Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Mariposa 22:18, 08 sty 2021


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
A jednak! Wiedziałam, że na tamtych różach się nie skończy
Będzie na pewno pięknie, Twój "czuj" jest nieomylny

A co Pissardii, zakochałam się w Twoich, zanim jeszcze cokolwiek zrobiłam na działce i to jest miłość niezmienna. Chyba jednak posadzę je na froncie, a co! - najwyżej zięć będzie kiedyś je ciąć... Ale muszę je mieć!
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 09:55, 09 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
A jednak! Wiedziałam, że na tamtych różach się nie skończy
Będzie na pewno pięknie, Twój "czuj" jest nieomylny

A co Pissardii, zakochałam się w Twoich, zanim jeszcze cokolwiek zrobiłam na działce i to jest miłość niezmienna. Chyba jednak posadzę je na froncie, a co! - najwyżej zięć będzie kiedyś je ciąć... Ale muszę je mieć!


Koniecznie potrzebowałam przy Pissardii różowe coś i padło na róże. Początkowo myślałam o bylinach ale nic tak na 100% mnie nie przekonywało. Później przyszły mi do głowy hortki Pink Annabel, one jednak przez róż przechodzą do zieleni. Róże długo kwitną.

Teraz są sekatory na wysięgnikach więc spokojnie dacie radę te Pissardii ciąć. Też w tym roku swoje frontowe już przytnę by się zagęściły.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 11:52, 09 sty 2021


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
No właśnie, Asiu, a ja chcę pod nimi hortki - mówiłaś, że Phantomy to giganty, więc jakie byś mi doradziła?
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 12:14, 09 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
No właśnie, Asiu, a ja chcę pod nimi hortki - mówiłaś, że Phantomy to giganty, więc jakie byś mi doradziła?


Ja preferuję stare, dobre odmiany. Teraz jest zatrzęsienie nowości, można się pogubić. Moim zdaniem różnice między nimi są tak niewielkie, że szkoda czasu na odróżnianie. Do Pissardii na pewno takie przebarwiające się różowo. Może Vanilla Fraise albo niższe Sundae fraise. Obie odmiany mogę polecić. Vanilki trochę za młodu się kładą, z wiekiem jest lepiej. Chyba, że wolisz bardziej ażurowe ale tu mi trudno polecić bo nie przepadam za nimi.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 12:24, 09 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Czytam o następnych różach u ciebie...

Piękne to twoje rondo jest, zachwycam się. Następnym razem jak dziewczyny się wybiorą do ciebie to chyba bezczelnie się wproszę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 12:45, 09 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Czytam o następnych różach u ciebie...

Piękne to twoje rondo jest, zachwycam się. Następnym razem jak dziewczyny się wybiorą do ciebie to chyba bezczelnie się wproszę


Zapraszam kiedy tylko zechcesz. Ja mam plan na wybranie się w Wasze okolice w tym roku (zobaczymy co z tego wyjdzie) by zrobić objazd po ogrodach

Rondo już pełniutkie się robi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 12:56, 09 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Może na tulipany do łódzkiego botanika bym się przy okazji znowu wybrała... Zobaczymy jak pandemia tu wpłynie na wyjazdy. Oczywiście zapraszam też do siebie choć mój cały ogród to jak twoja jedna rabata
Rondo ma bardzo dobre proporcje i świetnie dobrane nasadzenia. Bardzo, bardzo udana rabata.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 13:38, 09 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Może na tulipany do łódzkiego botanika bym się przy okazji znowu wybrała... Zobaczymy jak pandemia tu wpłynie na wyjazdy. Oczywiście zapraszam też do siebie choć mój cały ogród to jak twoja jedna rabata
Rondo ma bardzo dobre proporcje i świetnie dobrane nasadzenia. Bardzo, bardzo udana rabata.


Pewnie rozbiję sobie ten wyjazd do W. na dwa razy bo za dużo ogrodów bym chciała obejrzeć by przez jeden dzień się udało. Twój też chętnie bym zobaczyła na żywo. Zobaczymy jak to będzie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:18, 10 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziś spora porcja fotek z mojej różanki. Trochę roszad jesienią zrobionych bo brązowych traw za dużo mi tam było. Czekam co z tego wyniknie w tym sezonie. Pewnie jeszcze to nie koniec dopieszczania. Ogólnie jestem zadowolona, prawie zadowolona










____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:21, 10 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies