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MiluniaB 14:50, 01 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Podoba mi się pomysł na ścieżkę miedzy rabatami. Wyobrażam już sobie jak będzie pięknie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Margerytka40 17:21, 01 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Asiu podziwiam ,że jesteś niezmordowana i planujesz kolejne tetrisy ja mam jesiennego lenia w tą pogodę
Seslerię też mam na brzozowej

Macham



Pogoda faktycznie nie nastraja. U mnie do południa jak cię mogę a po południu ciągle mży albo nawet pada. Z jednej strony dobrze, zimozielone dostają wody na zimę ale robota kiepsko idzie. Podobno od jutra ma być lepiej, przynajmniej w centrum. Trochę na to liczę. Wygospodarowałam kilka wolnych dni to chciałabym je wykorzystać. Dziś zrobiłam zamianę. To tak prosto się pisze ale wykopać ok 50 kęp śmiałka i podzielić oraz wsadzić seslerie w to miejsce to trochę poczułam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:26, 01 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MiluniaB napisał(a)
Podoba mi się pomysł na ścieżkę miedzy rabatami. Wyobrażam już sobie jak będzie pięknie


Tak tam ta ścieżka była zaplanowana. Jak już bym chciała by tam było obsadzone ale pewnie nie zdążę już do zimy. Może i lepiej bo jeszcze przeanalizuję plany nasadzeniowe. Już wiem, że trochę inaczej bym chciała niż pierwotnie myślałam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 17:43, 01 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
szybki Bill z Ciebie czyli śmiałek wykopany cały ,ale nie wyrzucaj ,bo innym się przyda ja bym chętnie ze 3 sadzoneczki Ci ukradła ,ale mam za daleko

i jak wygląda z seslerią ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies