Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:34, 08 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Krytyka jest bardzo różnie odbierana. Czy w formie aluzji, żeby nie urazić, czy tez wprost, żeby nie owijać w bawełnę. Posługując się twoim przykładem Agnieszko, podsuwając wprost pomysł na inne drzewo można usłyszeć w odpowiedzi mnóstwo argumentów na to, dlaczego właściciel jednak woli swój pomysł. Bardzo często słyszę też, że o gustach się nie dyskutuje, każdy ma inny itp. Zgadzam się z tym, ale tylko do pewnego stopnia. Zauważyłam, że ogrody traktuje się często po macoszemu i najważniejsze, to mała obslugowość. Chwasty mają nie rosnąć a drzewa mają nie gubić liści. Ogólnie najlepiej zrobić raz i juz się tym więcej nie zajmować. Naprawdę wiele osób straciło poczucie piękna jeśli chodzi o ogrody. Mam nawet wrażenie, że mylą je z wnętrzami, bo jak wytłumaczyć to, że ludzie oczekują od natury na zewnątrz, żeby była tak czysta jak np. salon? Który jednak też trzeba odkurzyć, umyć i posprzątać.
Np. tutaj
https://www.lkz.de/cms_media/module_img/2135/1067841_1_detailbig_5e1f61342f486.jpg

Czyściutko, prościutko, jak w salonie prawie, jedynie telewizora brakuje

Po trzech, czterech latach przychodzi rozczarowanie, bo rośliny zaczynają w takich warunkach chorować a pomiędzy kamieniami rosną chwasty w tym „brudzie” (próchnicy) który się w tych szczelinach wytworzył.

I z takim podejściem ja akurat się nie zgadzam i powtarzanie, że każdy ma inny gust to po prostu unikanie rozmów o takich problematycznych postawach.

Oj ulało mi się, bo już patrzeć nie mogę na nowe osiedla z takimi przedogródkami. Asiu, wybacz


Doskonale Cię rozumiem. Patrz post wyżej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 10:48, 08 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Margerytka40 napisał(a)


Ale wiesz jak to jest, nie każdy tak woli. Z niektórymi trzeba delikatnie i też trzeba to zrozumieć. Ja nie mam problemu z krytycznymi uwagami natomiast trudno mi krytykować innych, nawet delikatnie zwrócić uwagę. Wolę się wycofać. Nawet nie dawno oberwało mi się trochę i to w sumie dlatego, że próbowałam wybrnąć i nikogo nie urazić. Poproszono mnie o radę w sprawie nasadzeń. Na zdjęciach patrzę a tam maleńki ogródeczek za to cały w Kamieniu typu biała Marianna do tego czerwona kora... hmmm. Powaliło mnie trochę bo mocno naruszyło moje poczucie estetyki. Nie widziałam sensu sadzenia czegokolwiek w tym "czymś" bo wszystko wg mnie wyglądało by tam sztucznie. Jedyne co przychodziło mi na myśl to wywalenie tego wszystkiego ale nie mogłam tego powiedzieć. Właścicielka mocno się starała by stworzyć tę "uroczą" aranżację. Chciałam jakoś wybrnąć i nikogo nie urazić. Powiedziałam, że nie umiem doradzić (zgodnie z prawdą zresztą). Zostało to odebrane jako, że nie chcę. Odbiło mi się czkawką jednym słowem


Wiem, że nie każdy tak woli. Pisałam na swoim przykładzie .
Także jakbym Cię kiedyś zapytała o coś, to nie obawiaj się powiedzieć, że Ty „byś to wszystko wywaliła” (nawiazując do Twojego przykładu). Zrobię to, albo i nie, ale przynajmniej najpierw pomyślę o alternatywie.
Nie wiem, czy inni tak mają, ale czasami nie dostrzega się pewnych niby oczywistych i najprostszych rozwiązań, tylko się kombinuje.

Anda, pisząc o tym, że każdy ma inny gust miałam na myśli to, że może np. lubi tylko drzewa liściaste, a nie toleruje iglaków.

Dbanie o to, co już się ma, to co innego.
Ale to też czasami jest zależne od kilku czynników .
Przykładem może być mój „trawnik”, który nigdy nie będzie wyglądał „katalogowo”, bo poszłam na kompromis i pozwalam psom wszędzie biegać. Ale staram się, żeby nie było dołów, usuwam kretowiska i kosimy regularnie. Źle nie wygląda, ale jednak nie jest to co u Was. Mi to odpowiada (i uważam, że dbam o tą nawierzchnię), ale dla niektórych byłoby to nie do przyjęcia.
Ogrody bezobsługowe nie istnieją .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Margerytka40 11:04, 08 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jest zimą, jest śnieg







____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:07, 08 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758










____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 11:34, 08 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 13:04, 08 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, pięknie wygląda to rondo Widzę, że muszę przestudiować Twój wątek.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ania111 15:35, 08 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asia , super ,
w końcu i u nas śnieg

____________________
Ania Spelnione marzenie
Kasya 15:56, 08 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
No u was to fajna kołderka, zazdroszczę
Od razu jaśniej się robi
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
MiluniaB 16:47, 08 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
To dzisiejszy śnieg? O ludzie jaka gruba biała kołderka - marzę o takim śniegu u siebie. Przygnaj chmury do mnie
Bardzo miło się ogląda, oglądam trzeci raz
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Margerytka40 17:25, 08 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agatorek napisał(a)
super




Roocika napisał(a)
Asiu, pięknie wygląda to rondo Widzę, że muszę przestudiować Twój wątek.
Pozdrawiam serdecznie


Muszę chyba jakiś skrót zrobić bo uzbierało się tych stron, że trudno się odnaleźć. Może kiedyś, kiedyś na początek nowego wątku


Ania111 napisał(a)
Asia , super ,
w końcu i u nas śnieg



Pięknie jest

Kasya napisał(a)
No u was to fajna kołderka, zazdroszczę
Od razu jaśniej się robi



Zapowiadają mrozy więc dobrze, że trochę napadało. Jak już jest ta kalendarzowa zimą to niech będzie i śnieg. Nie lubię jak przychodzą spore mrozy bez śniegu bo wiem, że nie jest to dobre dla roślin

MiluniaB napisał(a)
To dzisiejszy śnieg? O ludzie jaka gruba biała kołderka - marzę o takim śniegu u siebie. Przygnaj chmury do mnie
Bardzo miło się ogląda, oglądam trzeci raz


Wczoraj w nocy padało ale zdjęcia dzisiejsze. Idę dmuchać

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies