Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

deszczowymaj 11:18, 29 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
mrokasia napisał(a)
Może niekoniecznie molinie ale może seslerie? szczególnie, że jak mówisz tam sporo słońca jest. Ale sprawdzisz w przyszłym roku jak to gra.


Kasiu ja w tym roku posadziłam seslerie przed hortkami ..i powiem Ci ,że nijak mi się to widzi takie zbyt sterczące jak dla mnie są jednak wolę trawy bardziej falujące..rozłożyste coś jak stipa i/lub hakone .

I teraz myślę na co by je tu wymienić ..

Oczywiście Asi takie zestawienie może przypaść do gustu
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Margerytka40 11:40, 29 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
deszczowymaj napisał(a)


Asik pracusiu ale dałaś czadu pobiłaś chyba wszelkie rekordy w przekopkach

ja bym to przez tydzień robiła


Jak sobie coś uplanuję to wiesz, nie ma zmiłuj. Choćby mnie noc zastała
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:43, 29 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Asia, fajnie po tej przeróbce na frontowej. Tak trochę więcej oddechu jest . Tylko jakoś te hosty mi tam nie grają, trawy bardziej mi się widziały . Może niekoniecznie molinie ale może seslerie? szczególnie, że jak mówisz tam sporo słońca jest. Ale sprawdzisz w przyszłym roku jak to gra.


Prawdę mówiąc to mierzyłam seslerie i nie podobało mi się, hosty najbardziej ale co wyjdzie, jeszcze pewnie będę kombinować.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:45, 29 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
deszczowymaj napisał(a)


Kasiu ja w tym roku posadziłam seslerie przed hortkami ..i powiem Ci ,że nijak mi się to widzi takie zbyt sterczące jak dla mnie są jednak wolę trawy bardziej falujące..rozłożyste coś jak stipa i/lub hakone .

I teraz myślę na co by je tu wymienić ..

Oczywiście Asi takie zestawienie może przypaść do gustu


Hakonki zajmą mi tam za dużo miejsca i pożrą szałwię
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:54, 29 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No to mam następny odjazd. Wycięłam Śmiałki żeby wsadzić cebulowe i wiecie co stwierdziłam, że czuję ulgę, że tych śmiałków tam nie ma. Zaczynam myśleć by z nich zrezygnować. Chyba lepiej by pod brzozami wyglądały niższe trawy. Tak nie widać pni brzóz i dereni. Nie wiem. Chodzi mi po głowie pewien plan. Dać pod brzozy seslerie i wcisnąć tam jeszcze jakieś niewysokie krzewy np. derenie White Gold takie jak pod Pissardii, cięte albo kaliny compactum albo trzmieliny, irgi. Straszny mam tam teraz bajzel, ogarnę to cyknę fotkę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 12:06, 29 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Margerytka40 napisał(a)
No to mam następny odjazd. Wycięłam Śmiałki żeby wsadzić cebulowe i wiecie co stwierdziłam, że czuję ulgę, że tych śmiałków tam nie ma. Zaczynam myśleć by z nich zrezygnować. Chyba lepiej by pod brzozami wyglądały niższe trawy. Tak nie widać pni brzóz i dereni. Nie wiem. Chodzi mi po głowie pewien plan. Dać pod brzozy seslerie i wcisnąć tam jeszcze jakieś niewysokie krzewy np. derenie White Gold takie jak pod Pissardii, cięte albo kaliny compactum albo trzmieliny, irgi. Straszny mam tam teraz bajzel, ogarnę to cyknę fotkę.


w zeszlym roku śmialki wszystkie oddalam i w tym sezonie mocno mi ich zabraklo i znowu dosadzalam. za to spod brzozy koniecznie musze usunac niebacznie tam posadzone sadzce. za ciasno, za gesto i brzozy nie widac. znowu wiosna sie urobie a moze jesienia to zrobie bedzie z bani.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 12:12, 29 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)


w zeszlym roku śmialki wszystkie oddalam i w tym sezonie mocno mi ich zabraklo i znowu dosadzalam. za to spod brzozy koniecznie musze usunac niebacznie tam posadzone sadzce. za ciasno, za gesto i brzozy nie widac. znowu wiosna sie urobie a moze jesienia to zrobie bedzie z bani.


Też chcę mieć z głowy wiosną i dlatego się tak teraz targam . Nie wiem co z tymi śmiałkami. Chyba parę sztuk jakby co zostawię w przechowalniku a spróbuję te seslerie tam. Sadźcce rosną wielkie. Ja wszystkie wyautowałam bo mi nie podobały się
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 12:32, 29 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
sadzce bardzo lubie ale jako "wtręty" w rabacie. posadze je bardziej jako plecki pod ogrodzeniem, nie ma tego duzo. w tym roku sadzce, horty, perovskie i rozchodniki mam bardzo brzydkie, wyjatkowo szybko stracily kolory i wigor. porównalam do ubieglorocznych fotek, tak jak wygladaja obecnie to rok temu wygladaly tak pod koniec pazdziernika.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 13:34, 29 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asia, Ty chyba cierpisz na zespół niespokojnych rąk
Ale doskonale rozumiem, jak coś w oku zgrzyta i się nie da...
Trzymam kciuki za przeróbki, ale pamiętaj - lepsze wrogiem dobrego
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Iwonka 16:30, 29 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Hortensje wyglądają super w takim rozbiciu. Żywopłocik już widać Fajnie elegancko zamyka rabatę. Hosty - sama zobaczysz czy się sprawdzą. Same liście fajne, ale jak zakwitną? Lubię kwitnące, ale nie w "nogach"
Asia a ty w końcu kupiłaś stipę giganteę? Pamiętam, że chciałaś.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies