Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:49, 20 wrz 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)
A proszę cię bardzo
ziemia przekopana ze sporą ilością kory frakcji 40-60mm. Mączka granitowa. Kompost i obornik przekompostowany (ten ostatni nie jest obowiązkowy). I obowiązkowo w dołki nawóz pk lub jesli znajdziesz inny pk ale bez azotu. Ten nawóz jako ukorzeniacz, stymulator.
Ważne by miały stosunkowo dużą bryłę korzeniową i wodę na żądanie. Zwłaszcza do końca lipca.
Jak już upolujesz szmaragdy to daj znać...dołożę swoje błogosławieństwo



Ten nawóz zamówiłam ,czytałam u Ani o nim i tak od razu pomyślałam ,że się przyda,resztę mam. Szmaragdy już sobie upatrzyłam i jak tylko uporam się z tymi starymi to po nie jadę. Będę krzyczeć jak będą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
asiak 21:55, 20 wrz 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Margerytka40 napisał(a)



Ten nawóz zamówiłam ,czytałam u Ani o nim i tak od razu pomyślałam ,że się przyda,resztę mam. Szmaragdy już sobie upatrzyłam i jak tylko uporam się z tymi starymi to po nie jadę. Będę krzyczeć jak będą


Toszko czy tym nawozem można podlać teraz tuje? Może zakupię taki?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Margerytka40 21:57, 20 wrz 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anka_ napisał(a)
Asiu znam ten ból. Miałam 2 metrowej wysokości żywopłot z ałyczy, chroniący przed spojrzeniami przechodniów (a mieszkam na górce). Wyciapałam i pierwsze zwolnienie po demolce to łza się kręciła. Teraz mam malutkie cisy. I jednego czego żałuję, że tak późno dokonałam zmiany.


No trudno ,muszę jakoś przetrwać ten "łysy"czas. Dobrze ,że hortki jeszcze będą to może choć latem trochę zasłonią
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:02, 20 wrz 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Polinko,Wiolu

Będę im robić częste moczenie nóżek w takim razie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 22:21, 20 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
asiak napisał(a)


Toszko czy tym nawozem można podlać teraz tuje? Może zakupię taki?


tak, tuje, drzewa, hortki, róże i nawet kwasoluby... bo to typowy nawóz jesienny...i wiosenny też.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 07:27, 21 wrz 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Zamówię w takim razie, dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Bogdzia 21:39, 06 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Asia Ty widze zastrajkowałas jak ja na Ogrodowisku ale ja juz wróciłam to i Ty wracaj.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margerytka40 08:43, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Bogdzia napisał(a)
Asia Ty widze zastrajkowałas jak ja na Ogrodowisku ale ja juz wróciłam to i Ty wracaj.



Jestem cały czas tylko weny nie mam do pisania i u siebie i w ulubionych wątkach. Trochę już zmęczona jestem tym sezonem,wiele się działo i nadal się dzieje.
Z ogrodu:zniknęły sumaki na froncie. M mordował się sam z korzeniami wczoraj bo ja w pracy. Może jeszcze uda mi się do zimy przygotować tam glebę . Na razie sadzimy szmaragdy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:16, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Z bieżących przemyśleń stwierdzam ,że jesienią mam w ogrodzie mydło ,nijako ,bez wyrazu. Kusi mnie wprowadzenie dwóch ,trzech drzew które dadzą trochę żarówy o tej porze. Klony? Dęby?. Myślę gdzie i co to by miało być. Czekam na cudne przebarwienia dereni Sibrica ale one ciągle są u mnie zielone,mam nadzieję ,że się doczekam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 09:27, 07 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Ambrowce, deby blotne, klony, Hamamelis, perukowiec. Jedno z najpiekniejszych czerwonych przebarwien ma Nyssa sylvatica, ale to duze drzewo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies